Субота, 12.07.2025, 18:33:39

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 271 272 273 274 275 ... 299 300 »
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23.11.2011. № 818-р
м. Івано-Франківськ

Про вшанування в області
пам’яті жертв голодоморів

У зв’язку з відзначенням 26 листопада 2011 року Дня пам’яті жертв голодоморів, з метою вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу:
1. Рекомендувати:
1.1. Виконавчому комітету Івано- ... Читати далі »
Переглядів: 614 | Додав: Dnister | Дата: 25.11.2011

Івано-Франківське спиртоб’єднання, яке цього року відсвяткувало свої 133 роки, має не тільки широкий асортимент, а й цікаву історію. «Спиртова» історія Станиславова починається вже від заснування міста – з середини ХVII століття. Першим же привілеєм Андрія Потоцького міщанам дозволили гнати горілку та вільно продавати її.
Польський дослідник Грибович у своїй «Історії окружного міста Станиславова» свідчить, що у 1847 році в місті працювала фабрика лікерів. А через сім років історики згадують якусь гуральню, тобто заводик із виготовлення алкогольних напоїв. Та обидва ці підприємства не втрималися на ринку й поступилися потужнішому конкурентові.
У 1878 році заможний земле­власник села Княгинин Мендель Вайнгартен і дружина його Бабетта заснували «заклад з виробництва рому та лікерів», нащадком як ... Читати далі »
Переглядів: 883 | Додав: Dnister | Дата: 25.11.2011

Недавно мешканці села Глибівка Богородчанського району знайшли у лісі невеличкий хрест. На ньому – металева табличка: «Тут спочивають чотири солдати. Чотири хорвати». «Ми часто ходимо в ліс по гриби чи ягоди, практично усе літо, – говорить Марія Іванів, мешканка Глибівки. – Якось із чоловіком пішли шукати ялину, він гукнув мене, я підійшла та побачила його на колінах. А поруч – маленький пагорбочок, на ньому велика сосна і хрестик – маленький, немов дитячий».
Жінка каже, що відтоді вона не може знайти собі місця. Її непокоїть думка: «Хто ж то були такі? Як вони загинули? Чому про той хрест нині ніхто не знає?». Пані Марія припускає, що загиблих ховав хтось із тутешніх. І робив це таємно. «Я думаю, що люди боялися переслідувань, – каже вона. – Тому спершу самі доглядали ту могилу, а потім залишили це своїм дітям-онукам. Колись були важкі часи. Пригадую, ... Читати далі »
Переглядів: 816 | Додав: Dnister | Дата: 25.11.2011

В обласному Інституті післядипломної освіти вчителів з ініціативи громадського об'єднання «Поклик нації» проведено «круглий стіл» з вивчення і популяризації гуцульського діалекту. 
Серед його учасників були науковці, вчителі, представники громадськості краю. Перед зібранням знавців і шанувальників рідної мови виступив директор Інституту української мови НАН України доктор філологічних наук Павло Гриценко. 
Мовознавець акцентував на тому, що наразі немає усталеної думки про походження назви гуцульського діалекту, не здійснено повного аналізу ономастики Гуцульщини, не представлено повний опис лексикону говірок. І це в той час, коли Гуцульщина, на думку науковця, «є нерозораною цілиною для вивчення лексичного запасу». 
Переглядів: 934 | Додав: Dnister | Дата: 24.11.2011

У неділю 27 листопада у Івано-Франківську пройде квест «Вулицями Станиславова». Цей захід зініційований активістами проекту «Молодь і влада», який триває зараз в обласному центрі, Ольгою Васильчук та Юрієм Солоненком.
Квест відбуватиметься близько 3-4 годин і у ньому прийматимуть участь 6 команд, у складі кожної з яких буде 5 учасників.
Стартуватиме гра від приміщення адмінбудинку і триватиме у центральній частині міста. Кожна команда матиме карту міста і по цій карті виконуватиме різні завдання, щоб отримати відгадку щодо подальшого маршруту.
Учасникам проекту в ході гри потрібно буде знаходити відповіді на запитання, які стосуватимуться історії міста Івано-Франківська, визначних місць і пам’яток культури та архітектури. ... Читати далі »
Переглядів: 620 | Додав: Dnister | Дата: 24.11.2011

