П`ятниця, 2021-01-15, 11:06 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Вересень » 20

Як не дивно, рибальство і рибний промисел відіграли помітну роль в історії нашого міста. На зламі ХІХ і ХХ століть у Станиславові була Рибна площа, а у міжвоєнний період наше місто було справжнім рибальським осередком, адже тут діяло багато рибалок-любителів, які об’єднувалися у товариства. І хоч місцеві рибалки не завжди могли похвалитися хорошим уловом, вони не втрачали спортивного запалу і вміли сприймати свої невдачі з гумором – пише “Західний кур’єр“.

Рибна площа і «рибна революція»
У кінці ХІХ століття риба займала досить скромне місце в раціоні мешканців Станиславова перш за все через високі ціни. Станом на 1893 рік середня ціна щуки становила 1 злотий ринський і 6 центів, форелі &nd ... Читати далі »

Переглядів: 21 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-09-20

У 1920-х роках у Стани­славові великим успіхом користувалися історії про американських гангстерів, зокрема про банду «Чорна рука» – пише “Західний кур’єр“.
Вона виникла у 1890-х роках у Новому Орлеані, а її члени займалися пограбуванням банків, вимаганням, шантажем і грабежами. На її чолі стояли брати Карло і Антоніо Магранта, які відчували слабкість до «спецефектів» – зловісних знаків і таємничих листів.

Однак захоплення гангстерськими пригодами погано вплинуло на розум деяких молодих людей, яким захотілося повторити подвиги знаменитої банди. У липні 1926 року пан Антоній Поланський, власник ресторації на станиславівському вокзалі, отримав два анонімних листи, оформлені у н ... Читати далі »

Переглядів: 17 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-09-20

На етикетках зображали марку бровару, часто — герб власника або якийсь малюнок. Також на етикетках наносили гарантію оригінального походження пива.
Етикетки на пляшках з’явились під кінець ХІХ століття. Функція етикетки була така ж, як і в пляшки: ці два елементи творили одну цілість, гарну упаковку, яку хотілось купувати, йдеться на Facebook-сторінці Old Kalush.

Зазвичай вигляду етикеток приділяли багато уваги. Приписи вимагали броварів розміщувати інформацію про вміст алкоголю в пиві. Також етикетка виконувала інформаційну функцію. На неї наносили міцність пива і його назву, часто писали рік заснування бровару. Популярним мотивом на етикетках були медалі з промислових виставок, свідоцтва про визнання, яке отримал ... Читати далі »

Переглядів: 13 | Долучив: Dnister | Дата: 2020-09-20


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021