Четвер, 25.04.2024, 04:18:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2020 » Вересень » 17 » Легенди Станиславова: Рідкісний екземпляр
20:33:50
Легенди Станиславова: Рідкісний екземпляр

Основні принципи колекціонування мають багато спільного із законами ринкової економіки. Чим рідкісніша річ, тим вона дорожча. Візьмемо таку галузь, як філокартія – колекціонування поштівок. Найдешевшими є ті екземпляри, що вийшли великим накладом і зустрічаються часто. Якщо поштівка має мізерний тираж, за нею полюють десятки колекціонерів. Інколи трапляються справжні артефакти, що існують ледь не в одиничному екземплярі.

У філокартії сучасного Івано-Франківська свого часу стався кумедний випадок. У 2012 році історико-краєзнавче товариство «Моє місто» випустило серію листівок, присвячену видатним постатям Станиславова. На титулі розміщувався портрет діяча, нижче його автограф, а на звороті – стисла біографія. Другим номером був Денис Січинський – перший професійний композитор Галичини, автор опери «Роксолана». Останні 10 років свого життя він мешкав у Станиславові та помер у готелі «Брістоль», пише Репортер.

Листівка вийшла накладом 500 примірників і надійшла у продаж. Але через кілька днів до видавця Василя Іваночка прийшла викладачка музичного училища, музикознавиця Галина Турянська. Розгнівана жінка закидала, що на поштівці не Денис Січинський, а його тато. Справді, фото було якесь «неканонічне». На ньому був лисий добродій, який віддалено нагадував композитора, але той на проблеми з шевелюрою ніколи не скаржився.

З’ясувалось, що це справді батько. Володимир Січинський за фахом був вчителем, але працював управителем панського маєтку села Клювинці Гусятинського повіту, що на Тернопіллі. Помер рано, залишив сім’ю у скруті.

Помилку виправили, поштівку передрукували із правильним фото. Попередній наклад знищили майже повністю, а ті пару штук, що таки лишилися, нині є величезною рідкістю.

Звідки взялося фото лисого татуся, встановити не вдалося. Ніхто з краєзнавців так і не зізнався.

Іван Бондарев


Переглядів: 184 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024