Гурток «Дослідження національно-визвольного руху Калущини», що працює при ЦНТТУМ управління освіти Калуської міської ради (керівник — Богдан Янович), вчитель Голинської ЗОШ Оксана Тебешевська зі своїми учнями та старший науковий співробітник історико-краєзнавчого музею Калущини Уляна Паньо здійснили експедицію, щоб дослідити місце можливого поховання розстріляних 4 листопада 1943 року учнів торгівельної школи (за звинуваченням їх у причетності до діяльності ОУН). Про цю акцію краєзнавці домовилися 6 листопада під час проведення круглого столу «Ціна волі», приуроченого 70-м роковинам пам'яті розстріляних.
Підставою поїздки у  ліс між Пійлом і Сівкою Калуською були свідчення мешканців довколишніх сіл, яким старожили розповідали, що у день (четвер, після обіду) 4 листопада 1943 року, після розстрілу у Калуші учнів торгівельної школи, до ями, викопано ... Читати далі »
Переглядів: 609 | Додав: Dnister | Дата: 24.11.2011

23 листопада в краєзнавчому музеї ім. Тетяни та Омеляна Антоновичів відбулось засідання краєзнавців Долинщини. За участю керівника апарату райдержадміністрації Катерини Олійник, міського голови Володимира Гаразда та професора Українського греко-католицького університету (м. Львів) Юрія Ясеновського краєзнавці презентували III збірник історії Долини та обговорили наповнення змістом IV збірки, підтримку книговидання в районі, розвиток музейної справи, збереження культурних та архітектурних традицій району.
Переглядів: 585 | Додав: Dnister | Дата: 24.11.2011

Знаковою подією на шляху до нинішньої державності і незалежності є король Данило Галицький, 810-річчя від дня народження якого відзначаємо у листопаді цього року.
Інформаційно-бібліографічний відділ обласної бібліотеки для юнацтва провів День бібліографії "Галицько-Волинська держава: історія, постаті, культура” для старшокласників природничо-математичного ліцею.
В рамках Дня бібліографії бібліограф-краєзнавець Ярослава Бідичак презентувала виставку-екскурс в історію "Володар першого українського королівства”.            
Завідувач інформаційно-бібліографічним відділом Оксана Шинкаренко провела інформ-реліз "Галицько-Волинська держава в художній літературі”.
Переглядів: 731 | Додав: Dnister | Дата: 24.11.2011

Голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк підписав розпорядження №784 «Про відзначення 600-річчя села Космач» - одного із найдавніших поселень Гуцульщини, найбільшого визнаного світом центру мистецтв і ремесел, в якому працює майже три тисячі майстрів декоративно-прикладного мистецтва. 
Затверджено план святкових заходів, що відбуватимуться у наступному році, склад організаційного комітету, який очолює заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький. 
У плані ювілейних космацьких заходів - Всеукраїнський з'їзд писанкарів у квітні 2012 року, всеукраїнська науково-практична конференція «Космач в історії Гуцульщини та України», виставка-ярмарок традиційної народної культури Гуцульщини тощо. 
Переглядів: 580 | Додав: Dnister | Дата: 24.11.2011

На однойменній вулиці обласного центру Прикарпаття урочисто відкрито й освячено барельєф легендарного гетьмана України, творця української державності Івана Мазепи. Ініціаторами його увіковічення у бронзі й граніті стали місцеві козаки. «Пам'ять про Івана Мазепу повинна жити у нащадків», — каже отаман івано-франківського «Українського реєстрового козацтва» Василь Гринів. Автором пам'ятної дошки є скульптор Богдан Гладкий. 
Оксана ГУМЕНЯК
Переглядів: 632 | Додав: Dnister | Дата: 24.11.2011

