П`ятниця, 19.04.2024, 15:03:25

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2021 » Травень » 16 » В Івано-Франківську реставрують пам’ятку архітектури
20:45:48
В Івано-Франківську реставрують пам’ятку архітектури

В Івано-Франківську, на вулиці Грушевського, 31, тривають ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці архітектури.

Роботи проводяться з ініціативи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, чиї приміщення знаходяться у цій будівлі, передає Фіртка з посиланням на Департамент містобудування та архітектури.
Про хід робіт розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак, який на місці поспілкувався з представниками підрядної організації.

“Наразі, з дотриманням реставраційних технологій, проводиться очищення цоколю від нашарувань пилу і старої фарби. Очищують до рівня автентичних облицювальних кам’яних блоків із пісковика. Після цього, швидше за все, приймемо рішення про те, щоб їх помалювати. Справа в тому, що стара фарба була на основі дрібнодисперсної сажі, яка дуже глибоко проникла у фактуру каменю. Якщо залишити його без покриття, то виглядатиме так ніби він брудний”, – пояснив Володимир Ідак.

Фахівець додає, що очистити поверхні повністю важко, а «витравлювати» кислотними розчинами не можна – вони мають руйнівний вплив на камінь.

“Дуже добре, що поступово відходить практика примітивних «санітарних» фарбувань і побілок поверх старих покриттів – лиш би на вигляд було свіженьке! Є люди, які розуміють, що спочатку треба розчистити все зайве, розкривати і показувати автентичні речі, які мають самостійну цінність. І, безумовно, робити це треба правильно: як очищувати, так і покривати”, – наголошує Ідак.

За словами архітектора, малювати фасади, покривати конструктивні елементи, які вразливі до атмосферних опадів потрібно так званими «фарбами, що дихають» – пропускають повітря. Як правило, вони на силікатній основі, а також можуть бути вапняні розчини.

“Був момент, коли на будівельний ринок зайшло багато сучасних матеріалів на синтетичній основі. Наприклад, є багато клеїв різного ступеню міцності, які доволі герметично закривають конструктиви. У деяких моментах вони позитивну роль зіграли, але в більшості – негативну. Адже зверху щільно консервують! Як наслідок, інфільтрація вологи не відбувається, стіни перезволожуються, утворюються різні грибкові явища тощо”, – стверджує Володимир Ідак.


Переглядів: 132 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024