Вівторок, 2019-09-17, 5:37 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » 2012 » Квітень » 20 » Живі у пам’яті
2:12 PM
Живі у пам’яті
«Збройна боротьба Української Повстанської Армії врятувала честь української нації в Другій світовій війні та виписала кров’ю її право на волю і Незалежність» (Із резолюції УГВР Української Головної Визвольної Ради). Опираючись на архівні матеріали і свідчення ще живих учасників національно-визвольної боротьби, уже досить вагомо висвітлена боротьба УПА проти усіх окупантів, що приходили на нашу землю. Але ще дуже багато треба відшукати, відкопати цю правду про легендарну, воістину народну армію УПА. Ще на сьогодні тисячі імен загиблих повстанців – невідомі і невідомі місця їх захоронення. В Галицькому районі нам, Братству вояків ОУН-УПА, вдалось відшукати 225 могил, в яких спочивають 524 останки повстанців. А де решта? Десь ще досі лежать їхні кістки в болотах, ярах, криницях. Багато повстанців Галицького району загинули за його межами.
     Більшість їхніх імен на сьогодні нам відомі, а це:
Антоняк Дмитро Васильович ("Козака”, "Луговий”), 1922, с. Бринь Галицького р-ну, ад’ютант командира ТВ УПА №21, + 29.01.1946, біля с. Космач Косівського р-ну.
Бандура Михайло Федорович ("Тихий”), 1917, с. Кінашів Галицького р-ну, член ОУН, + 1944, с. Липівка Рогатинського р-ну.
Бандура Федір Пилипович ("Іскра”), 1925, с. Поділля Галицького р-ну, техреферент Рогатинського надрайпроводу ОУН 13.10.1950, с. Діброва Рогатинського р-ну.
Бандура Григорій Михайлович ("Чумак”), 1929, с.Селище (тепер - в складі с.Блюдники Галицького р-ну), стрілець боївки райпроводу ОУН, + 6.03.1951, с. Угринів Тисменицького р-ну.
Березовський Іван Михайлович ("Кант”), Галицький р-н, вояк УПА, + 5.02.1946, с. Боднарів Калуського р-ну.
Бідочко Іван Григорович ("Остап”), 1918, с. Вікторів Галицького р-ну, референт СБ Станіславського надрай-проводу ОУН, + 16.10.1947, с. Рибне Тисменицького р-ну.
Боднарук Остап Михайлович ("Борис”), 1926, с. Новий Мартинів Галицького р-ну, стрілець сотні Скоби, +зима 1945, біля с. Журів Рогатинського р-ну.
Бойчук Михайло Іванович ("Зенко”), 1928, с. Мединя Галицького р-ну, стрілець боївки Галицького районного проводу ОУН, +8.11.1950, с. Грабівка Калуського р-ну.
Бойчук Павло Петрович ("Тугар”), 1922, с. Кінчаки Галицького р-ну, стрілець сотні "Шума”, + 1945, Тлумацький р-н.
Борис Микола Михайлович ("Квітка”), 1921, с. Куропатники Галицького р-ну, стрілець боївки СКВ, +31.01.1945 (розстріляний).
Ворончук Богдан Іванович ("Лиман”), 1924, с. Бовшів Галицького р-ну, вояк УПА,+ 1946, Тернопільська обл.
Петришин Марія Петрівна ("Наталка”), 1925, с. Височанка Галицького р-ну, працівниця редакції підпільницького журналу «Чорний ліс», + 2.07.1948, біля с. Майдан Тисменицького р-ну.
Пігут Іван Михайлович, 1925, с. Кремидів Галицького р-ну, вояк УПА, + 20.02.1946, Чорний Ліс.
Пташник Євген Федорович ("Хмара”), 1923, с. Тустань Галицького р-ну, вояк УПА, + 1945, с. Рибне Тисменицького р-ну.
Сачовський Григорій Федорович, 1930, с. Межигірці Галицького р-ну, стрілець боївки районного проводу ОУН, +1950, Тернопільська обл.
Сененко Іван Павлович ("Яр”, "Ох”, "Сум”), 1921, с.Дорогів Галицького р-ну, заступник референта СБ крайпроводу ОУН «Захід-Карпати», + 21.04.1947, с. Нова Гута Тисменицького р-ну.
Сербин Василь Федорович, 1925, с. Вікторів Галицького р-ну, стрілецька сотня "Яструба” + 11.11.1944, с. Тростянець Долинського р-ну.
Скринтович Ігор Степанович ("Ромко”), 1932, с.Залуква Галицького р-ну, охоронець Станіславського окружного проводу ОУН, + 10.02.1951, с-ще Єзупіль Тисменицького р-ну.
