Понеділок, 2020-11-30, 1:26 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Листопад 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 206 207 208 209 210 ... 216 217 »
Околиці гірського села Ямни - тепер це мікрорайон міста Яремче - здавна славились великими покладами каменю пісковику. Його використовували для будівництва осель, мостів, прокладання доріг.
Зокрема, в 1826 році станиславівський староста Францишек Кратер розпочав будівництво дороги з Делятина до Яблуниці. На його честь була названа величезна брила, що нависала над дорогою в Ямній, - камінь Краттера, який був улюбленим об'єктом для фотографування у міжвоєнний період.
При проектуванні залізниці Станіслав - Вороненка на місці майбутнього будівництва австрійські інженери виявили великі поклади добротного будівельного матеріалу - ямненського пісковику. Кам'яні склепінчасті мости в долині Прута, розраховані за теорією пружних арок на основі досліджень фахівців Товариства австрійських інженерів у Від ... Читати далі »
Переглядів: 606 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-16

08-11 червня 2011 року начальник відділу з питань охорони культурної спадщини І. Панчишин взяв участь у черговому етапі у рамках проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» програми Ради Європи, який відбувався у м. Луцьк.
Відповідно до плану дій проекту «Реабілітація культурної спадщини історичних міст» на 2011 рік в рамках етапу «Діагностика» кожне з пілотних міст проекту має підготувати документ означений експертами як «Підготовчий технічний файл міста». У згаданому документі місцевими відповідальними технічними групами, що створюються в кожному місті-претенденті, буде викладено конкретну інформацію, яка використовуватиметься під час наступного етапу «Аналітичного». Суть пропонованих заходів полягає у компіляції і систематизації даних, які є в розпорядженні відповідних структурних підрозділів місцевих адміністрацій та органів самовряд ... Читати далі »
Переглядів: 356 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-16

14 червня в Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди 120-ї річниці від дня народження засновника і провідника ОУН полковника Євгена Коновальця. Священики традиційних українських Церков освятили символічний камінь, встановлений на місці, де планують спорудити пам’ятник легендарному оунівцю (вул. Січових стрільців, 56). Відтак відбулося урочисте віче, у якому взяли участь колишні вояки УПА, представники обласної й міської влади та громадськість. На мітингу виступили голова обласної ради Олександр Сич, заступник голови ОДА Роман Iваницький, секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків, голова Братства ОУН—УПА Карпатського краю Фотій Володимирський та ін., які в своїх виступах наголошували на значенні Євгена Коновальця для українського національного державотворення.
Знавець історії націоналістичного руху О.Сич зокрема підкреслив, що бе ... Читати далі »
Переглядів: 360 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-16

Цікавий подарунок Івано-Франківську до Дня міста вирішили зробити учасники історико-культурного товариства «Моє Місто». Так, у видавництві «Лілея-НВ» вийшов друком альбом «Івано-Франківськ на давній поштівці». У виданні зібрано 303 поштівки із особистої колекції краєзнавця Зеновія Жеребецького. Власне, сам пан Жеребецький і став упорядником книги. Передмову написав Іван Монолатій, перекладали тексти Юрко Прохасько, Василь Ткачівський і Галина Петросаняк, дизайн – Олени Рубановської. Презентація фотоальбому відбулася 15 червня 2011 р. в приміщенні Івано-Франківського міськвиконкому.
Поштівки, які, варто сказати, зображені у натуральний розмір, виходили у 32 видавництва Перемишля, Кракова, Чернівців, Будапешта, Відня і звичайно ж Станиславова. В альбомі - мінімум тексту, лише короткий опис місць, зображених на поштівках.
Переглядів: 621 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-15

10 червня сесія Івано-Франківської обласної ради приняла регіональну цільову програму паспортизації пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення Івано-Франківської області на 2011-2015 роки.
Планується, що в результаті реалізації програми паспортизують 500 пам’яток архітектури та містобудування місцевого значення Івано-Франківської області. На фінансування програми в 2011-2015 роках виділять 2,05 млн. гривень (по 410 тис. гривень щорічно). 
Довідка:На теренах області під охороною держави перебуває 1460 пам’яток містобудування та архітектури (з них 133 національного значення), які відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" підлягають реєстрації шляхом занесення їх до Державного реєстру нерухомих пам'яток.
Переглядів: 473 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-15

