Щороку відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації та обласної ради від 19.03.2010 року № 157/42-р «Про премію імені Володимира Полєка» (зі змінами) управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації оголошує про прийом робіт на здобуття премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства.
Положення
про обласну премію імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства
1. Обласна премія ім. Володимира Полєка в галузі краєзнавства присуджується щорічно окремим краєзнавцям, колективам краєзнавців або краєзнавчим організаціям і установам за вагомий внесок у справу вивчення, збереження і популяризації історико-культурної спадщини рідного краю Прикарпаття, особливий вклад у розвиток різних напрямків краєзнавчих досліджень.
2. Кандидатури на здобуття премії мають право висувати правління Івано-Франківської обласної, міських та районних організацій НСКУ, наукові установи, навчальні заклади, музеї, архіви, бібліотеки, громадські об'єднання, в яких діють осередки Спілки.
3. Висунення кандидатур на здобуття обласної премії ім. Володимира Полєка повинно здійснюватись в умовах високої вимогливості, об'єктивного і аргументованого попереднього вивчення краєзнавчої роботи чи краєзнавчих досліджень (монографій, описів путівників, нарисів, довідників, окремих публікацій, циклів статей, сценаріїв, кінофільмів, теле - і радіопередач та ін.).
4. На здобуття премії подаються такі документи: клопотання правління Івано-Франківської ОО НСКУ, міських, районних осередків про присудження премії, витяг із протоколу засідання, біографічна довідка кандидата, характеристика краєзнавчої діяльності та творчого доробку, копії документів, що посвідчують нагородження державними і відомчими відзнаками.
5. Для розгляду документів, поданих для присудження обласної премії імені Володимира Полєка, та визначення кандидатур для її присвоєння створюється комісія, склад якої затверджується розпорядженнями голів облдержадміністрації та обласної ради. Склад Комісії по присудженню премії ім. Володимира Полєка затверджується розпорядженням голови Івано-Франківської облдержадміністрації та обласної ради терміном на 5 років.
Пропозиції на здобуття премії ім. Володимира Полєка комісія приймає до 1 липня поточного року. Матеріали подаються за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, кабінет 541, телефон 55-19-41.
6. Повідомлення про кандидатів на здобуття премії ім. Володимира Полєка в галузі краєзнавства публікується в місцевій пресі, оголошується по телебаченню і радіомовленню.
7. Комісія розглядає всі пропозиції, що надійшли, і після всебічного обговорення при наявності не менше 2/3 її складу приймає більшістю присутніх рішення про присудження премій конкретним кандидатурам, про що складається відповідний протокол з підписами. Рішення комісії затверджується головою Івано-Франківської обласної ради та головою облдержадміністрації.
8. Щорічно призначаються три премії у розмірі 10 000 грн. Вручення премії відбувається на урочистому пленумі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.
9. Особам, які відзначені премією, присвоюється звання «Лауреат обласної премії ім. Володимира Полєка» з врученням Диплома, почесного знака і грошової премії. Почесний знак і Диплом померлого або нагородженого посмертно Лауреата премії імені Володимира Полєка передається, як правило, на збереження його родині. Грошова частина премії переходить у спадок за порядком, встановленим цивільним законодавством.
Положення
про комісію з призначення обласної премії імені Володимира Полєка
1. Комісія з призначення обласної премії імені Володимира Полєка в галузі краєзнавства є громадським органом, що підпорядковується голові обласної ради та голові обласної державної адміністрації, і утворена для попереднього розгляду питань щодо кандидатур на присудження премії імені Володимира Полєка. Рішення комісії про присудження премії імені Володимира Полєка затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, іншими нормативно-правовими актами України та цим Положенням.
3. Комісія для здійснення покладених на неї функцій:
- постійно відстежує процеси краєзнавчих досліджень на Прикарпатті, аналізує їх, визначає найвагоміші видання;
- приймає роботи, подані на здобуття премії імені Володимира Полєка, стежить за дотриманням установленого порядку їх висунення;
- проводить розгляд, обговорення, оцінку робіт, поданих на здобуття премії імені Володимира Полєка та приймає шляхом таємного голосування рішення щодо кандидатур на її присудження;
- розробляє пропозиції щодо зразка Диплома та Почесного знака лауреата премії імені Володимира Полєка;
- організовує разом з обласною організацією Національної спілки краєзнавців України вручення Дипломів, Почесних знаків лауреатам в урочистій обстановці;
- виплачує лауреатам грошові премії.
4. Комісія має право:
- утворювати експертні групи в галузі краєзнавства;
- залучати до рецензування робіт, поданих на здобуття премії спеціалістів з питань краєзнавства.
5. Комісія утворюється у складі співголів, їх заступника, секретаря та членів комісії. Склад комісії формується за поданням співголів комісії з числа авторитетних і відомих на Прикарптті та в Україні краєзнавців. Персональний склад комісії затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради терміном на 5 років. Упродовж цього терміну може проводитися часткова ротація комісії.
6. Основною формою роботи комісії є засідання, які проводять співголови, а в разі їх відсутності – заступник голови комісії. Засідання комісії вважається правомочним у разі присутності на ньому не менше, як 2/3 її складу.
Пасічняк Ігор Михайлович - заступник голови обласної державної адміністрації, співголова комісії
Гладій Василь Іванович - перший заступник голови обласної ради, співголова комісії
Федорак Володимир Васильович - начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації, заступник співголів комісії
Задорожна Марія Дмитрівна - головний спеціаліст відділу культури і мистецтв управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації, секретар комісії
Члени комісії:
Великочий Володимир Степанович - доктор історичних наук, професор, декан факультету туризму Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника», член-кореспондент Академії туризму в Україні (за згодою)
Давидюк Андрій Зіновійович - завідувач сектору з питань охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації
Ковтун Валерій Іванович - директор Коломийського педагогічного коледжу Івано-Франківської обласної ради (за згодою)
Косило Михайло Юрійович - голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор філософії, директор обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (за згодою)
Сигидин Михайло Васильович - доцент, заступник декана факультету історії, політології і міжнародних відносин Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» (за згодою)
Тимків Василь Миколайович - кандидат наук з державного управління, доцент, голова Івано-Франківської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (за згодою)
Цепенда Ігор Євгенович - доктор політичних наук, професор, ректор Державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника» (за згодою)
Штиркало Ярослав Євгенович - директор Івано-Франківського краєзнавчого музею (за згодою)