Вівторок, 2019-10-22, 5:10 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Жовтень » 14 » Живе у пам’яті народній
9:03 PM
Живе у пам’яті народній
9 жовтня минуло 125 років від дня народження письменниці, громадської діячки ХХ ст. Іванни Омелянівни Блажкевич (09.10.1886-02.03.1977 р). Цього дня у Залуквянському Будинку культури Галицького району зібралися поціновувачі творчості Іванни Блажкевич, серед яких вчителі та учні Залуквянської ЗОШ, батьківська громадськість, вдячні залуквяни, що прийшли  на учнівсько-батьківську конференцію, ініціатором проведення  якої виступив директор школи Володимир Чаграк. Глядачі у залі мали можливість переглянути прекрасне дійство «Пам’яті Іванни Блажкевич присвячуємо», сценаристом та режисером якого є заступник директора Зоряна Івасишин.
Вже стало шкільною традицією щорічно у часі відзначення роковин письменниці проводити різноманітні заходи. Цьогорічне святкування почалося ще у понеділок тематичною лінійкою «Вчителька державності». Усні журнали, вікторини, інсценівки її творів, конкурси ілюстрацій та декламації віршів письменниці, робота над сторінками щоденника «Жінка на бойовій лінії» – ось неповний перелік того, що передувало цьому дійству, яке представили учні 1-4 класів (під керівництвом учителя Уляни Наконечної) та члени  «Молодої Просвіти» і яке було одним із етапів реалізації проекту «Сторінки життя Іванни Блажкевич. Іванна Блажкевич і Залуква».
На сцені, немов кадри із документального фільму, відтворено сторінки  життя та діяльності Іванни Блажкевич – громадської діячки, вчительки, письменниці, яка безмірно любила дітей, бо завжди вбачала у них майбутнє України, виховувала гомінливу дітвору  у дусі великої любові до рідної землі, рідної мови, культури, звичаїв, традицій.
Маленькі першокласники із гордістю за свою землю розпочали свято віршами Іванни Блажкевич «Українка я маленька», «Хто я?», які жили у пам’яті залуквян та пошепки передавалися від покоління до покоління разом із іменем авторки та словами вдячності про «Пані вчительку», яка жила та працювала у Залукві у 1914-1920 роках.
Із словом – поклоном від благодатної тернопільської землі  виступила Світлана Сміх, співробітник ІППО, яка сказала, що пам’ять народу – це ознака щирості таланту Іванни Блажкевич. Про це свідчить і перебування її книжок у спецфонді із грифом «таємно» у товаристві книг Михайла Грушевського, Сергія Єфременка, Дмитра Чижевського, Леоніда Білецького, заборонених творів Івана Франка, Лесі Українки, багатьох українських вчених і письменників, небезпечних своєю любов’ю до України і вірою в її майбутнє. Пам’ять народу єднається з її ясним словом.
Лідія Майстук, учитель української мови та літератури, г
олова «Молодої Просвіти» Залуквянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Переглядів: 412 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019