Вівторок, 2019-10-22, 5:20 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Жовтень » 2 » Відновили пам`ятник оленю у Ланчині
9:10 AM
Відновили пам`ятник оленю у Ланчині
Депутат обласної ради, заступник голови Івано-Франківської ДПА Володимир Попович відновив візитівку Ланчина, збудовану ще в 1952-му. Такий подарунок мецената рідному селищу зроблено не випадково. Із покоління в покоління ланчинці передають легенду – цікаву і захоплюючу.
…Це було давно. У підніжжі однієї гори на правому березі річки Прут тулилося небагато хатин, униз збігав шумний і прудкий потік Ворюк. Із самого вершечка гори росли густими рядами розлогі смереки. Місцину освічувала ясна зоряна ніч. Темні гори здіймалися велетнями в піднебесся. Раптом нічну тишу та спокій одного господаря порушив стук у шибку. «Хто там?» – почулося з хати. А у від­по­відь знову стук.
Вийшов чоловік і побачив… красиву руду лань, яка впала навколішки і очима просила господаря допомогти. Розбудив господар єдиного сина Мартинка і пішли вони услід за сарною. Олениця вела батька і сина вздовж Ворюка. Зорі мерехтіли ясно-ясно, освітлюючи шлях. Не зчулися, як опинилися в місцині, де могла пролізти лише дитина, щоб врятувати оленятко. Батько не вагаючись допоміг синові дістатись до малятка лані, щоб визволити.
«Ну, бувай здорова, лане», – прощалися батько і син. – Хай щастить тобі, бережи своє дитя…». Але диво дивне сталося – син господаря з тих пір почав зцілювати людей зелом і пророкувати. І той дар, мабуть, від Бога, передався нащадкам від батька до сина. Ланчинці ще й досі пам`ятають одного з них. Так оповідає легенда…
…Вдячні нащадки, як символ єднання людини і природи, як символ невгасимої материнської любові, спорудили пам`ятник матері-лані і врятованому дитяткові.
«Олені»– і це слово, і це місце зна­йомі кожному ланчинцеві. Тут призначали, призначають і  призначатимуть закохані побачення. Біля оленів зупиняються і фотографуються наречені, бо це – запорука і символ їхньої щасливої долі та майбутнього материнства. А матері, ведучи сина чи дочку вперше до школи, обов’язково розповідають цю ле­генду своїй дитині. Десь у наших горах, у гущавині живе та диво-лань, і може комусь із нас пощастить зустрітись із нею колись.
Від імені усіх ланчинців селищний голова Михайло Іванюк подякував Воло­ди­миро­ві Поповичу за відновлення постаменту і побажав усім успіхів у праці, радості від усвідомлення власної причетності до розбудови населеного пункту та всієї України, примноження рідної природи – основи людського життя.
"Народна воля"

Переглядів: 327 | Додав: limnytcjaПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019