Неділя, 22.12.2024, 04:20:10

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2024 » Грудень » 10 » У Франківську відбудеться виставка “Врятуймо скарби разом!”
19:47:07
У Франківську відбудеться виставка “Врятуймо скарби разом!”

Захід відбудеться 12 грудня 2024 року, відкриття о 16:00 в  Івано-Франківському краєзнавчому музеї (Ратуша, Зал третього поверху).

В рамках виставки відбудеться також благодійний аукціон на дрони для ЗСУ.

Пропонована авторами експозиція виставкового простору «ВРЯТУЙМО СКАРБИ РАЗОМ! 15 РОКІВ!», розповідає історію франківського реставраційно-мистецького проєкту «Врятуймо скарби разом!» (автор Валерій Твердохліб).

Вже п’ятнадцять років завдяки небайдужим друзям цієї реставраційно-мистецької ініціативи, вдається повертати до життя сотні творів сакрального мистецтва Галичини.

Виставкова історія буде містити дві складові показу:

Перша частина залу – це історія проєкту від початку створення (25 грудня 2009 р.) до сьогодення. Там будуть представлені реставровані сакральні твори з яких починався проєкт, а також твори, які стали основою його розвитку у Франківську. Цікаві інформаційні блоки науково-реставраційних процесів консервації творів показують глибину проблематики збереження національної культури.

Друга частина – це розповідь про виставки-події зроблені в останніх роках, особливо 2024 рік, де базовим є концепт «Сакральне Сучасне», і п’ятнадцять цікавих виставок-подій, які вдалося реалізувати цього року.

Сам концепт «Сакральне Сучасне» в рамках «Врятуймо скарби разом!» був запропонований Яремою Стециком після відкриття виставки «БОГ МІЖ НАМИ!» в 2022 році. І вже 2023 року, в імпровізованій «музейній каплиці» Яреми, з виставки «Сакральне Сучасне. Херсон у Франківську» (куратор Оля Михайлюк, Київ), ця ідея запустила велику кількість нових мистецьких комунікацій в середині проєкту.

Окрім третього поверху, триває продовження сучасної експозиції проєкту / зал Сакральне Сучасне (другий поверх ІФКМ), і глядачі зможуть його оглянути також.

Для відвідувачів будуть підготовлені цікаві сюрпризи: нові, унікальні сакральні артефакти в рамках проєкту будуть виставлені вперше!

Дуже важливою складовою виставки стане благодійний аукціон мистецьких творів авторів-художників, які були, і є частиною сучасної художньої експозиції «Сакральне Сучасне».

Валерій Твердохліб, Нікіта Тітов, Сергій Лаушкін, Олена Приходько-Кіслих, Лев Скоп, Олег Дунаєвський – твори саме цих авторів стануть лотами аукціону. Для організаторів і друзів проєкту проведення аукціону є дуже важливим кроком, оскільки пріоритетом сьогоднішнього сучасного воєнного життя є підтримка фронту і Перемога!

Всі твори для події надаються художниками безкоштовно.

Доаукціонний огляд лотів можливий в залі «Сакральне Сучасне» (другий поверх), Івано-Франківського краєзнавчого музею з 26 листопада.

“Сподіваємося, що виставка буде мати хороший науковий, історичний та що також важливо, мистецько-терапевтичний ефект для відвідувачів Запрошуємо на відкриття!”, – йдеться в дописі.

Архітектори виставки – Валерій Твердохліб, Ярема Стецик

Виставка «ВРЯТУЙМО СКАРБИ РАЗОМ! 15 РОКІВ!» експонуватиметься в приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 4 А.

Час роботи: щоденно з 10:00 до 17:00. Вихідний день: понеділок.

Автор та керівник проекту «Врятуймо скарби разом!», завідувач відділу реставрації- Валерій Твердохліб.


На аукціоні будуть представлені наступні лоти:

1. Валерій Твердохліб. «Народження України». 2022 рік. Полотно, темпера, золото. Розмір, 60х50 см.

Опис роботи. 

Валерій Твердохліб – художник-реставратор вищої категорії, ініціатор та керівник проекту «Врятуємо скарби разом!», живописець, культурний діяч. Через іконографічні композиції відображує духовні й світоглядні цінності, якими живе сучасне йому суспільство. Як творчий метод застосовує інтуїтивний живопис та колаж.

У сюжеті «Народження України» поєднано традиційні типи Богородиці – Великої Панагії та Покрови в оточенні образів, які формують оповідь про час. Як Панагія – вона знаменує народження дитини, а як Покрова – розпростерла свій плащ над постатями, що позначають стару і нову історію нашої держави. Плащ Богородиці точить кров’ю, руки здійняті до чорного неба, наповненого спалахами ракет, пальці ледь торкаються тонкого плату, на якому вміщений текст: спаси і сохрани Україну!

  1. Нікіта Тітов. «Колір червоний». Папір, акрил. 2024 рік. Розмір 70х50 см. 

Опис роботи. Нікіта Тітов, Дизайнер, художник-ілюстратор, медіамитець, живописець, громадський діяч. Автор чисельних проектів для кіно, рекламної індустрії, театру. Живе і працює в Івано-Франківську від початку повномасштабної війни. Активний учасник волонтерських проектів. У живопису застосовує графічні прийоми експресивного накладання мазків, поєднуючи чисті кольори: жовтий, блакитний, червоний, чорний.

