Середа, 24.04.2024, 07:14:11

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Архів новин
Головна » 2011 » Грудень » 16 » Різанина по-чеченськи
10:24:05
Різанина по-чеченськи
Перша світова війна увійшла в історію як війна технологій. Тоді вперше були застосовані танки, отруйні гази, літаки й підводні човни. Швидкими темпами розвивався радіозв’язок, з’явилась зенітна артилерія, в амуніцію солдат увійшли протигази. Мешканці Станиславова, який знаходився у смузі бойових дій, звикли до мілітарних технічних новинок. Проте події, що відбулись у лютому 1915 року, ніби повернули похмуру добу Середньовіччя. Ще й з кавказьким акцентом.
Тоді Станиславів обороняли австрійці. А на них наступали значно більші сили росіян, на боці яких воювала і Кавказька туземна кінна дивізія, яку ще називали Дикою. Австріяки розуміли, що їм не вдасться втримати місто, тому вирішили піти на хитрість. Вони відвели більшість підрозділів у тил, а решту сховали в центрі міста, утворивши засідку. Далі передаємо слово кореспонденту тодішньої російської газети «Новий час»:
«Для з’ясування кількості австрійців, що залишились у місті, були вислані два кінних роз’їзди. Напевно, австрійці помітили їх, але нічим не видали своєї присутності і підпустили цю купку людей під саме місто. Горці уявили, що Станиславів зовсім залишений ворогом, тому спокійно перейшли міст і попрямували до центра. Тут їх зустріли залпами з різних боків. Замість відступити до мосту, гарячі кавказці використали свою улюблену зброю, й на вулицях закіпів гарячий кінжальний бій. Чи то австрійці погано стріляли, чи вигляд горців нагнав на них страху, але кавказці не втратили жодного чоловіка, не рахуючи кілька поранених».
Невдовзі на допомогу своїм підійшли ще чотири гірські сотні, які почули стрілянину, і Станиславів було здобуто.
Коли переможців нагороджували георгіївськими хрестами, то командування зустрілось із проблемою. Справа у тому, що всім християнам давали хрести із зображенням святого Георгія. Для мусульман цей християнський символ замінили двоголовим орлом. Але «темні» горці не хотіли брати хрест із «птахом» і вимагали «джигіта».
ІВАН БОНДАРЕВ, "Репортер"

Переглядів: 576 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024