Субота, 11.05.2024, 05:22:56

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 235 236 237 238 239 ... 276 277 »
Президент України Віктор Янукович своїм березневим указом №217 з нагоди 25-річчя Організації ветеранів України нагородив орденом княгині Ольги III ступеня заступника голови ради Івано-Франківської обласної організації ветеранів Олександру Іллівну Синицю - «за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді, багаторічну плідну громадську діяльність».  
Переглядів: 555 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Містом давно ходять чутки про розгалужену систему підземних ходів, яка веде ледь не до Галича. Коли біля краєзнавчого музею провалився асфальт, то спуститись у підземелля міг будь-хто.
Пізніше з’ясувалось, що то були підвали старої ратуші (зразка 1871 року), яка своїми розмірами значно перевершувала теперішню. В одному з залів відгалужувався справжній підземний хід. Він був засипаний землею, але, враховуючи напрямок у бік Бистриці-Солотвинської, мимоволі згадувалася легенда про «Галицьку підземку».
Таємницю того ходу відкрила колишній директор Краєзнавчого музею Олександра Синиця. Виявляється, після війни перший поверх ратуші зайняв штаб цивільної оборони. У підвалі вони обладнали бомбосховище (там і досі збереглися важкі металеві двері). За правилами, на випадок руйнування та обвалу наземної ... Читати далі »
Переглядів: 546 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Як казав класик, до історії можна увійти, а можна туди вляпатися. Цей чоловік саме так і зробив. Розбризкуючи кров тисяч мешканців нашого міста, він залишився в історії воєнного Станіслава страшною плямою. Єврейські матері лякали ним неслухняних дітей. Йдеться про шефа станіславського гестапо, гауптштурмфюрера СС Ганса Крігера.

Юність у сталевому шоломі
Крігер був єдиним сином шкільного вчителя. Він народився 1 липня 1909 року в польській Познані, яка тоді входила до складу Німеччини. У 1918 році Польща відновила незалежність, і родині Крігерів довелося тікати до «фатерланду».
З освітою в нього не склалося. Закінчив лише п’ять класів державної школи та дворічний курс ... Читати далі »
Переглядів: 650 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Андрія Мацьківа із селища Печеніжин Коломийського району можна назвати сучасним танцювальним опришком. Він із товаришами відроджує в селі давні традиції та повертає рідному Печеніжину його танцювальне обличчя — аркан.

Друге життя
Хто ще не знає, що в Печеніжині народився ватажок опришків Олекса Довбуш? Саме цю історичну постать нерідко пов’язують з арканом. Навіть є чимало легенд, малюнків і картин, де Довбуша зображають у колі бравих легінів, які танцюють аркан.
На жаль, нинішні нащадки опришків дещо відійшли від своїх традицій і навіть їх призабули. Це стосується й легендарного танцю. В основному він залишився тільки в колі професійних танцюристів. Наприклад, у само ... Читати далі »
Переглядів: 769 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Цього року Івано-Франківськ не тільки відзначає своє 350-річчя, в 2012-му році виповнюється 50 років з часу перейменування Станіславова на Івано-Франківськ. Вже недноразово звучали думки про необхідність повернення до попередньої історичної назви міста. Агенція новин "Фіртка" запитала науковців, письменників, громадських діячів щодо того, чи доцільно й чи варто повернути попередню назву міста?

Віктор Кімакович, директор Благодійної фундації ім. Короля Юрія
Думаю, що варто повернути попередню назву. Будь-яка назва – це сакральна річ, це спадщина, яку потрібно берегти. Тим більше, що родина Потоцьких, й, безпосередньо син Станіслав, в честь якого було названо місто, прислужилася ... Читати далі »
Переглядів: 887 | Долучив: Dnister | Дата: 30.03.2012

Сьогодні, 30 березня у Косові Івано-Франківської області відкрили кімнату пам’яті колишнього заступника голови облдержадміністрації Миколи Шкрібляка, якого вбито напередодні парламентських виборів 2002 року. У експозиції представлено особисті речі Миколи Шкрібляка, фотографії, газетні публікації, різноманітні документи, передвиборчі листівки тощо. У відкритті кімнати-пам’яті взяли участь голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук, родина М.Шкрібляка, його друзі з Києва та журналісти. Учасникам відкриття кімнати-пам’яті продемонстрували новий фільм «10 років без Миколи Шкрібляка».
Переглядів: 493 | Долучив: Dnister | Дата: 29.03.2012

