Понеділок, 2020-09-21, 8:15 AM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 17
Цього року вийшла друком перша книга Євстахія Адамчука, що має назву «Слобідка». На 185 сторінках видання міститься історія села від найдавніших часів до сучасності, зібрана інформація про освіту і просвіту, церкву і релігію, культуру, місцевий фольклор і побут, участь слобідчан у національно-визвольній боротьбі за державну незалежність, там опубліковані перекази старожилів, архівні документи, світлини, розповіді про відомих виходців із села.
«Слобідка» – перша ластівка автора. Матеріали для її написання учитель географії Слобідської ЗОШ І-ІІ ступенів, директор місцевого краєзнавчого музею Євстахій Адамчук збирав протягом десятиліть.
Автор щиро дякує за сприяння у виданні цієї книги голові районної державної адміністрації Ігорю Овчару, голові районної ради Володимиру Семеніву, голові районної ... Читати далі »
Переглядів: 313 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-17

У селі Серафинцях на Покрову Пресвятої Богородиці відкрито меморіальний комплекс воякам УПА, Українським Січовим Стрільцям та жителям села, які загинули за волю України.
Освячення пам’ятника і молебень за полеглих борців за Незалежну Україну провів отець Михайло Івасюк. Перед присутніми виступили: перший заступник голови райдержадміністрації Марія Чупрун , сільський голова Дмитро Ощипко, політв’язень Мирослава Бучовська. Концертну програму підготували учні місцевої школи. 
Відкриттям пам’ятника за кошти громади серафинчани підтвердили свою згуртованість і вміння доводити до закінчення розпочату справу  до кінця. Чи це у виробництві, благоустрої села, чи у вшануванні героїв, борців за Україну, адже село є малою батьківщиною віце-президента ЗУНР Л. Бачинського.
Переглядів: 356 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-17

Празник Покрови Пресвятої Богородиці цього року став подвійним святом для парафіян кафедрального собору Святої Покрови Української Автокефальної Православної Церкви м. Івано-Франківська. Адже в день свого храмового свята — 250-річчя освячення храму і віддання парафіян під опіку Пресвятої Богородиці — до храму повернулася його найважливіша святиня — копія ікони Пресвятої Богородиці Ласкавої Станиславівської.
Точна дата написання ікони Станиславівської Матері Божої Ласкавої невідома. За висновками експертів, образ написав іконописець Даниїл  на зламі ХVI-ХVII століть як копію Ченстоховської Богородиці для секретаря вірменської гміни Донінга. Саме Донінг першим зауважив сльози на обличчі Богоматері і зцілився. Відтак ікону віддали до храму. Завдяки чудам оздоровлення, які отримували шанувальники плачучої Богородиці, ікону було названо Ласкавою. Понад ... Читати далі »
Переглядів: 418 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-17

16 жовтня 2012 р. в Івано-Франківській обласній філармонії презентовано культурно – освітній проект «Всесвітня спадщина» ("World Heritage”). Прикарпаття приймає в ньому участь не випадково - в області на державний облік і під охорону взято 1490 пам’яток археології, 833 пам’ятки історії, 155 монументального мистецтва, 1425 архітектури, 1 об’єкт садово-паркового мистецтва.
Цікаво, що даний проект реалізується за ініціативою молодіжної організації AIESEC і проходитиме в 10 містах України. Він є всеукраїнським проектом організації і присвячений 40-річчю прийняття Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини. Метою проекту є інформування молодого покоління про унікальну цінність пам'яток культури та природи, а також заохочення майбутніх лідерів до активної участі у процесі охорони, збереження та популяризації всесвітньої спадщини ... Читати далі »
Переглядів: 337 | Долучив: Dnister | Дата: 2012-10-17
Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 20. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2020