23 листопада о 15 годині в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбудеться презентація книги прикарпатського краєзнавця Івана Драбчука „Постаті галицької історії”, присвяченої 20-річчю незалежності України. 
У виданні розповідається про відомі постаті історії Галичини, які зробили значний внесок у розбудову політичного, духовного життя краю та України.
Переглядів: 612 | Додав: Dnister | Дата: 23.11.2011

Катерина Ющенко доєдналася до громадської ініціативи "Загальна мобілізація", мета якої — збір коштів громади на спорудження у Калуші пам'ятника Генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу.
Катерина Ющенко долучилася до "Загальної мобілізації”, яка діє у соціальній мережі Facebook:
http://www.facebook.com/groups/285903198109186/
Зокрема, Катерина Ющенко написала: "Ідея станиці ветеранів УПА щодо встановлення пам’ятника генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу дуже гарна та потрібна сьогодні. Я за неї. З радістю долучусь до Вашої групи. Слава Україні!”.
Нагадаємо, що у групу входять інші відомі особистості: Сашко Положинський, Роман Безсмертний, Гюзель Насалик, Дмит ... Читати далі »
Переглядів: 683 | Додав: Dnister | Дата: 23.11.2011

21 листопада 2011 року в с. Ясень урочисто освячено відновлену дзвінницю (історична пам’ятка – 255 років із часу заснування) церкви св. Михаїла.
Ініціаторами виступили і надали належну допомогу у будівельних роботах депутат обласної ради О.Голубчак, голова райдержадміністрації М.Філіпович, директор ДП «Осмолодське ЛГ» О.Фрик, релігійна громада церкви, сільський голова В.Вагилевич, жителі села.
Переглядів: 596 | Додав: Dnister | Дата: 23.11.2011

У Коломийському Національному музеї народного побуту Гуцульщини та Покуття творча майстерня «Аґрафка» презентуватиме найцікавіші авторські проекти.
Подарункові збірки поезії «Зів’яле листя» Івана Франка та «Три перстені» Богдана-Ігоря Антонича, двомовне польсько-українське видання Нобелівської лауреатки Віслави Шимборської «Може, це все», дитячу книжку «Рукавичка», авторські артбуки, а також ілюстровану казку за текстом Івана Франка «Ріпка» та мистецьку книгу «Про Молоко» з нової серії «Мальовані історії», презентуватимуть у Музеї засновники творчої майстерні «Аґрафка» - Андрій Лесів та Романа Романишин.    
Під час зустрічі всі охочі зможуть придбати деякі з презентованих книг.
Презентація відбудеться 16 грудня о 16-ій го ... Читати далі »
Переглядів: 610 | Додав: Dnister | Дата: 23.11.2011

Одразу дві книжки презентуватимуть у Коломийському музеї народного побуту Гуцульщини і Покуття працівники львівського видавництва «Свічадо».
Про оригінальність та особливість видання «Від Романа до Йордана», а також про колоритний світ релігійних та побутово-обрядових традицій зимових свят розповість відповідальний редактора книжки Мирослава Лемик. 
Збірку «Зимові історії для дітей», куди увійшли оповідання та казки українських авторів на зимово-різдвяну тематику, представить упорядниця видання Марія Чайка.
Окрім того, гості привезуть з собою й іншу дитячу літературу, присвячену зимовим святам, що в останні роки виходила у їхньому видавництві.     
Переглядів: 714 | Додав: Dnister | Дата: 23.11.2011