«Колір червоний» Тітова – це імпульсивна матерія, через яку він відчуває світ; емоційний сплеск та дія, якою впорядковуються думки. Матеріал – червона фарба – виступає об’єктом взаємодії, фрагментом реальності, яку митець творить через чорне вікно-прірву. Комбінація широких мазків формує простір: темний, порожній чи ясний? Усе залежить від глядача, його здатності до розгадування складних комбінацій…  

  1. Лев Скоп «Архангел Михаїл! З-під Авдіївки!». 14.09.2024 р. Дрогобич. Дошка, акрил. Розмір, 92х33 см. 

Опис роботи. Лев Скоп. Художник, іконописець, мистецтвознавець, реставратор, поет, музикант, волонтер. Через авторську іконографію веде діалог із сучасним світом. Майстер-міфотворець, що керується підсвідомим, відтворюючи сюжети найчастіше на старому дереві: церковному ґонті, дошках від ящиків з набоями. Застосовує у творчості пастозну манеру, рефлексує на низове бароко через творення власної панк-іконографії. Від 2014-го року кошти, отримані від продажу власних творів спрямовує на підтримку військових та важкохворих. 

«Архангел Михаїл» – один з найпоширеніших сюжетів у творчості Лева Скопа. У просторі ікони Святий усміхнений воїн, лицар у бронежилеті. На лівиці прикріплений золотий щит із тризубом, спис прибиває долу російську «двоголову курку».   

  1. Олена Приходько-Кіслих, «ІрпіньБучаГостомель/Золотоверхий Київ». З серії «географічні відкриття/виживання». 2024 рік. Ірпінь. Мозаїка, смальта, кераміка , золота смальта, метал. Розмір, 20,5х14,5х4 см. 

Олена Приходько-Кіслих – реставраторка творів з тканини та шкіри Національного науково-дослідного реставраційного центру України у м. Києві, художниця, що працює з мозаїкою, текстилем та керамікою. В часі початку активних бойових дій в Ірпені вийшла пішки разом з чоловіком та котом до Києва. Зі столиці потягом доїхала до Івано-Франківська. Протягом вимушеного переїзду займалась дослідженням та реставрацією цінних експонатів Івано-Франківського краєзнавчого музею. У роботах воєнного циклу досліджує питання пам’яті.

Композиція «ІрпіньБучаГостомель/Золотоверхий Київ» виконана у 2-річну річницю звільнення міст Буча, Ірпінь та Гостомель. Авторка сміливо інтерпретує фрагменти мозаїчної обстави Михайлівського золотоверхого собору у Києві (ХІІ ст.), що, як і тисячі інших українських святинь – є украденою й сплюндрованою історією. Найвідоміш а мозаїка храму – «Дмитро Солунський»  – перебуває нині в експозиції московських музеїв. 

Олена Приходько, відтворюючи фрагменти мозаїки новими матеріалами, інтерпретує суть зображення – мирне життя виборюється зброєю. Серед матеріалів композиції – керамічні лялькові голівки, які авторка називає «людинка». Позбавлені індивідуальних рис, вони ототожнюються з пращурами, душами загублених війною, чи з власним я. 

  1. Сергій Лаушкін, «Ми з України!». 01.07.2022 року. Папір, пастель. Розмір, 28х25 см. З приватної колекції Валерія Твердохліба. 

Опис роботи. Сергій Лаушкін. Живописець, графік. Майстер символіко-алегоричної картини, ліричного пейзажу. У розкутій, м’якій манері вишукує узагальнено-символічний характер образів. У перші місяці 2022-го року митець вимушено переїхав до Івано-Франківська.

Гасло «Доброго вечора, ми з України!» започатковане українським музикантом, фронтменом і вокалістом гурту «ДахаБраха» Марком Галаневичем. З початком повномасштабної війни воно набуло значення вербального маркера нації, що дала опір ворогу. 

Композиція «Ми з України!» належить до графічної серії, яка представлялась  у форматі інсталяції-діалогу на виставці «Бог між нами» (2022). Захоплює витончена, гнучка графіка сухої пастелі, що у дзвінких кольорах творить маршеву візію, суголосну кращим зразкам актуальної української пісенної творчості. 

  1. Олег Дунаєвський. «Тризуб», з «Чорної серії» Нікіти Тітова. 2024 рік. Франківськ. Мозаїка, смальта, метал. Розмір, 40х30 см. 

Опис роботи. Олег Дунаєвський. Інженер-проектант, випускник школи мозаїки Фріулі (Італія). Засновник мозаїчної майстерні «Міф» у Івано-Франківську. Як матеріал своїх робіт використовує італійські мармури та смальту. Митець досконало володіє ремеслом, у практиці послуговується техніками римської, візантійської та модерної мозаїк. Виконання робіт потребує ретельного компонування фрагментів й тривалого часу.

Композиція «Тризуб» виконана за ілюстрацією художника Нікіти Тітова. Силует національного гербу сюжетно трансформований: бічні крила утворюють прохід між двома скелями. Центральна вісь інтерпретована у постать воїна в бойовому спорядженні, що рухається уперед. 

Всі ці художні твори, належать авторам, які були і є, частиною сучасної експозиції Івано-Франківського краєзнавчого музею «Сакральне Сучасне», яка створена в липні 2022 року /виставка «БОГ МІЖ НАМИ»/. Проєкт триває! В більшості своїй твори надані безкоштовно авторами, спеціально для благодійного аукціону «ВРЯТУЙМО СКАРБИ РАЗОМ!15 РОКІВ!», який відбудеться 12.12.2024 року в залах Івано-Франківського краєзнавчого музею( Ратуша), в рамках виставкового проєкту о 17.00 год. (третій поверх).


Переглядів: 10 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024