У благодійному фонді "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” нещодавно завершився конкурс на кращу науково-пошукову роботу чи малюнок на тему «ХХ століття – століття мегасмерті, століття диктатури Сталіна та Гітлера». Учні та студенти з багатьох куточків Прикарпаття записували спогади літніх людей — очевидців подій Другої Світової війни, а також малювали малюнки, у яких відображали своє бачення української історії того часу.
Люди, які пережили війну, зазнали у своєму житті багато горя та втрат найрідніших людей. Їхнє серце болить кожного разу, коли вони намагаються пригадати ті страшні хвилини. Але найбільше стареньким людям болить, коли тогочасна молодь не виявляє бажання знати про минуле нашого народу. Ось уже кілька років поспіль Івано-Франківський Карітас в рамках проекту «Клуб людей похилого віку «Надвечір» гуртує довкола себе літніх людей, які стали жерт ... Читати далі »
Переглядів: 431 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-15

14 червня на вулиці Коновальця, 56 закладено та освячено символічний камінь до Дня народження полковника армії УНР Євгена Коновальця. Пам’ятний камінь закладено на місці, де в подальшому стоятиме монумент. Участь у заході взяли голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Р.Іваницький, голова братства ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський, представники влади та громадськості. Чисельно до акції долучилися  представники та депутати ВО «Свобода».
Переглядів: 374 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-15

13 червня 2011 року, у с. Красноставці відкрито пам’ятник Преподобному Йову Княгиницькому.
Йов Княгиницький (також Йов Манявський) – руський (український) церковно-освітній діяч. Відомостей про його життя збереглося дуже мало. Народився у м. Тисмениця. Освіту здобув у монастирській школі в Угневі (нині Львівська область) та Острозі. Деякий час був викладачем Острозької школи. В молоді роки двічі відвідав Афон. Довгий час жив у одному з Афонських монастирів, прийняв постриг під іменем Ізикіїла. Після повернення реорганізував ряд православних монастирів в Україні. В 1606 році заснував біля села Маняви (нині Богородчанський район Івано-Франківської області) монастир Манявський скит. Підтримував дружні стосунки з Іваном Вишенським, Захарієм Копистенським та іншими церковними діячами. До Княгиницького зверталися як до авторитету у справах чистоти віри. ... Читати далі »
Переглядів: 438 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-14

Загальновідомо, що Галичина була хоча й не пріоритетним, але досить важливим театром військових дій на протязі всього часу Першої світової війни з початку Галіційської битви. Водночас Галичина зазнала неймовірних матеріальних, соціальних, людських втрат на протязі всього часу війни через те, що фронти кілька разів переходили туди й назад майже всією її територією.
Рогатинщина також у прямому значенні цих слів «опалена тією війною» – тотальна недовіра до українців австрійської влади як до потенційних зрадників та звинувачення їх у військових поразках австрійської армії під час першого етапу війни, в результаті яких австрійська армія до кінця війни так і не змогла повною мірою відновити свою боєздатність та бойовий дух військ; репресії проти українців-москвофілів та їх поміщення у концентраційні табори («Талєрґоф» та інші) австрійською владою; розстріли ... Читати далі »
Переглядів: 705 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-14

Впродовж останніх двох місців на терені Крилоса, поруч румовищ Успенського собору та діючої Успенської церкви ХVI століття, тривають роботи з відновлення оборонного замку єпископа Гедеона Балабана. В попередніх роках відновлено західну стіну оборонного замку (з двома вежами та вїздною брамою). Роботи здійснюються Національним заповідником «Давній Галич». На даний час триває праця щодо відновлення північної оборонної стіни. Здійснено розчищення терену, ведуться земляні роботи. Під час робіт знайдено залишки давньої кладки стіни ХVI ст. З завершенням робіт, наші краяни зможуть побачити повноцінно відновлені об’єкти культурної спадщини нашого народу. Генеральна дирекція Національного заповідника «Давній Галич» впродовж останніх 17 років здійснює системну і цілеспрямовану роботу щодо збереження, відн ... Читати далі »