У суботу, 26 листопада, у Калуші відбудеться другий, додатковий концерт народного артиста України Степана Гіги, який минулих вихідних зібрав аншлаг у палаці культури «Юність».
Як зазначив Степан Гіга в інтерв’ю ДС «Калуське міське телебачення», він готовий дати благодійний концерт, кошти від якого будуть спрямовані на будівництво у Калуші пам’ятника Генерал-хорунжому УПА Романові Шухевичу.
Члени громадської ініціативи «Загальна мобілізація» нині працюють над залученням до такого концерту відомих виконавців: як молодих, так і вже відомих. Концерт, за попередніми даними, відбудеться всередині грудня цього року.
Станом на 22 листопада 2011 року зібрано 14 081 грн.
Залишилося ... Читати далі »
Переглядів: 603 | Додав: Dnister | Дата: 23.11.2011

Відділом охорони культурної спадщини ініційовано проведення чергового етапу археологічних пошукових робіт в Івано-Франківському історичному середмісті. 
На виконання запланованих в майбутньому реставраційних заходів щодо реконструкції так званого «Палацу Потоцьких» і продовження виявлення залишків давньої Станиславівської фортеці VII-XVIII ст. закладено черговий археологічний шурф на зовнішньому периметрі комплексу на території давньої фортечної куртини. Роботи виконуються членами історико-краєзнавчого товариства «Моє Місто» під науковим наглядом і керівництвом інституту археології АН України (ДП «Культурна спадщина Прикарпаття»).
Попередні підготовчі роботи виявили біля 10 таких важливих і вартих першочергових обстежень зон, що можуть реально висв ... Читати далі »
Переглядів: 570 | Додав: Dnister | Дата: 23.11.2011

За ініціативи історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто» та за підтримки видавництва «Лілея – НВ» розпочато новий краєзнавчий проект. Його назва «Постаті мого міста». Даний проект передбачає видання листівок, які знайомитимуть жителів обласного центру та його гостей з відомими особами – державними діячами, військовиками, представниками духовенства, які або проживали в Станиславові або певний період свого життя працювали в місті.
На даний час складено перелік осіб, діяльність яких буде увіковічнена у листівках. Для зацікавлення жителів міста та колекціонерів листівки видаватимуться за номерами, проте не по порядку. Вже тепер всі зацікавлені можуть придбати перші три листівки з серії «Постаті мого міста». Це: №1 «Митрополит Андрей Шептицький», №8 «Дмитро Вітовський», №10 «Степан Ленкавський».
Переглядів: 586 | Додав: Dnister | Дата: 22.11.2011

У івано-франківському видавництві «Лілея – НВ» побачили світ 12 нових листівок з серії «Станиславів». Ця серія видається за ініціативою історико-краєзнавчого об’єднання «Моє місто». Видані листівки є передруками видів Станиславова початку ХХ століття. Оригінальні зображення для перевидання надано зі збірки одного з членів об’єднання, колекціонера Зеновія Жеребецького.
Кожна листівка видана накладом 500 примірників. Зображення відповідні оригіналам – є кольорові, є і чорно-білі. На даний час уже видано 21 листівку (з нумерацією від №1 до 25, тимчасово без карток №10,12, 14, 15).
Листівки серії «Станиславів» є доброю можливістю популяризувати нашу культурну спадщину, зокрема, цікаві пам’ятки архітектури. Зрозуміло, що кожен зацікавлений може спробувати придбати автентичні листівки у колекціонар ... Читати далі »
Переглядів: 678 | Додав: Dnister | Дата: 22.11.2011

22 листопада у великій залі адмінбудинку органів районної влади відбулося засідання ХІІІ-тої позачергової сесії Тлумацької міської ради VІ демократичного скликання під керівництвом голови міської ради Володимира Корженьовського. На порядок денний було винесено  питання затвердження плану заходів та складу оргкомітету з підготовки та відзначення у 2013 році 800-річя заснування м. Тлумача. 
Переглядів: 639 | Додав: Dnister | Дата: 22.11.2011

З 1 листопада по 19 грудня 2011 року відділ туризму Івано-Франківської міської ради, громадська організація «Івано-Франківська туристсько-краєзнавча спілка» та Івано-Франківський молодіжний міськвиконком проводять конкурс на кращу оглядову екскурсію по місту і тематичні екскурсії, присвячені 350-річниці Дня міста.
Переможці конкурсу нагороджуються дипломами міського голови та грошовими преміями.
Відділ туризму Івано-Франківського МВК
55-64-83
Переглядів: 545 | Додав: Dnister | Дата: 22.11.2011