Слободян Василь Степанович ("Орел”), 1920, с.Тустань, вояк УПА, + лютий 1946, с. Козина Тисменицького р-ну.
Сухоцький Степан Захарович ("Карпо”), 1927, с. Дубівці Галицького р-ну, вояк УПА,  + лютий 1945, Дегова Рогатинського р-ну.
Янишин Юрій Дмитрович ("Шах”, "Ромб”), 1919, с.Старі Скоморохи, референт СБ крайового проводу ОУН «Захід-Карпати», + 1954, Рогатинський р-н.
Яськів Василь Григорович ("Іскра”), 1922, с. Блюдники, керівник боївки СБ районного проводу ОУН,  + жовтень 1950, с. Боднарів Калуського р-ну.
Яськів Василь Михайлович ("Іскра”), 1914, с. Старий Мартинів, командир куреня УПА «Сивуля», + 9.10.1946, біля с. Манява Богородчанського р-ну, прис. Бойки. 
Яськів Микола Григорович ("Морозенко”, "Тарас”, "Славко”), 1922, с. Блюдники Галицького р-ну, керівник боївки СБ Лисецького районного проводу ОУН,  +27.01.1950, с. Крихівці Івано-Франківської обл.
Гамуляк Григорій Федорович, 1931, с. Мединя Галицького району, стрілець боївки кущової ОУН, 23.06.1950, с. Перевозець Калусьного р-ну.
Головчак Ярослава Дмитрівна, 1924, с. Суботів Галицького р-ну, санітарка УПА, + 1947, с. Добротів Надвірнянського р-ну.
Голуб’як Остап Степанович ("Сокіл”, "Борис”, "Голуб”, "Богдан”), 1923, с. Тустань Галицького р-ну, керівник Кам’янець-Подільського окружного проводу ОУН,  +27.03.1945, с. Бишки Козівськог р-ну Тернопільської обл.
Дубель Михайло Онуфрійович ("Крига”), 1922, с. Блюдники Галицького р-ну, керівник кущової ОУН, +2.08.1945, с. Козаківка Болехівської міськради.
Дутчак Василь Олексійович ("Сірий”, "Старий”), 1918, с. Делієве Галицького р-ну, охоронець районного проводу ОУН,  + 22.07.1949, с. Дегова Рогатинського р-ну
Дутчак Тимофій Якович, 1930, с. Тумир Галицького р-ну, стрілець боївки кущової ОУН, + 22.07.1951, Тисменицький р-н.
Духович Прокопій Омелянович ("Петро”, "Іван”, "Мар’ян”, "Дар”), 1920, с. Крилос Галицького р-ну, референт СБ Калуського окружного проводу ОУН,  18.11.1950, с. Бережниця Калуського р-ну.
Духович Текля Микитівна ("Зоряна”, "Тетяна”), 1924, с. Крилос Галицького р-ну, друкарка надрайпроводу ОУН.  + 16.09.1949, біля с. Солотвин Богородчанського р-ну.
Заклинська Текля ("Хортиця”), 1924, м. Галич, член ОУН, провідниця жіночої сітки Станіславської округи,арештована органами КДБ в березні 1945 в с. Саджава по дорозі в Богородчани. Після втечі була вбита в с. Підгір’я.
Іванів Василь Лук’янович ("Гуцул”), 1915, с. Новий Мартинів Галицького р-ну, керівник Більшівцівського райпроводу ОУН,  + 6.09.1949, с. Вишнів Рогатинського р-ну.
Іванків Михайло, 1922, с. Озеряни Галицького р-ну, охоронець кущової ОУН, +17.01.1949, с. Діброва Рогатинського р-ну.
Івасин Любомир Степанович ("Тополя”), 1921, с.Дем’янів Галицького р-ну, стрілець боївки Бурштинського райпроводу ОУН, + 1947, с. Сарники Рогатинського р-ну.
Камінський Василь Іванович ("Галенко”), 1923, с.Ганнівці Галицького р-ну, охоронець Калуського окружного проводу ОУН,  + 18.11.1950, с. Бережниця Калуського р-ну.
Кернякевич Степан Олексійович, 1920, с. Тустань Галицького р-ну, стрілець сотні Крамаренка, + літо 1946, тодішній Отинійський р-н.
Кліщ Микола Михайлович ("Вихор”, "Шрам”), 1924, с.Старі Скоморохи Галицького р-ну, референт СБ Рогатинського надрайпроводу ОУН,  + 29.05.1951, с. Нижня Липиця Рогатинського р-ну.
Козак Григорій Васильович ("Смерека”), 1928, с. Вікторів Галицького р-ну, референт Галицького районного проводу ОУН, + 1951, с. Майдан Тисменицького р-ну.