Сто років тому, 10 березня 1912 року, відійшов у вічність парох Вижного Березова всеч. о. Володимир Озаркевич – відома і шанована людина як серед священнослужителів, так і серед українських громадських діячів. Похований біля церкви в с. Нижній Березів Косівського району.
З опублікованих спогадів і досліджень про родину Озаркевичів і, зокрема про отця Володимира, маємо можливість дізнатися, що він походив з родини священика, що його батько був послом австрійського парламенту, що його сестра – відома письменниця і громадська діячка Наталя Кобринська, що його дружиною була Ольга Рошкевич тощо. В усіх опублікованих матеріалах є згадка про те, що о. Володимир був переведений чи призначений єпархією на парафію у Вижний Березів. Але яка процедура передувала цьому призначенню — не згадується ніде. А вона цікава і повчальна. Вивчення архівних документів дозволя ... Читати далі »
Переглядів: 612 | Долучив: Dnister | Дата: 29.03.2012

Сьогодні, у Краєзнавчому музеї під такою назвою відкрили виставку врятованих скарбів сакрального мистецтва та фотовиставку цих унікальних творів відзнятих до реставрації.
На виставці представлено 12 робіт, які досі були маловідомими та недослідженими зразками іконопису та скульптури Галичини. За словами ініціатора проекту «Врятуймо скарби разом!» завідувача відділу реставрації Валерія Твердохліба, ця виставка присвячена дітям, маленьким відвідувачам музею. Які і стали першими жертводавцями акції.
Інша частина виставки проходила в спеціальному, темному залі та несла в собі деяку символіку. Адже з чорних буднів на нас завжди дивляться, промовляють та спостерігають «образи святих». Саме під таким гаслом і презентував свою фотовиставку голова національної спілки фотохудожників Івано-франківська Ю ... Читати далі »
Переглядів: 522 | Долучив: Dnister | Дата: 29.03.2012

Мистецтво писанкарства нині живе й стократно відроджується на наших землях, приваблює нових прихильників, доводить правдивість старої легенди, що наш народ доти буде процвітати, допоки українські жінки будуть писанки писати.
Минулого тижня у Музеї писанки організували передсвятковий майстер-клас від відомої писанкарки Анни Вахняк. Цей вид мистецтва захопило професійну гончарку майже 20 років тому. Народилася пані Анна в с. Торговиці Городенківської області, закінчила відділ художньої кераміки Косівського технікуму народних художніх промислів ім. В. Касіяна (тепер Інститут декоративно-прикладного мистецтва). Нині майстриня проживає на Косівщині.
«Займаючись вже професійно керамікою, мені все одно хотілося чогось іншого, так би мовити, мініатюрного. І тоді я сама спробувала розмальовувати писан ... Читати далі »
Переглядів: 805 | Долучив: Dnister | Дата: 29.03.2012

Відкриття виставки врятованих творів сакрального мистецтва «Врятуймо скарби разом!» автор Валерій Твердохліб та фотовиставки голови національної спілки фотохудожників Івано-Франківська  Юрія Бакая «Образи Світлих».
Відкриття відбудеться 29 березня о 15.00 год. в приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею (другий поверх ратуші).
Проект «Врятуймо скарби разом!» триває. В рамках акції, яка розпочалась  в  2009 році за підтримки владик церков і тогочасного керівництва області, громаді міста було презентовано дванадцять прекрасних відреставрованих  ікон, що стали окрасою збірки Івано-Франківського Краєзнавчого музею.
В часі Великого посту відкривається нова сторінка проекту. 29 березня  в залах ратуші ми п ... Читати далі »
Переглядів: 546 | Долучив: Dnister | Дата: 29.03.2012

29 березня 2012 р. відбудеться відкриття авторської фотовиставки Юрія Бакая «Образи Світлих». Фотохудожник, голова спілки фотохудожників Івано-Франківської області Юрій Бакай презентує громадськості авторську виставку сформовану за матеріалами фотозйомок проведених в рамках проекту «Врятуймо скарби разом!».
Автор розкриває своє бачення проблематики в унікальних фотографіях нереставрованих творів сакрального мистецтва.
Кожен бажаючий зможе придбати фотороботу і долучитися до проекту. Всі кошти від продажу підуть на реставрацію творів сакрального мистецтва Івано-Франківського краєзнавчого мистецтва.
Відкриття виставки о 15.00 год. у приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею (вул. Галицька, 4а).
Переглядів: 443 | Долучив: Dnister | Дата: 29.03.2012