27 листопада 2011 року з метою збереження та популяризації національного автентичного мистецтва рідного краю в Народному домі с. Кутище, що на Тлумаччині, пройде фестиваль народної творчості «Покутське надвечір’я».   
В рамках фестивалю будуть представлені автентичні народні пісні, легенди, обряди, гуморески, прислів’я, приказки, роботи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва тощо. 
На захід запрошені колективи, майстри декоративно-ужиткового мистецтва Покуття, а саме Тисменицького, Городенківського, Коломийського та Снятинського районів.
Переглядів: 756 | Додав: Dnister | Дата: 21.11.2011

Тризуб - велетень. Державний символ України виклав на схилі карпатської гори ветеран УПА Афанасій Козак. Мешканець прикарпатського села Остриня створив тризуб, який видно з космосу. Для цього 89-літньому дідусеві довелося самотужки у торбах перенести дві вантажівки каміння.
Зі сльозами на очах дід Афанасій згадує партизанку. Тоді у 50-х роках колишній упівець під псевдо Чумак був провідником сотні імені Орлика. Чоловік і досі пам’ятає жорстокі бої повстанців проти більшовицької влади.
Вшанувати побратимів - упівців, які полягли у бою. Така ідея жила у діда Козака півсотні років. І лише у 92-му - задумане вдалося. Улітку, коли пас худобу, дід марно часу не гаяв. Він накреслив схему тризуба. Потім щодня упродовж літа носив торбами каміння на гору. Афанасій каже, пішло приблизно дві вантажівки. ... Читати далі »
Переглядів: 903 | Додав: Dnister | Дата: 21.11.2011

16 листопада 2011 р. в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери відбулася урочиста академія до 110-ї річниці від дня народження Євгена Побігущого-Рена «Лицар ідеї і чину». Це визначний український військовий і політичний діяч, пластун, старшина УГА, член УВО та ОУН, командир куреня «Роланд» і 29-го піхотного полку 14-ї гренадерської дивізії «Галичина», полковник Першої Української дивізії УНА, Лицар-Командор Ордену Св. Папи Сильвестра. Є.Побігущий народився на Тернопіллі в с. Постолівка (тепер Гусятинського р-ну). 
Захід зорганізувала завідувач відділу з організаційно-масової роботи ЦПВ ім. С.Бандери Ольга Школьна, яка теж народилася в Постолівці. Вона, зокрема, провела презентацію «Збручанський край – батьківщина Євгена Побігущого».
Переглядів: 740 | Додав: Dnister | Дата: 21.11.2011

20 листопада 2011 року у сільському Будинку культури с. Княже відбулись урочистості з нагоди відзначення 606-ї річниці з часу першої письмової згадки села Княже.
Під час святкування було презентовано нову книгу уродженця села, капітана у відставці 1-го рангу ВМФ ЗС України Мирослава Мамчака "Княже понад Черемошем”. Дане видання є ґрунтовною працею і носить історично-краєзнавчий характер, містить досить великий об’єм історичних фактів про с. Княже, щедро ілюстроване світлинами з родинних альбомів жителів села. Дана книга є першим виданням з історії села Княже. 
На програму святкування були запрошені почесні гості – заступник голови районної державної адміністрації Світлана Івасюк, видавець Володимир Карий, історик-краєзнавець Василь Харитон, сільські голови району.
Переглядів: 693 | Додав: Dnister | Дата: 21.11.2011

