Вівторок, 2018-11-13, 5:34 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Жовтень » 29 » У Калуші підготували та провели іформаційну довідку “Просвіта і просвітяни: Іван Белей”
12:01 PM
У Калуші підготували та провели іформаційну довідку “Просвіта і просвітяни: Іван Белей”

Вчора, 28 жовтня працівники клубу і бібліотеки-філії №3 (ж/м Хотінь) в рамках відзначення 150-річчч Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка підготували та провели іформаційну довідку.

Про діяльність товариства "Просвіта" розповіла завідувач бібліотеки Оксана Матковська, а про активного діяча "Просвіти" Івана Белея - завідувач клубом Андрій Ляхович. 150 років тому, 8 грудня 1868 року у Льові заснували Товариство "Просвіта", яке невдовзі перетворилося на масову національну громадську організацію українців Галичини, що на початку ХХ століття поширила свою діяльність на всю Україну й інші країни, де були українські поселення, інформують "Вікна" з посиланням на управління культури, національностей та релігій міста Калуш.

"Просвіта" об'єднала у своїх лавах кращих представників української інтелігенції. Її активними членами були: Іван Франко, Михайло Грушевський Леся Українка, Богдан Лепкий, Василь Стефаник, Михайло Коцюбинський , цвіт української інтелігенції, тисячі українських патріотів, борців за українську національну ідею, за Українську державу.

Серед активних діячів "Просвіти" на Калущині був Іван Белей - журналіст, перекладач, критик і громадсько-політичний діяч. Народився 1856 року у м. Войнилові, тепер смт. Калуського району. Початкову освіту здобув у рідному містечку, згодом закінчив Станіславську гімназію та юридичний факультет Львівського університету.

Належав до демократичної частини студентського товариства "Академический кружок", був членом редакції журналу "Друг", редагував журнал "Світ". Видавав з І.Франком "Дрібну бібліотеку", був співробітником газети "Діло".

Писав про творчість М. Гоголя, Т. Шевченка, М.Шашкевича, багато зробив для налагодження творчих звязків з діячами культури Піддніпрянщини.


Переглядів: 9 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 18. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2018