Коротник Леонід Олексійович, 1909, с. Новий Мартинів, станичний ОУН, + 16.04.1945, с. Чагрів Рогатинського р-ну.
Косар Петро Ілліч ("Підкова”), 1916, Галицький р-н, чотовий УПА,  + 7.12.1947, с. Мошківці Калуського р-ну.
Кохан Петро Якимович ("Нечай”, "Зенко”, "3алізняк”), 1923, с. Насташине Галицького р-ну, охоронець кущової ОУН, + 19.02.1951, с. Юнашків Рогатинського р-ну.
Криса Володимир Степанович ("Гордієнко”), 1923, с. Залуква Галицького р-ну, референт пропаганди Калуського окружного проводу ОУН,  + 12.10.1945, біля с.Ріп’янка Калуського р-ну.
Лапчук Федір Дмитрович, 1926, с. Семаківці (тепер у складі Тустань), стрілець боївки кущової ОУН, + грудень 1948, с. Рибне Тисменицького р-ну.
Легінь Михайло Федорович ("Мадяр”), 1919, с. Дубівці Галицького р-ну, стрілець боївки Ігоря, + 3.11.1945 (розстріляний органами КДБ).
Мазурик Василь Федорович ("Олег”, "Богдан”), 1930, с. Вікторів Галицького р-ну, охоронець кущової ОУН, 19.06.1951, с. Тязів Тисменицького р-ну.
Мальона Михайло Іванович, 1920, с. Делієве Галицького р-ну, вояк УПА, + 1944, с-ще Єзупіль Тисменицького р-ну.
Мельник Федір Матвійович ("Мороз”), 1923, с. Вікторів Галицького р-ну, стрілець сотні Яструба, + 11.11.1944, с. Тростянець Долинського р-ну.
Михайлишин Євстахій Михайлович ("Крук”, "Різак”), 1922, с. Дем’янів Галицького р-ну, стрілець боівки кущової ОУН, + 1946, с. Сарники Рогатинського р-ну.
Муцак Ярослав Дмитрович ("Степан”, "Гайда”, "Малий”, "Гайовий”), 1912, с. Старий Мартинів Галицького р-ну, охоронець Більшівцівського районного проводу ОУН,  + 28.05.1951, біля с. Березівка Рогатинського р-ну.
Наконечний Степан Гілярович ("Кривоніс”), 1930, с. Залуква Галицького р-ну, охоронець Станіславського надрайпроводу ОУН,  + 20.06.1951, с. Тязів Тисменицького р-ну.
Німа Зіновія Василівна ("Марта”), 1926, с. Старі Скоморохи Галицького р-ну, медсестра ОУН, 18,01.1948, с-ще Верховина.
Німа Лідія Василівна ("Ксеня”), 1924, с. Старі Скоморохи Галицького р-ну, друкарка Коломийського окружного проводу ОУН,  + 18.01.1947, біля с. Зелене Верховинського р-ну.
Німа Марія Василівна ("Марта”), 1925, с. Старі Скоморохи Галицького р-ну, керівник жіночої сітки Калуського окружного проводу ОУН, друкарка реферантури пропаганди крайпроводу ОУН «Захід-Карпати», + 18.11.1950, с. Бережниця Калуського р-ну.
Німий Роман Васильович, 1929, с. Старі Скоморохи, охоронець кущової ОУН, + 1948, с. Путятинці Рогатинського р-ну.
Німий Ярослав Васильович ("Щорс”), 1921, с. Старі Скоморохи Галицького р-ну, референт СБ Калуського окружного проводу ОУН, + 11.05.1945, с. Негівці Калуського р-ну.
Олексин Катерина Василівна ("Олеся”), 1916, с.Старий Мартинів Галицького р-ну, зв’язкова Рогатинського надрайпроводу ОУН, +25.05.1949, с. Явче Рогатинського р-ну.
Опацька Марія ("Юревська”), с. Дубівці Галицького р-ну, зв’язкова райпроводу ОУН,  + Чорний ліс.
Опацький Володимир Якович ("Хор”, "Спокійний”), 1914, с. Тустань, керівник кущової ОУН,  + 13.02.1950, с.Козино Тисменицького р-ну.
Орищук Степан Миколайович ("Калина”), 1920, с.Залуква Галицького р-ну, стрілець боївки надрайпроводу ОУН,  + 9.01.1947, с. Хриплин Івано-Франківської міськради.
       Микола ЯЦКІВ, голова районної станиці Братства вояків ОУН-УПА

Переглядів: 551 | Додав: Dnister







Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019