Четвер, 2021-01-21, 7:53 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2011 » Червень » 23

У четвер, 23 червня, майже сім тисяч прикарпатських держслужбовців відзначатимуть професійне свято - День державної служби України. Отримуватимуть грамоти і звання, квіти і подарунки, відсидять врочисті зібрання й концерти. «ГК» поцікавився, як жилося й працювалося чиновникам на Галичині століття тому. Виявляється, за хабарництво тоді могли й розстріляти...

В Україні День держслужбовця почали святкувати недавно - з 2003 року, коли відповідний наказ підписав Президент Леонід Кучма. А за рік до того, 20 грудня 2002 року, Асамблея ООН оголосила 23 червня Днем державної служби ООН. Відтак до 2002 року ані в світі, ні в Україні власного професійного свята чиновники не мали. І нічого - давали собі раду не гірше. «ГК» поцікавився, як жилося й працювалося чиновникам на Галичині 100 років тому. Сподіваємося, наші посадовці знайдуть для ... Читати далі »

Переглядів: 463 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-23

На батьківщині Насті Лісовської - невільниці-галичанки з Рогатина, яка стала співправителькою Османської імперії - губляться крихти історичних даних про знамениту султаншу Роксолану.

Рогатин - мабуть, одне з небагатьох європейських міст, на центральній площі якого встановлено пам'ятник на честь турецької імператриці. Щоправда, цей унікальний монумент увіковічнив радше невільницю Настю, а не султаншу Роксолану. Пам'ятник було споруджено в Рогатині дванадцять років тому. Вважається, що саме з цього галицького містечка після татарського набігу потрапила в ясир малолітня донька тутешнього священика Настя Лісовська, яка після одруження з турецьким султаном Сулейманом Пишним стала відома в Османській імперії як Хуррем Султан (Весела Султанша) - співправителька турецького володаря.

... Читати далі »

Переглядів: 900 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-23

З 11 по 28 липня 2011р. Івано-Франківським міським Центром дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання (директор Леся Зваричук) під патронатом міського голови Віктора Анушкевичуса буде реалізовано проект «Про історію і культуру України та Польщі мовою бездоріжжя».

Головною метою проекту є нетрадиційний спосіб пізнання молоддю різноманіття культур та історії обраних регіонів. Суттєвим аспектом буде поява нової, екологічної велосипедної траси між Україною та Польщею.
28 молодих людей з Польщі та України під опікою 4 вихователів подолають шлях 1100 км на велосипедах з Івано-Франківська до Нової Сулі. Протягом здійснення велосипедної подорожі учасники проекту будуть оглядати краєвиди, знайомитись з культурою тих регіонів, через які будуть проїжджати з 11 по 17 липня – Івано-Франківськ, Галич, С ... Читати далі »

Переглядів: 413 | Долучив: Dnister | Дата: 2011-06-23


Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 21. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2021