Вівторок, 16.04.2024, 20:38:44

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2021 » Травень » 5 » Галицький замок і програма "Велика реставрація": детальніша інформація про зміст проекту
20:31:49
Галицький замок і програма "Велика реставрація": детальніша інформація про зміст проекту

Дев’ять проєктів з Івано-Франківщини позмагаються за перемогу у державній програмі "Велика реставрація". Вона передбачає реставрацію, консервацію та ремонт пам’яток культурної спадщини, пише Суспільне Карпати.
На перемогу, зокрема, претендує одна з найдавніших споруд на території Прикарпаття — Галицький замок.
Національний заповідник "Давній Галич" на конкурс програми "Велика реставрація" подав два проєкти. Один з них передбачає внутрішню реконструкцію Шляхетської вежі Галицького замку. Його кошторис — 40 мільйонів гривень. За ці гроші працівники заповідника хочуть облаштувати цокольне приміщення та три поверхи вежі.
"У цокольному приміщенні має бути кухня. На першому поверсі – кав’ярня. На другому поверсі вежі планують облаштувати конференц-зал і зал для майстер-класів. І на верхньому поверсі має бути панорамний оглядовий майданчик", — каже заступник генерального директора з наукової роботи Семен Побуцький.
А в конференц-залі планують експонувати різні виставки, розповідає заступник директора.
"Ця вежа, вона сама по собі повинна стати своєрідним туристичним магнітом для мандрівників, які приїжджають до Галича", — додав Семен Побуцький.
Також ініціатори хочуть відновити історичний ландшафт гори, який існував до кінця XVIII століття. В той час, за словами Семена Побуцького, гора була відкрита, на ній не було ні дерев, ні чагарників.
"За оборонними історичними ландшафтами на таких пагорбах передбачався мінімум дерев, а максимум – це було засадження, якщо була можливість, виноградною лозою або терниною, щоб створювався ефект найнижчого рівня доступності цієї гори. Відповідно, передбачається зменшити кількість дерев та відкрити з цієї гори панорамний вигляд на Дністер", — зазначив Семен Побуцький.
Цей проєкт також передбачає розвиток лісопаркової зони на території замку. Зокрема, працівники національного парку планують тут облаштувати пішохідні доріжки, встановити лавки та смітники, а також оновити "Співоче поле" — територію, на якій проводилися фестивалі, зокрема, "Галицьке лицарство". Тут планують вирівняти територію та збудувати сцену.
Така реставрація, каже Семен Побуцький, — лише три відсотки відновлення замку. Такий вигляд мала споруда в середині XVIII століття.
"Якщо б, звичайно, помріяти і повірити, що цей замок вдалося б реконструювати, відтворити хоча б в межах 1791-го року, перед тим, як його почали розбирати, то не тільки Галич, а, мабуть, би вся Західна Україна отримала серйозну культурну рекреаційну локацію", — пояснив Семен Побуцький.


Переглядів: 155 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024