Переглядів: 462 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-12

В Івано-Франківську проходить ремонт Вірменського костелу - третього пам'ятника культової архітектури міста XVIII ст. В даному періоді ведуться роботи на лівій башті храму, частково з північної сторони уже помітні перші результати робіт. Важливим є дотримання релігійною громадою умов охоронного договору при виконанні реставраційних робіт, отримання дозволу на їхнє здійснення – щоб пам’ятка залишилася в історичному вигляді і ще довгі роки тішила жителів і гостей міста. Саме на релігійну громаду покладено обов'язки щодо забезпечення дотримання чинного законодавства під час експлуатації будівель та проведення ремонтно-реставраційних робіт.

... Читати далі »

Переглядів: 400 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-12

Представники силових структур заважають активістам культурно-просвітницького товариства "Меморіал" здійснювати розкопки жертв розстрілів НКВС в селі Пшеничники.
Про це на сесії Івано-Франківської обласної ради повідомив голова Івано-Франківського "Меморіалу" Богдан Борович.
Борович повідомив, що представники силових структур отримали команду з Києва, щоб припинити розкопки, і приховати історичну правду від громадськості.
Борович зазначив, що силовики вимагали віддати останки жертв НКВС, однак активісти "Меморіалу" відмовились це зробити.
За його словами, представники влади можуть підмінити останки і здійснити інші провокації. Борович повідомив, що силовики переписують номе ... Читати далі »
Переглядів: 371 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-12

7 липня у місті Косові (Івано-Франківська область) відбудеться фестиваль, який продемонструє розмаїття народного строю у селах Гуцульщини та багатогранні вміння майстрів народної творчості, які працюють у цьому напрямку.
У рамках фестивалю заплановані покази давнього одягу представниками гуцульських сіл, колекції одягу подружжя Струтинських, молодіжне дефіле одягу з фольклорними елементами, конкурс на кращий одяг у номінаціях «Газда і газдиня», «Легінь і дівка», «Князь і княгиня», «Гуцульська дітвора».
Крім того, гості дійства матимуть нагоду спробувати традиційних гуцульських страв, розучити гуцульські танці під супровід троїстих музик, взяти участь у гуцульських забавах. А ті, хто прийдуть на «Лудинє-фест» в оригінальному чи давньому народному вбранні, зможуть взяти участь у конкурсній прог ... Читати далі »
Переглядів: 389 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-11

На Зелені свята, або ж Трійцю, коли християни згадують померлих, в нашому місті традиційно вшановували і тих, хто загинув у боротьбі за самостійну Україну. У Станиславові щорічні походи до воєнних могил вражали чисельністю учасників. Жодне інше місто Галичини не відзначалося такою чіткою організованістю та масштабністю проведення Зелених свят.
З газет «Станиславівські вісті» за 13, 20 та 27 червня 1937 року дізнаємося, як проходили Зелені свята у нашому місті. Брати участь у вшануванні загиблих було почесним обов'язком свідомих українців. «Хто українець - того місце в поході», - читаємо в «Станиславівських вістях» за 20 червня 1937 року. І справді, кожен українець мав за честь взяти участь у зеленосвяточному поході. До міста приїжджали мешканці не тільки приміських, але й віддалених. І це було нормою.
Переглядів: 440 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-10

Пам'ятна медаль з нагоди 120-річчя від дня народження засновника і провідника ОУН Євгена Коновальця створена з ініціативи Івано-Франківського обласного націоналістичного громадсько-політичного об'єднання «Національний вибір» та за сприяння облдержадміністрації та обласної ради.

