Четвер, 25.04.2024, 23:09:13

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2012 » Грудень » 27 » Енергію галицького Різдва дарують твори вихованців Малої академії народних ремесел
21:25:10
Енергію галицького Різдва дарують твори вихованців Малої академії народних ремесел
25 грудня 2012 року в Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрився новорічно-різдвяний вернісаж. Створювали свято і передавали чар Різдва чудові роботи виготовлені вихованцями Малої академії народних ремесел м. Галича. 
У відкритті новорічно – різдвяного вернісажу взяли участь представники духовенства, органів державної влади та місцевого самоврядування, науковці, учні та їхні батьки. З вітальним словом і власними роздумами про роль зимових обрядів виступили начальник управління освіти та науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк, генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва та етнодизайну Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника проф. Богдан Тимків, директор обласного центру науково-практичної творчості Василь Дранчук, директор Малої академії народних ремесел м. Галича Стефанія Сидорук, декан Галицький УАПЦ о. Іван Кузь, настоятель монастиря РКЦ в с. Більшівці о. Григорій Цимбала, матір учнів Малої академії Лілія Николин.
Також, на свято завітали начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату Галицької райдержадміністрації Олена Щурик та міський голова Галича Орест Трачик.

Три виставкові зали Картинної галереї Національного заповідника «Давній Галич» у день відкриття вернісажу були заповнені неповторними творами дітей та юнацтва. Кожен відвідувач мав змогу оглянути саме ті вироби, які найбільше милували його око. А їх було багато! Це – дідухи (від найменших до великих, розміром людського росту), найрізноманітніші вироби з соломки («павуки», люди та звірята), різдвяні деревця, бісер, витинанки та кераміка, макети церковних храмів, аплікація, різьба, вишивка, ляльки, образотворче мистецтво. Загальну увагу привертав макет «шопки» (стаєнки в якій у Вифлеємі народився Спаситель). Чудового настрою відвідувачам додавали колядки і віншування у виконанні творчих колективів Малої академії народних ремесел.

З прадавніх часів на галицькій землі проживали люди, які мали чудовий дар від Творця – вони займалися різноманітними ремеслами, знання про які передавали всім наступним поколінням. Історичні події, поєднання певних елементів язичництва та християнства, зрештою, вплив сучасного суспільства безпосередньо накладають свій відбиток на мистецтво. Проте, разом з цим, саме в околицях Галича, досі зберігається і популяризується справжнє народне мистецтво – активними пропагандистами якого є педагоги та учні Малої академії ремесел.

Даний навчальний заклад було створено в 1993 році. Сьогодні він згуртовує у складі свого колективу більше двох десятків висококваліфікованих педагогів і дає можливість ознайомитися та навчитися народному ремеслу майже 600 дітям району на базі 20 загальноосвітніх шкіл (і є єдиним закладом подібного типу за кількісним охопленням учнів в області). Вихованці закладу своїми виробами, які популяризують нашу минувшину, неодноразово здобували призові місця на районних, обласних та всеукраїнських конкурсах творчості. Новорічно – різдвяний вернісаж не став винятком: кращі юні таланти були відзначені грамотами обласного освітянського керівництва. Їх отримали Бойко Володимир, Бойко Олександр, Максимів Наталія, Семенюк Галина, Підгаєцька Ірина, Осецька Марта, Турчин Марта та ін.
Директор Малої академії народних ремесел м. Галича Стефанія Сидорук у вітальному слові описала своє розуміння потреби проведення вернісажу: «Цим заходом ми хочемо показати галичанам нашу діяльність. Народні традиції завжди були і залишаються з народним мистецтвом. Його творцями є діти, вони особливо відчувають красу. Ці роботи допомагають їм стати щасливими. Наші гуртки творчості є чудовим засобом виховання нового покоління українців». 
Генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський ствердив важливість даного навчального закладу: «Створення в 90-их роках ХХ століття Малої академії мистецтв у Галичі є дуже важливим кроком. Цей навчальний заклад є унікальним на теренах давньої столиці. Ці діточки дають своїми роботами нам всім чудову енергію; їхні твори є прикладами умілого отримання освіти. Вони несуть добро, якого так бракує сучасному суспільству».
Оптимізму присутнім додали слова начальника управління освіти та науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїди Болюк: «Мені приємно бачити роботи наших дітей. Вони мають щастя, що позашкільна освіта в нашій державі збережена. Ймовірно, в майбутньому, вона буде фінансуватися з бюджету держави окремим рядком. Діти матимуть змогу у вільний час навчатися творити красу. Ті, хто її творять, ніколи в майбутньому не створять речей, які не привертатимуть уваги. Ми старатимося в програмі підтримки обдарованих дітей допомогти Малій академії народних ремесел – придбати їм найпростіше, але найнеобхідніше обладнання. Найперше, що зробимо – рекомендуватимемо начальникам районних відділів освіти області організувати екскурсії до Картинної галереї Галича для дітей з їхніх районів».
Виставка експонуватиметься у Картинній галереї до 20 січня 2013 року. Весь цей час зали Картинної галереї не будуть порожніми – впродовж всього часу зимових канікул у школярів діятиме Різдвяна майстерня. Справжні знавці народного мистецтва проводитимуть для школярів майстер – класи з виготовлення новорічно-різдвяних виробів. 
Таким чином, завдяки співпраці двох установ: науково-дослідницької та освітньої, галичани та гості міста зможуть, як побачити цікаві мистецькі твори, які пригадають їм їхнє дитинство, так і безспосередньо приймуть участь у їхньому створенні.
Андрій Чемеринський. Член НСКУ, магістр історії

Переглядів: 609 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024