Понеділок, 2020-11-30, 10:27 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Вересень » 9 » Етнографічні скарби Михайла Паньківа
8:52 PM
Етнографічні скарби Михайла Паньківа

9 вересня свій 80-річний ювілей святкує Михайло Ілліч Паньків – один з найкращих дослідників матеріальної і духовної культури Покуття та історії окремих населених пунктів.

Народився він у селі Вербівцях Городенківського району. Закінчив Снятинський культурно-освітній технікум, Івано-Франківський педагогічний інститут. Впродовж багатьох років був директором Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею.

Михайло Паньків є заслуженим працівником культури України, лауреатом всеукраїнської премії імені Павла Чубинського, обласних краєзнавчих премій ім. Івана Вагилевича, Володимира Полєка та інших. Він був організатором створення експозицій Літературно-меморіального музею Леся Мартовича в с. Торговиці, Художнього і Літературного музеїв Прикарпаття - в Івано-Франківську, народної архітектури і побуту - в Галичі, етнографії Покуття - у Городенці, Михайла Грушевського - у Криворівні, Бойківщини - у Долині та ін. 

Михайло Ілліч є автором багатьох наукових статей та видань з етнографії Покуття, методичних розробок, путівників по Івано-Франківській області та музеях. Окремими книжками вийшли  його праці «Ратуша», «Весілля у селі Вербівцях на Городенківщині», «Організація польових досліджень з етнографії», «Пісні з Покуття», «Схрони, криївки і бункери ОУН-УПА. Документи. Спогади. Короткі біографії», «Текла кровця по Вкраїні (топоніми, легенди, перекази та пісні про татарські напади на Прикарпаття  з  середини XV до початку XVIII ст.)», «Ой війна, війна, світова війна (Прикарпаття у роки Першої світової війни 1914-1918)» та ін.

Усі ці книги та матеріали ви зможете докладно переглянути у стінах обласної універсальної наукової бібліотеки,  як тільки закінчиться дія адаптивного карантину. Радо запрошуємо всіх охочих.

Вітаємо Михайла Ілліча Паньківа зі славним ювілеєм! Щиро бажаємо міцного здоров"я, невичерпної енергії, радості і оптимізму, миру і благополуччя!


Переглядів: 31 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020