Нещодавно у перекладі відомого українського письменника й перекладача Тараса Прохаська вийшов з друку перший том «Правда старовіку» з тетралогії «На високій полонині» відомого польського письменника Станіслава Вінценза.
Івано-франківський письменник – не перший, хто взявся за український переклад. Уривки твору в перекладі Петра Козланюка у 1946 р. вийшли в журналі «Радянський Львів», згодом, у видавництві «Червона калина» у 1997 році окремою книжкою з’явився переклад Богдана Сенежака, а у 2008 році наш Музей видав збірник матеріалів про життя і творчість Станіслава Вінценза «Вінцензіана: Статті, листи, фрагменти творів», куди увійшли фрагменти тетралогії у перекладі Андріани Ємчук. Втім Тарас Прохасько став першим, хто зумів уповні донести до українського читача Вінцензову «Правду старовіку».
Переглядів: 594 | Долучив: Dnister | Дата: 28.03.2012

28 березня 2012 р. о 14.00 год. в Музеї мистецтв Прикарпаття (площа митрополита А.Шептицького, 8) відбудуться урочистості з нагоди вручення премії імені Я.Лукавецького за 2011 рік. 
Лауреатам премії – художнику Мирославу Ясінському (переможцю у номінації «Образотворче мистецтво») та вишивальниці Євдокії Аннюк (переможцю у номінації «Народне мистецтво») вручать Дипломи і Почесні знаки.
У нагородженні переможців приймуть участь заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький, начальник управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак, члени комісії з присудження премії імені Я.Лукавецького, представники творчих спілок – художників, народних майстрів, архітекторів.
Довідково. ... Читати далі »
Переглядів: 592 | Долучив: Dnister | Дата: 28.03.2012

Мало хто займається історією села Нижня Липиця, тому ми вирішили запропонувати увазі читачів цей короткий шкіц за період 20-30-тих років XX ст., коли село, як і Галичина, тимчасово знаходилося під владою Польщі.
Ми вважаємо, що вивчення цього періоду має дуже важливе значення для поновлення інформаційного зв'язку між поколіннями, розірваного за часів правління радянської влади від Другої світової війни та до кінця 80-х років. Ті роки можемо охарактеризувати як роки колективного безпам'ятства.
Під час Першої світової війни Липиця Долішня була серед сіл Рогатинщини, які дали багато добровольців до УСС. Далі був з 1918 до середини 1919 року короткий період власної держави – ЗУНР.
Однак того разу Польща перемогла, тому село підпало під ... Читати далі »
Переглядів: 1392 | Долучив: Dnister | Дата: 28.03.2012

Для участі у ІV етапі ХVІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії на Прикарпаття прибули школярі з 24 областей України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя. У заключному етапі олімпіади, згідно з поданими заявками, змагатимуться 160 олімпійців.
До складу журі олімпіади залучені фахівці-історики з усіх регіонів України – науковці Центру історичної політології Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, інших провідних вищих навчальних закладів України, в тому числі і Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Урочистості з нагоди відкриття олімпіади відбулися у приміщенні обласної державної філармонії.
Переглядів: 489 | Долучив: Dnister | Дата: 27.03.2012

Братам Сербинським, Микитюкам та усім коломийським рекрутам періоду Другої світової присвячується

От і знову настало 28 березня. Цього дня 1944 року передовий ар’єргард Червоної армії, який очолив командир танкового батальйону, капітан, Герой СРСР Володимир Бочковський рапортував командуванню про взяття стратегічного центру в передгір’ї Карпат Коломиї. В переддень цієї дати знову ламатимуться полемічні списи: відзначати подію 68-річної давності чи ні. А якщо так, то як? Хто насправді прийшов тоді у наш край – визволителі чи чергові окупанти? Що вони нам принесли??? На жаль, подібних риторичних запитань з роками не меншає. А варто нагадати, що протягом минулого XX століття нас подібним чином уже «визволяли» австрійці, румуни, поляки, радянці, мадяри, німці, а потім знову радянці, та так довго і активно, що плоди того «визволення ... Читати далі »
Переглядів: 746 | Долучив: Dnister | Дата: 27.03.2012