У середу, 16 листопада, працівники радіо, телебачення і зв'язку відзначають своє професійне свято. А як починалася історія радіо у Станиславові?
Сьогодні радіо сприймається як щось буденне й звичне. А був час, коли радіо вважалося найпередовішим винаходом людства і радіоприймачі могли дозволити собі тільки найзаможніші...
В Європі винахідником способу передачі інформації через радіохвилі вважається італійський інженер Марконі, який на місяць випередив російського винахідника радіо А. Попова, винахід якого був продемонстрований 7 травня 1895 року. Американці мають свого винахідника радіо - ще у 1893 році Нікола Тесла запатентував радіопередавач, а через 2 роки - і радіоприймач. Проте перші радіостанції почали будуватися тільки у 1920 роках. У 1925 році була збудована радіостанція у Варшаві, як ... Читати далі »
Переглядів: 664 | Додав: Dnister | Дата: 20.11.2011

Палеонтолог-аматор із міста Галича усього за один рік зібрав поважну колекцію скам'янілостей, які походять із тих часів, коли на місці Карпат було доісторичне море.
Раковини, мушлі та панцири головоногих молюсків, плавники й хребці вимерлих риб, зуби акул та уламки коралів - такі скам'янілі рештки знаходить 60-річний галичанин Віктор Матура, мандруючи скелястими берегами річок та поблизу каменеломень на Прикарпатті.
"Ось цей, найбільший у моїй колекції амоніт (морський молюск, який вимер водночас з динозаврами - авт.) я знайшов у кар'єрі в селі Дубівці, - розповідав він репортерові «ГК». - А перша скам'яніла "черепашка" - так званий ростр молюска белемніта, вимерлого родича сучасного кальмара - трапилася мені на очі зовсім випадково, коли я прогулювався в Галичі біля Дністра, поруч зі своїм б ... Читати далі »
Переглядів: 801 | Додав: Dnister | Дата: 20.11.2011

Заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Верес вимагає від міліції покарати зухвальців, які самовільно демонтували меморіальну дошку на честь Михайла Павлика.
Встановлена на житловому будинку на розі вулиць Франка та Павлика меморіальна дошка опинилася в центрі скандалу, коли приватний підприємець розпочав переобладнання квартири на першому поверсі під офіс з добудовою приміщення. Прибудова фактично замурувала пам'ятний знак на честь Михайла Павлика всередині майбутнього офісу. Міськвиконком тепер оскаржує це будівництво в суді, будівельні роботи поки що призупинені.
Однак минулої неділі, 13 листопада, від мешканців будинку надійшло повідомлення про те, що меморіальну дошку зі стіни хтось демонтував і викинув на купу будівельного сміття. Як повідомила на апаратній нараді в міс ... Читати далі »
Переглядів: 662 | Додав: Dnister | Дата: 20.11.2011

Минулого тижня скульптор Ігор Семак завершив роботу над гіпсовим макетом пам’ятника Романові Шухевичу. Наразі макет чекає на мандрівку до Львова, де його мають втілити у бронзі. Хоча, двохметровий пам’ятник навіть у гіпсі вже вражає своєю витонченою героїчністю, а, поставши у бронзі, обіцяє стати серцем духовно-патріотичного маршруту містом. Тим часом, завдання громади — мобілізуватися, і зібрати кошти для встановлення пам’ятника.
Скульптор Ігор Семак працював над макетом від початку верезня. Минулого тижня похвалився «Вікнам», що, нарешті, склав композицію із кількох шматків гіпсу. Тепер скульптура — у майстерні художника — сохне, чекає на останні штрихи і, практично, готова до відливання у бронзі на ПП «Скульптура» Львівської фабрики мистецтв.
Шухевичу бракує бронзи
Переглядів: 704 | Додав: Dnister | Дата: 20.11.2011