Про це повідомив секретар об'єднання «Національний вибір» Микола Сулятицький. «Ідея виготовлення медалі належить директору Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. С. Бандери Ярославу Коретчуку», поінформував Сулятицький. Він також розповів, що івано-франківським кооперативом «Кристал» виготовлено 150 медалей із латуні, вартість яких 15 тис. грн. Крім цього, до них видаватимуть ще й посвідчення. ... Читати далі »
Переглядів: 389 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-10

У вівторок, 14 червня 2011 року, в Івано-Франківську освятять камінь, встановлений на тому місці, де буде споруджений пам’ятник засновнику ОУН Євгену Коновальцю. Монумент стоятиме на вулиці Січових Стрільців, 56. Також відбудеться віче, приурочене 120-й річниці від дня народження Коновальця.
Початок урочистостей о 12:00.

* "Репортер"
Переглядів: 384 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-10

Він вперше в нашій історії почав творити українською мовою медичну науку, сформував перші українські лікар­ські організації та медичні заклади, заснував наукові та науково-практичні видання, заклав початки українських наукових шкіл.

Саме він впровадив українську мову в сферу новітньої медичної науки, вивів українську меди­цину на євро­пейсь­кі міжнародні форуми.

Ім’я цієї лю ... Читати далі »

Переглядів: 428 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-10

Геральдика – це наука, яка вивчає герби. А вони бувають різні. Є герби дворянських родів, є герби країн, міст, футбольних клубів і навчальних закладів. Доволі часто зображення гербів слугували прикрасами для будинків. Такі споруди, хоч і небагато, є в Івано-Франківську.

Пилява у брамі
Те, що Станиславовом володіли Потоцькі, знайшло відображення й на міському гербі. Там їх родовий знак «Пилява» поміщений у відкритій фортечній брамі. Цей герб з незначними змінами протримався майже 300 років і став невід’ємним атрибутом міста. Його можна було побачити на брамах, на печатках магістрату, на шоломах пожежників і навіть на останній ратуші.
За радянс ... Читати далі »
Переглядів: 642 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-10

На Прикарпатті відзначать 120-річчя від дня народження голови проводу ОУН Євгена Коновальця. Спільне розпорядження «Про відзначення в області 120-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця» підписали голова облдержадміністрації Михайло ВИШИВАНЮК і голова обласної ради Олександр СИЧ. 
З метою відзначення 120-річчя від дня народження громадсько-політичного діяча, командира корпусу Січових Стрільців, полковника Армії УНР, голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, враховуючи рішення обласної ради від 15.04.2011р. №115-5/2011 «Про відзначення в області 120-ої річниці від дня народження засновника і провідника ОУН полковника Євгена Коновальця»:
1. Затвердити склад організаційного комітету з відзначення в області 120-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця (до ... Читати далі »
Переглядів: 545 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-10

У Народному домі «Просвіта» за підтримки ВО «Свобода» відбулася презентація серії книг видавництва «Літопис УПА». Увазі читачів представлено книги про діяння ОУН-УПА на Прикарпатті, а також тематичний календар про історію повстанської армії в нашому краї. Учасники мали нагоду поспілкуватися безпосередньо з директором благодійного фонду «Літопис УПА» Миколою Посівничим, авторами книг "Шлях боротьби” Василем Сенчаком, "Ворона” Дмитром Продаником.
Перший том «Літопису УПА» з’явився в Канаді майже 40 років тому. Видавництво заснували самі повстанці, які опинилися в Північній Америці. На сьогодні видано вже 96 книг, в яких розповідається про діяльність УПА в різних куточках України. Найбільш широко у цьому переліку представлена Волинь, про яку видано близько 20 томів. Що ж стосується Прикарпаття, то наразі в ... Читати далі »
Переглядів: 394 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-09

У приміщенні Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського відбулась презентація книги «Світ Миколи Лисенка. Національна ідентичність, музика і політика України ХІХ-ХХ ст.». 
Присутні мали змогу поспілкуватись з одним із авторів книги – доктором філософії, етномузикознавцем і музикантом із Пітсбурга (США) Тарасом Філенком. Доктор цікаво розповів про складний шлях книги від авторів до читача довжиною в 30 років. Книга спочатку вийшла англійською, і тільки потім українською мовою. 
Подібно до зустрічі Миколи Лисенка в Коломиї в 1903 році, захід розпочав хоровий колектив клубу с. Балинці, чим був приємно здивований автор. Презентацію вела директор Коломийського Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського Ярослава ... Читати далі »
Переглядів: 484 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-09

