Неділя, 22.12.2024, 03:53:18

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2024 » Грудень » 11 » Колись у Станиславові. Аптекарські правила
19:28:31
Колись у Станиславові. Аптекарські правила

На початку ХХ століття всі станиславівські аптекарі мусили підкорятися певним правилам. Так, у січні 1905 року вступили в силу правила, що стосувалися рецептів на ліки та аптечної діяльності. Згідно з цими правилами лікарі повинні були вказувати у рецепті точні складники ліків цифрами і словами.

Рецепт потрібно було писати чітко і розбірливо. При пакуванні лікарських препаратів аптекарі мусили дотримуватися строгих правил гігієни, зокрема їм не дозволялося дмухати у паперові пакети для ліків, щоб їх швидше розкрити, пише Західний кур’єр.

Кожен аптекар був зобов’язаний мати на своєму складі лікувальних п’явок, які продавалися по 20 галерів за штуку, і як мінімум дві пляшечки протидифтерійної сироватки. За порушення цих приписів суворо карали – штрафом до двохсот корон чи арештом до 24-х днів.

Крім того, у 1902 році станиславівські аптекарі прийняли спільне рішення стосовно годин своєї роботи. Всі аптеки міста відчинялися о сьомій ранку і закінчували роботу о дев’ятій вечора. Проте у разі нагальної потреби ліки можна було придбати і вночі, хоч у цьому випадку доводилося доплачувати по 50 галерів за кожен препарат. Від такої оплати звільнялися пацієнти, які замовляли ліки через раптову хворобу чи екстремальні випадки, про що лікар мусив указати в рецепті.

Як зазначала преса, така доплата була призначена перш за вся для того, щоб уберегти аптекарів від недобросовісних пацієнтів, які зайве турбували їх і без нагальної потреби вимагали продати ліки після зачинення аптеки. Придбати ліки в Станиславові початку ХХ ст. можна було в таких аптеках: «Під зіркою» фармацевта Г. Адама, що знаходилася по вулиці Заболотівській (тепер вул. Василіянок), в аптеці доктора А. Байля на площі Ринок (зараз на цьому місці «Галерея «Н»), в аптеці «Під Божим провидінням» А. Аміровича на розі сучасних вулиць Бельведерської і Галицької (будинок не зберігся), «Під срібним орлом» Я. Мацури по вул. Карпінського (нині вул. Галицька, будинок не зберігся), «Під ангелом» К. Арматиса по вул. Собєського (нині вул. Січових Стрільців).

Всього станом на 1910 рік у місті було п’ять аптек.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 8 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024