У п'ятницю відбулося друге спільне засідання оргкомітету зі спорудження у Калуші пам'ятнпика Генерал-хорунжому УПА Романові Шухевичу та громадської інціативи "Загальна мобілізація". За словмаи заступника голови оргкомітету, секретаря Калуської міської ради Олександра Челядина, міська рада вже перерахувала за проектні роботи та на оплату скульптору Ігореві Семаку обіцяних 40 тис. гривень. Залишилося доопрацювати деякі документи і казначейство перерахує кошти за призначенням.
Загалом, триває пошук шляхів зі здешевленння бронзової скульптури пам’ятника та гранітної частини. Наступної п’ятниці член "Загальної мобілзації”, директор Калуш ФМ Борис Червоний має поінформувати про цінові пропозиції щодо виготовлення скульптури від трьох українських виробників. Нагадаємо, що йдеться і про калуське підприємство — Завод "Техмаш”, яке працює з бронзою, проте досі н ... Читати далі »
Переглядів: 570 | Додав: Dnister | Дата: 20.11.2011

20 листопада 2011 року о 13.00 год. на вул. Гетьмана Мазепи, 2 відбудеться церемонія відкриття меморіальної дошки І. Мазепі.
Переглядів: 583 | Додав: Dnister | Дата: 19.11.2011

68 років тому, а саме 14 листопада 1943 р., під час оперети Я. Барнича «Шаріка» до українського театру ім. І. Франка в Станіславові увірвались гестапівці й арештували понад 140 глядачів, серед яких були провідники ОУН, УПА. А 17 листопада під єврейською синагогою німці розстріляли 27 українських патріотів.
Йшов третій рік німецької влади на Галичині. В Станіславові працювала українська гімназія, торговельна школа, інтенсивно діяв театр, де зібралась міцна трупа артистів. На прем’єрах оперет і вистав театру ім. І. Франка (сучасна філармонія) завжди був аншлаг. Попри те, що вся програма велася українською мовою, в залі було багато і німців, мадярів, словаків, які разом з українцями були частими гостями й поціновувачами театру. Наприкінці жовтня стало відомо про прем’єру в скорому часі нової оперети Я. Барнича «Шаріка».
Переглядів: 611 | Додав: Dnister | Дата: 19.11.2011

Як повідомляли «Вікна», учора відбулася сесі Калуської міської ради. Активісти «Загальної мобілізації» роздали понад 30 особистих листів до депутатів з проханням підтримати збір коштів на спорудження памятника Роману Шухевичу. Грошей не збирали — просили добре вчитатися у текст, включитися в акцію, поширити інформацію. Проте депутати Василь Гордій та Ярослав Кінаш "для початку" дали 150 гривень.
Як свідчать офіційно оприлюднені дані оргкомітету зі спорудження пам’ятника Роману Шухевичу, поки що з депутатського корпусу власною гривнею долучився до збору коштів тільки секретар міської ради Олександр Челядин, який минулої п’ятниці перерахував на пам’ятник 300 гривень. Нині ведеться активна інформаційна кампанія, до якої залучені ЗМІ, створені спеціальні групи у соцмережах Facebook та вКонтакте. Розробляються варіанти здешевлення вартості самого пам’ятника ... Читати далі »
Переглядів: 528 | Додав: Dnister | Дата: 18.11.2011

Бібліотечка історії визвольних змагань ОУН-УПА в 40-50-х роках попереднього століття поповнилася ще однією цікавою книгою – «Лицар нескореної України», що побачила світ завдяки тернопільському видавництву «Джура». Це пристрасна розповідь художньо-публіцистичного кшталту про несхитного провідника Коломийського окружного проводу ОУН та 21-го тактичного відтинку «Гуцульщина» четвертої округи УПА-Захід Бориса-Григорія Легкого, котрий очолював боротьбу повстанців цього терену з середини 44-го по жовтень 50-го, тобто, до дня загибелі у бою з енкаведистами на горі Карметура, неподалік Лебединого озера. Автор видання – наймолодший брат Провідника Петро Легкий зумів зібрати і подати читачеві багатющий фактаж мужності і героїзму оунівського підпілля у далеко нерівних змаганнях за українську самостійну державу, належним чином критично осмислити аналогічні спогади, публікації інших дослідників цього періоду боротьби за неза ... Читати далі »
Переглядів: 675 | Додав: Dnister | Дата: 18.11.2011










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025