Унікальну нагоду послухати відомих у Німеччині діячів української діаспори, й зокрема ОУН, мав недавно завідувач історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові Степан Лесів. Відвідини музейником Німеччини, його наполеглива, майже двотижнева праця в архівах проклали своєрідний місток від малої батьківщини провідника до місця його останнього спочинку. Міцною його опорою стане зав’язана тісна співпраця між Українським інститутом освітньої політики (Німеччина) та історико-меморіальним музеєм Степана Бандери (Старий Угринів, Україна). Адміністратором згадуваного інституту є зять провідника Андрій Куцан. Отож саме знайомство з ним, а також спільні відвідини оселі, де востаннє мешкав Бандера, офісу, де він працював, і спільна молитва на могилі дали змогу пройнятися родинним духом, відчути свою причетність до всього, що відбувається, й водночас ... Читати далі »
Переглядів: 385 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-09

У неділю, 12 червня, о 12.30 в меморіальному комплексі Дем’янів Лаз відбудеться панахида та віче-реквієм за жертвами комуністичного терору.
О 12.00 із трьох точок — майдану Шептицького, 22 (Кафедральний собор Святого Воскресіння), вул. Б.Лепкого, 46 та АС-2 — до Дем'янового Лазу буде організовано перевезення бажаючих взяти участь у поминальних заходах.
Переглядів: 377 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-09

В Івано-Франківську буде свято вул. ім. Івана Франка. Планується відзначити його в день 155-ї річниці від дня народження письменника, тобто 27 серпня.

Міський голова Віктор Анушкевичу ... Читати далі »

Переглядів: 431 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-08

Івано-Франківська обласна організація Національної Спілки Краєзнавців України, історико-краєзнавче об’єднання «Моє місто», Івано-Франківський міськвиконком запрошують всіх зацікавлених на презентацію альбому «Івано-Франківськ на давній поштівці. Iwano-Frankiwsk auf alten postkarten». Упорядником альбому є Зеновій Жеребецький. Ведучим презентації є Іван Монолатій.

Захід відбудеться 15 червня 2011 р., о 15.00 год. в приміщенні Івано-Франківської міської ради (кабін ... Читати далі »

Переглядів: 720 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-08

На виконання рішення Пленуму ІФОО НСКУ від 31.05.2011 р., щодо виготовлення відзнаки для членів обласної організації краєзнавців з нагоди 20-річчя товариства, підготовано три варіанти ювілейної відзнаки.

Просимо краєзнавців – членів ІФОО НСКУ переглянути запропоновані варіанти і висловити свою думку щодо єдиного зразка (обрати з поміж варіантів «А», «Б», «В»).

Пропозиції просимо подавати на електронну скриньку if.oblpnz@gmail.com або висловлювати за телефоном 540882. Кінцевий термін подання пропозицій – 15 червня 2011 р.


Переглядів: 397 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-08

Сьогодні, 8 червня в Івано-Франківську о 18-ій годині у приміщенні Центрального народного дому "Просвіта", що на вул. Грушевського, 18 відбудеться презентація видавництва "Літопису УПА".

Довідка.

... Читати далі »

Переглядів: 647 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-08

«Великі українці неукраїнського походження» — цикл імпрез під такою назвою проводять Клуб української інтелігенції імені Богдана Лепкого, обласна «Просвіта», НТШ. Першу присвятили представнику цісарського роду Вільгельму фон Габсбургу, який очолював легіон Українських Січових Стрільців і писав вірші українською мовою під псевдонімом Василь Вишиваний, а загинув в Лук’янівській тюрмі. Другу — про вихідця з татарської родини Агатангела Кримського, вченого, письменника, мовознавця, поліглота, який знав понад сто ... Читати далі »

Переглядів: 518 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-07

До Дня журналіста у редакції "Верховинських вістей" відкрито музей історії газети. Місцевим журналістам вдалося зібрати всі відомості про свій часопис, починаючи з 1941-о року і до наших днів.
Доставлено навіть фотокопію першого номера районки з Національної бібліотеки України ім. Володимира Вернадського.
На 10-и стендах у цифрах і фотоілюстраціях — вся історія газети. Немало довелося попрацювати, щоб зібрати таку кількість матеріалу. "Але й це ще не все, — каже редактор тижневика, досвідчений журналіст із майже 30-річним стажем Дмитро Кіращук. — Тут мають бути ще зразки старого поліграфічного обладнання".

