П`ятниця, 19.04.2024, 09:38:28

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Жовтень » 16 » На прикарпатській горі, де 75 років тому проходили вишкіл майбутні повстанські командири, встановили капличку
14:35:36
На прикарпатській горі, де 75 років тому проходили вишкіл майбутні повстанські командири, встановили капличку

Напередодні Покрови жителі села Суходіл Рожнятівського району звели каплицю на горі Стовба заввишки 1078 м, де 75 років тому діяла повстанська школа УНС "Трембіта".

Організаційно сотня "Трембіта" входила до куреня УНС "Тигри" під командою Степана Фрасуляка "Хмеля". На початку вересня сотня складалась зі 127 чоловік: сотенного, бунчужного, трьох чот по 36 чоловік, трьох чотових, кухаря, лікаря з двома санітарами, дев'ятьох зв’язкових-розвідників. Практично всі юнаки, що проходили тут вишкіл, були уродженцями Тернопільщини і Львівщини, за винятком кількох місцевих розвідників. Були також уродженці Східної України і Кубані.

Вишкіл тривав з 24 серпня до 1 листопада 1943 р. На вершині гори є розлога полонина, де майбутні вояки щодня займались вправами, а проживали в таборі неподалік, який складався з трьох житлових куренів, кухні з невеликим льохом і імпровізованого санітарного пункту.
В кінці вересня повстанці прийняли бій з переважаючими німецькими силами, в результаті чого німці втратили приблизно 90 вояків, ще 20 були поранені.

1 листопада 1943 року тут же на вершині сотні "Трембіта" і "Сіроманці" складали присягу на вірність українському народові, після чого відправились на Яворівщину, а далі на Волинь, Поділля і Закерзоння.
До цього часу єдиною згадкою про ті події був камінь посеред полонини з написом "1943 ТРЕМБІТА" і тризубом в центрі.

"А зараз в пам’ять про тих вояків стоїть каплиця. Цікавим спогадом кількох місцевих старожилів є те, що на полонині було склом викладено слово ТРЕМБІТА, яке виблискувало на сонці і виднілось з довколишніх полонин. Можливо, це зробили повстанці, коли покидали табір.
Маю надію, що з часом вдасться відновити і сам табір, який міг би служити чудовим місцем для проведення спортових навчань для молоді", – підсумовує Olek Shkil.


Переглядів: 284 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024