Понеділок, 2020-07-06, 2:57 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Жовтень » 07

У 1882 році в Станиславові відкрили нову в’язницю, яку стали називати «Дібровою». Вона була розрахована на тисячу в’язнів «грецького і греко-католицького віросповідання» – тобто українців. Для них у тюрмі влаштували велику каплицю з високою вежею. Журналіст «Кур’єру Станиславівського» Владислав Цесельський розповідає, як освячували хрест:

«Цікавим моментом в історії будівництва цього закладу було урочисте встановлення хреста на вежі каплички, яке відбулося 1882 року. Найповажніших громадян нашого міста запросили бути свідками цієї події, було складено відповідний документ, і його, разо ... Читати далі »

Переглядів: 92 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-10-07

Одним з улюблених музеїв Прикарпаття для багатьох жителів регіону та його гостей є Музей етнографії в с. Крилос Галицького р-ну. Заклад є структурним підрозділом Національного заповідника «Давній Галич». Саме тут відвідувач може побачити автентичну народну архітектуру 4 етнорегіонів Прикарпаття. На даний час для огляду відвідувачів доступні 11 об’єктів.

Музей, який популярний - не може не розвиватися. Працівники Музею етнографії окрім повсякденної роботи, щорічно впроваджують у життя програму «Живий музей», цьогоріч долучилися до видання комплекту листівок з анотаціями присвяченого своєму закладу, мають багато інших план ... Читати далі »

Переглядів: 87 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-10-07

На стометрівці, біля крамниці «Філателія», вже довший час місцеві художники виставляють свої роботи. Серед них багато видів Івано-Франківська, які мають попит у туристів. Цікаво, а що малювали тутешні митці років 70 тому? «Репортер» провів невеличке мистецтвознавче дослідження і склав добірку картин зі станиславівськими пейзажами.
Художник із чеським корінням

Ми починаємо нашу розповідь з міжвоєнного періоду, але це не значить, що за Австрії у Станиславові не було художників, які малювали рідне місто. Просто нам невідомі їхні картини. Поки що невідомі.

... Читати далі »

Переглядів: 75 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-10-07

Важко уявити, як сильно змінився наш світ за останні сто років. Навіть прогноз погоди сторічної давності сучасній людині нелегко зрозуміти. Хоч і передбачати погоду тодішнім синоптиками вдавалося не дуже добре.
[Термометр з подвійною шкалою і барометр. Поч. ХХ ст.] Термометр з подвійною шкалою і барометр. Поч. ХХ ст.

Газета "Кур’єр станиславівський" від 17 лютого 1907 р. повідомила про температуру в найближчих гірських містечках. "Згідно з урядовими телеграмами, що надійшли до місцевої колійової дирекції, 13 числа цього місяця в наших горах було набагато тепліше, ніж у Станиславові, – читаємо в повідомленні. – Т ... Читати далі »

Переглядів: 105 | Долучив: Dnister | Дата: 2018-10-07
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020