* ОДТРК
Переглядів: 472 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-06

7 червня о 16.00 в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського відбудеться презентація книги-альбому Тамари Булат і Тараса Філенка «Світ Миколи Лисенка. Національна ідентичність, музика і політика України ХІХ – початку ХХ століття». 
Книга надрукована видавництвом «Майстерня книги» і видана за сприяння Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні і фонду «Відродження». Видання вміщує численні архівні і фотоматеріали, спогади, листи, документи та надзвичайно цінний список композицій і літературних праць М. Лисенка. 

* за інформацією Коломийської РДА
Переглядів: 473 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-06

Однією з трагічних властивостей Українських Карпат є відсутність власних мислителів, чиї думки були б записані у книгах. Але справжнім мислителям, від яких залежить загальний розвиток думки, не йдеться саме про книжки. Бо великі філософи роблять найголовніше - будучи приймачами божественного духу, вони віднаходять рухи, жести і форми, в яких помислене фіксується і отримує здатність бути загальнодоступним. Велика філософія великих філософів вміє фіксуватися у різних носіях, треба лише її упізнати. І тому видатного різьбяра і теслю з Лугу Василя Турчиняка варто вважати передовсім великим мислителем і філософом.
У краї, де так багато різьбярів, Турчиняка неможливо ні з ким порівняти. Вирізані ним рельєфи, хоч і базуються на гуцульській традиції, але у них стільки помисленого цим чоловіком, що його стиль, його підхід не мав послідовників, його неможливо бу ... Читати далі »
Переглядів: 538 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-06

В Івано-Франківську на майдані Шептицького встановлять пам’ятник митрополиту Української Греко-Католицької Церкви Андрею Шептицькому. З ініціативи секретаря міськради Руслана Марцінківа відповідну пропозицію внесено до схваленого сесією міськради «Стратегічного плану розвитку Івано-Франківська на 2011—2015 рр.». Майдан Шептицького є однією з центральних площ обласного центру, що розташована поруч із кафедральним собором Святого Воскресіння — головним собором Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

* "Галичина"
Переглядів: 366 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-06

Щороку 6 червня в Україні відзначається День журналіста - професійне свято працівників засобів масової інформації. Свято встановлено 25 травня 1994 року Указом Президента України Леоніда Кравчука за ініціативи делегатів I Всеукраїнського з'їзду редакторів газет і журналів. За дату святкування вибрано 6 червня - день прийняття Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів у 1992 році.
День працівників засобів масової інформації відзначають майже в усіх країнах світу. Але це не єдине журналістське свято. Щорічно 8 вересня святкуємо Міжнародний день солідарності журналістів. Саме в цей день проходить вручення Пулітцерівської премії - найпрестижнішої премії для журналістів Америки. Крім того, 2 липня - День спортивного журналіста, 3 травня - Всесвітній день свободи преси.
Сьогод ... Читати далі »
Переглядів: 423 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-06

Українська історія дуже багата. А в ній багато постатей, які заслужили, щоб їм поставили пам’ятник. Зрештою, і громадських організацій, спілок чи об’єднань, котрі час від часу ініціюють встановлення різних монументів, меморіальних дощок чи стел теж вистачає. Чи є межа між тим, що ми хочемо, і тим, як воно має бути?
Так, за словами головного архітектора Івано-Франківська Ігоря Гаркота, готуючи генплан міста, архітектура нарахувала 62 пам’ятники та пам’ятні дошки. Проте він переконаний, що їх є більше. А має бути – ще більше.

Усе починається з паперів
Тиждень тому до міського голови Віктора Анушкевичуса звернулося Івано-Франківське обласне націоналістичне громадсько-пол ... Читати далі »
Переглядів: 517 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-06
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020