Понеділок, 2020-09-21, 9:23 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 19
Шановні члени обласної організації НСКУ!
Запрошуємо Вас взяти участь у звітно-виборній конференції обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яка відбудеться 19 жовтня ц.р. в приміщенні Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти за адресою: м. Івано-Франківськ, площа А.Міцкевича, 3. Початок роботи о 13.00 год.
З повагою,
Голова Правління             Косило М.Ю.
Переглядів: 319 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19

Микола Лебедь. УПА. Українська повстанська армія. Її ґенеза, ріст і дії у визвольній боротьбі українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу. 1 частина: німецька окупація України: репринтне видання. — Нова Зоря, 2012. — 160 с. + 40 с. світлини.
Микола Лебедь був одним із провідних членів Організації українських націоналістів, революційним діячем і невтомним організатором визвольного руху в Україні.
Вперше книжка з’явилася  у 1946 році, отже автор писав її одразу по свіжих слідах подій, які пережив і які великою мірою спів­творив. М. Лебедь наводить дуже багато оригінальних документів боротьби УПА і українського протинімецького і протибільшовицького підпілля у Другій світовій війні, а отже є першоджерельним документом для вивчення тогочасних подій.
Переглядів: 355 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19

У стінах Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського відбулася презентація книги «Увійти в таємниці духу. Іван Франко і Борщівський край». Науково-публіцистичне дослідження представив автор, заслужений журналіст України Петро Довгошия.
Видання знайомить читача з новими деталями перебування Івана Франка на Борщівщині, з неординарними особистостями краю, на становлення яких Каменяр мав безпосередній духовний вплив. Книжка насамперед цікава тим, що в ній автор використав численні документальні архівні матеріали та вперше опублікував невідомі широкому загалу факти й світлини.
Зустріч відбулася в меморіальній кімнаті Андрія Чайковського. Прийшло чимало зацікавлених: студенти Коломийського медичного коледжу, інтелігенція, а також родина Дорундяків. Їхній предок став одн ... Читати далі »
Переглядів: 677 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19

Пилип Орлик і Юзеф Потоцький  як союзники
Після поразки під Полтавою 1709 р. залишки шведського і козацького війська опинилися на території теперішньої Молдови, у місті Бендерах, яке тоді було під владою Туреччини. Тут перебували Карл ХII, гетьман Іван Мазепа, генеральний писар Пилип Орлик із сім’єю, а з ними — кілька тисяч війська. Через кілька місяців після смерті Мазепи гетьманом України 5 (16) квітня 1710 р. було обрано Пилипа Орлика. Він широко відомий своєю Конституцією 1710 р., яку вважають першою в Європі.
У Бендерах після поразки від росіян під Одоляновом на заході Польщі опинився і прихильник Станіслава Лещинського, союзник і приятель Карла і Мазепи київський воєвода, власник Станиславова Юзеф Потоцький. Тут і відбулося ближче знайомство Орлика і Потоцького. Тут же післ ... Читати далі »
Переглядів: 353 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19

Прикарпатські краєзнавці стверджують, що віддалене бойківське село Ілемня колись було столицею забутого Карпатського князівства. Розбита численними лісовозами дорога, на якій можна витрясти душу, вкриті густим лісом Горгани, де легко заблукати — ось це і вся „столиця”. Принаймні, таке перше враження від поїздки до гори Гулянка, що в селі Ілемня Рожнятівського району.
Натомість автор версії про бойківську столицю, краєзнавець з міста Долина Ігор Сеньків та з десяток ілемнянців, які супроводжували мене до колишнього князівського осідку, мали іншу думку. „Згідно переказів, колись Ілемня була центром Карпатського князівства білих хорватів, племені, що утворилося у ІІІ-V столітті внаслідок змішування етнічних груп слов’ян і даків, — розповідає Ігор Сеньків. — Набіги іншого давнього племені — аварів — змусили частину хорватів кочувати на південь, проте багато ... Читати далі »
Переглядів: 821 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19

Кожен мешканець села Дорогів Галицького району знає цю страшну історію. У 1947 році п’яні енкаведисти відкрили вогонь по 18 підлітках, які репетирували різдвяний вертеп. Нині у селі живе очевидець тієї події — Михайло Макута.

Дорогівським шляхом
Дістатися до цього села — справа не з легких. Розташувалося воно десь під лісами, далеченько від траси. Маршрутки, які таксують з Бурштина на Калуш, їздять тут лише двічі на день — зранку та ввечері.
Михайло Макута: «От, дали диким людям зброю, а ті й робили, що хотіли»
А ще на шляху кілька разів зустрічаються таблички. Споча ... Читати далі »
Переглядів: 461 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19

З вулиці Галицької можна потрапити на майдан Шептицького, звернувши у безіменний провулок, що біля будинку №29. В історію Станиславова ця кам’яниця увійшла як перша чотириповерхівка міста, збудована у 1835 році на замовлення Абрахама Регенштрайфа.
Бічний фасад будинку нині зміцнений потужними контрфорсами (їх іще називають «биками»). З ними пов’язана одна трагічна історія.
У 1952 році раптово завалилася частина стіни, яка виходила у провулок. Саме тоді там проходила дівчина — студентка медичного інституту.
Вона загинула на місці. Історія набула розголосу в місті. Будинок відремонтували й підперли контрфорсами. Може, саме тому він уцілів у 1980-х, коли перебудовували цілий квартал.
Переглядів: 524 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19

19 жовтня 2012 р. в м. Івано-Франківську у приміщенні Інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися чергові звітно-виборні збори обласної організації Національної Спілки Краєзнавців України. Порядок денний ІІ звітно-виборної конференції обласної організації Національної спілки краєзнавців України передбачав розгляд ряду питань. Зокрема: звіт про роботу правління обласної організації; звіт ревізійної комісії; вибори голови та правління обласної організації; вибори ревізійної комісії; затвердження постійнодіючих комісій.
В роботі зборів взяли участь 55 (з 92) чинних членів організації – з усіх куточків мальовничого Прикарпаття – від Галича до Верховини. Галицький район представляли генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський (м. Галич); історик – краєзнавець ... Читати далі »
Переглядів: 417 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-19
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020