Вівторок, 2019-09-17, 5:33 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Червень » 9 » Староугринівський музей поповнився експонатами з Німеччини
4:15 PM
Староугринівський музей поповнився експонатами з Німеччини
Унікальну нагоду послухати відомих у Німеччині діячів української діаспори, й зокрема ОУН, мав недавно завідувач історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові Степан Лесів. Відвідини музейником Німеччини, його наполеглива, майже двотижнева праця в архівах проклали своєрідний місток від малої батьківщини провідника до місця його останнього спочинку. Міцною його опорою стане зав’язана тісна співпраця між Українським інститутом освітньої політики (Німеччина) та історико-меморіальним музеєм Степана Бандери (Старий Угринів, Україна). Адміністратором згадуваного інституту є зять провідника Андрій Куцан. Отож саме знайомство з ним, а також спільні відвідини оселі, де востаннє мешкав Бандера, офісу, де він працював, і спільна молитва на могилі дали змогу пройнятися родинним духом, відчути свою причетність до всього, що відбувається, й водночас велику відповідальність перед нащадками за правду про національних героїв. 
В часі перебування у Мюнхені, як розповів С. Лесів, він також мав нагоду ознайомитися з архівом газети «Шлях Перемоги», зустрітися з видатними особистостями українського середовища в еміграції, які презентували музеєві цінні унікальні документи, світлини, особисті речі з власних та родинних архівів, і навіть брати участь у судовому процесі над Іваном Дем’янюком.
Отож невдовзі у музеї в Старому Угринові можна буде побачити нові експонати з Німеччини. А це унікальні видання 1945—1947 років, де йдеться про діяльність української еміграції, матеріали про голодомори в Україні, поштівки про Україну, які поширювалися серед солдатів вермахту, котрі йшли завойовувати наш райський куточок, комплект листівок із зображенням Києва 1914 року (кажуть, їх у світі збереглося всього вісім), що їх спрезентував відомий історик професор Дмитро Злепко, матеріали з особистого архіву Зенона Терешкуна, фотоархів Дмитра Мицківа, члена проводу ЗЧ ОУН, архів і особисті речі Василя Зброжика — «Зенка», члена кур’єрської групи, яка тримала зв’язок із підпіллям ОУН на теренах Польщі, оригінальні документи з родинного архіву Андрія Куцана, матеріали архівів газети «Шлях Перемоги». Невдовзі матимуть зацікавлення відвідати музей у Старому Угринові й нумізмати. Адже до музею передано марки підпільної пошти України.
Віра ПЕРЕГІНЯК

Переглядів: 301 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019