Пам’ятник Романові Шухевичу, за встановлення якого вболіває вся калуська громада, цього тижня постав у бронзі. Завершена робота з відливання всіх чотирьох фрагментів пам’ятника. Разом із тим, ще близько місяця знадобиться майстрам ПП "Скульптура” Львівської фабрики мистецтв для обробки пам’ятника, зварювання фрагментів, тонування скульптури. Останнє слово — за автором скульптури Ігорем Семаком. "Вікна” мали нагоду побачити роботу над пам’ятником.
Робота скульптора над пам’ятником завершується виготовленням його гіпсової моделі у повний зріст. Саме таким привезли на львівське приватне підприємство "Скульптура” калуського Романа Шухевича ще у листопаді минулого року. Бронза — матеріал не з дешевих. Проте, ще із часів Древньої Греції цей матеріал вважався найбільш придатним для пам’ятників. Основна його перевага у тому, що він — уміру м’який.  ... Читати далі »
Переглядів: 705 | Долучив: Dnister | Дата: 27.03.2012

100-річчю від дня народження відомого українського дисидента, політв’язня, патріота і Героя України була присвячена патріотична година та книжкова виставка „Трагедія і героїзм Олекси Гірника” у відділі краєзнавчої літератури обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка.
Олекса Гірник народився в Богородчанах. Початкову освіту здобув у польській школі та в українській гімназії. Згодом пішов працювати в організацію „Сокіл”, де очолював загін пластунів. 
Все своє життя Гірник присвятив боротьбі за волю своєї держави, її культуру, українську мову. На знак протесту проти колоніального становища України 1978 року він здійснив самоспалення в Каневі, біля могили Тараса Шевченка. Інформація про цей вчинок замовчувалася у роки радянської влади. І лише після здобуття Україною незалежності, правда ... Читати далі »
Переглядів: 551 | Долучив: Dnister | Дата: 27.03.2012

У природі наших людських взаємин часом трапляються якісь зовсім не з’ясовані співпадіння, які свідомо не можливо передбачити, а тим паче дати їм якесь логічне пояснення. Так сталося і цього разу...
У містечку Вижниці у нас були призначені натурні зйомки. Вперше ми туди їхали автомашиною Ярослава Бакая – знаного на Коломийщині перекладача-поліглота, людини, яка за специфікою своїх духовних і бізнесових справ цікавиться книжковими раритетами і новинками. Ми знаємося давно, у чомусь схожі наші спільні інтереси, тож і мені до рук інколи потрапляє від нього якась літературна цікавинка. От і тепер, вже в салоні автівки мій «wiz a wiz» запропонував переглянути збірник біографічних досліджень про дещо забутих українських культурних діячів. Був серед них представник ще «цісарської Коломиї» Іван Раковський – професор, який у нашому передвоєнному місті створив ви ... Читати далі »
Переглядів: 613 | Долучив: Dnister | Дата: 26.03.2012

Делегація Нідерландів прибула до Івано-Франківська, щоб вшанувати пам'ять в'язнів нацистського концтабору "Сталаг-371", який розташовувався тут під час Другої світової війни. Зараз на місці концтабору - база "Беркута".
"Беркутівці" показали голландським дипломатам та родичам полонених казарми, в яких утримувалися в'язні, та цвинтар, на якому поховано чотирьох підданих Нідерландів, інформує tochka.net.
Серед в'язнів концтабору під час війни було п'ятеро генералів, 1880 офіцерів та 150 курсантів армії Нідерландів.
Деяким вдалося втекти, але більшість спроб втечі закінчувалися трагічно. У 1944 році при наближенні Червоної Армії нацисти евакуювали полонених на Захід.
Переглядів: 549 | Долучив: Dnister | Дата: 26.03.2012

23 березня відбулося перше організаційне засідання тимчасової депутатської комісії щодо інвентаризації пам'ятників радянської доби на території Надвірнянського району, яке провів заступник голови районної ради Іван Степник. Рішення про створення тимчасової депутатської комісії прийнято на сесії районної ради 23 лютого 2012 року.
Тимчасова депутатська комісія вирішила:
1. Провести інвентаризацію пам'ятників радянської доби на території Надвірнянського району з детальним описом.
2. Звернутися до сільських, селищних голів, органів місцевого самоврядування щодо надання інформації про розміщення на їх території пам'ятників радянської доби з детальним описом. Інформацію подати до 23.04.2012.
Переглядів: 518 | Долучив: Dnister | Дата: 26.03.2012

Споруджені на площі Ринок впродовж останніх років новобудови відчутно зменшили історико-архітектурну та мистецьку вартість центральної частини Івано-Франківська і як результат перекреслили для міста можливість потрапити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – констатували учасники розширеного пленуму Івано-Франківської міської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, який відбувся минулого тижня. 

