Неділя, 22.12.2024, 04:54:05

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2024 » Грудень » 13 » Виставка і аукціон. У Франківську відзначають 15 років проєкту «Врятуймо скарби разом!»
19:14:13
Виставка і аукціон. У Франківську відзначають 15 років проєкту «Врятуймо скарби разом!»

У четвер, 12 грудня, на третьому поверсі Івано-Франківського Краєзнавчого музею відкрили виставку, присвячену 15 річниці проєкту «Врятуймо скарби разом!».

Про це повідомляє Репортер з місця події.

За 15 років його автори відреставрували близько 1000 ікон. Понад 100 митців долучилися до проєкту.

На виставці представлені ікони, твори з приватної колекції. Частина залу показує сучасні проєкти цього року. Цьогоріч ми провели близько 15 виставок, – розповідає автор проєкту, художник-реставратор Валерій Твердохліб. – За час проєкту до нього долучилося багато митців з різних міст України, зокрема Нікіта Тітов. Тож він постійно розвивається. На цій виставці – калейдоскоп усіх наших попередніх експозицій».

Автор ідеї такої виставки – художник Ярема Стецик. Вона діятиме паралельно з постійно діючою експозицією на другому поверсі Краєзнавчого музею.

З нагоди 15 річниці проєкту влаштують благодійний аукціон. На ньому планують продати шість лотів. Зібрати планують щонайменше 95 тис грн. Ціна одного дрона на фронт – 170 тис грн.

Ми співпрацюємо з «Врятуймо скарби разом!» не перший рік. Це повністю благодійний проєкт, – розповідає волонтерка Людмила Лінник. – Цього разу ми проводимо благодійний аукціон кошти з якого спрямуємо на придбання дронів на фронт. Дрони на фронті – це витратний матеріал, який потрібен постійно. У нашій організації черга зараз – до весни».

Проєкт розпочинався з ідеї відреставрувати давні сакрального твори мистецтва, які зберігалися у фондах Музею мистецтв Прикарпаття. Тоді у 2009 році вперше організували виставку відреставрованих робіт.

З того часу «Врятуймо скарби разом!» переросли у багато похідних проєктів.

Зокрема, цього року, разом з Прикарпатським університетом, презентували тифлографічний каталог з творами мистецтва, виконаними шрифтом Брайля.

Кожен наш проєкт має свою форму подачі, я вважаю, це потрібно. Треба будувати ці мостики між красою, історичності, – розповідає Ярема Стецик. – Зал будемо «заливати» різними кольорами за допомогою світла. Зараз він рожевий, завтра може бути зелений чи ще якийсь. Наприклад, розпʼяття: коли Ісус загинув на хресті, був розпʼятий і це виконали в дереві, нам залишається тільки підсвітити».

Виставку можна буде відвідати протягом зими. Квиток обіцяють зробити безкоштовним, але відвідувачам пропонуватимуть зробити донат на ЗСУ.

Ольга Романська


Переглядів: 7 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024