Монстри забудови
Івано-франківська архітектурна спадщина має давні європейські корені і є ознакою нашої центральноєвропейської ідентичності, але заразом і самобутності, – зазначив відповідальний секретар міської ради товариства Василь Романюк. – В результаті різношарових взаємовпливів, діалогів, ... Читати далі »
Переглядів: 727 | Долучив: Dnister | Дата: 25.03.2012

25 березня минає 145 років від народження Архіпастиря, який понад 40 років (1904-1945) очолював Станиславівську (Івано-Франківську) Єпархію.
„З Єпископа можна здерти мітру, відібрати відзнаки і окраси його достоїнства, можна його вкинути до в’язниці і закути в кайдани, однак самого достоїнства і влади його ніяка сила світу цього не може йому відібрати і він і з в’язниці, подібно, як св. Апостол Павло, буде управляти своїми вірними. Якраз тоді він буде найсильніший.
Не про Церкву, отже, не про віру і релігію я переживаю, але я боюсь про добро і долю цілого мого народу. Бо де влада і повага Церкви знехтувана, чи там можливий послух і пошана для всякої іншої влади? Чи можливий там лад, порядок і спокій? Де Церква переслідувана, де віра і релігія понижена, де Духовество зневажене, чи там нарід мо ... Читати далі »
Переглядів: 579 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

Із проханням вшанувати на належному рівні видатного українського письменника на сьогоднішній сесії обласної ради виступила Зінаїда Болюк.
«Ім’я Богдана Лепкого тісно пов’язано з нашою областю. Він певний час проживав в Яремче. А в Рогатинському районі в селі Черче він разом зі своїм братом на початку ХХ ст.. започаткував народним коштом будівництво санаторію «Черче». На території цього санаторію в 1933 році жителі села побудували для нього Віллу Богданівка, куди він приїжджав писав своє твори й лікувався в санаторії. В 70-х роках під приводом ремонту парку цю віллу розібрали і зараз там знаходиться тільки пам’ятний камінь», - зазначила чиновниця.
На разі створено громадську організацію, яка готова розпочати відновлення будинку.
Переглядів: 660 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

20 березня відбулася нарада щодо відновлення і проведення обласного фестивалю стрілецької та повстанської пісні імені Софії Галєчко у селі Пасічна (урочище Розтока). Її провела заступник голови РДА Богдана Ковалюк з участю заступника голови районної ради Івана Степника, директора обласного науково-методичного центру народної творчості Прикарпаття Василя Олексюка, начальника відділу культури і туризму РДА Олександра Зварчука і директора районного будинку культури Івана Романюка.
На нараді вирішено провести згаданий фестиваль у неділю, 16 вересня ц. р., який відбудеться у рамках відзначення 70-річного ювілею Української Повстанської Армії. Йшлося, зокрема, про потребу вжиття невідкладних заходів організаційного, господарського, культурно-мистецького напрямів з єдиною метою відновити у мальовничій Розтоці проведення обласного фестивалю. У ньому виступатим ... Читати далі »
Переглядів: 562 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

Наші постійні читачі знають, що газета вже писала про  уродженку Прикарпаття, учасницю визвольних змагань, політв’язня Катерину Мандрик—Куйбіду. 17-річною стала вона підпільницею-зв’язковою УПА, за що згодом була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. і в роки підпілля, і в таборах свої думки та відчуття, свої тривоги та сподівання вона виливала у віршах, які дійшли до читача уже в роки незалежності. Реабілітована 1991 року. Померла в березні 2004-го і похована у Львові на Личаківському цвинтарі. 2005 року в Болехові Катерині Мандрик—Куйбіді встановлено пам’ятник. Її ім’я присвоєно Козаківській загальноосвітній школі I-III ступенів Болехівської міської ради. У 2012 році відзначатимемо 85-ту річницю від дня народження поетеси. Ми пропонуємо вашій увазі статтю про цю непересічну жінку та її поетичний талант за авторством академіка НАН України Миколи Жулинського.
Переглядів: 600 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

Нічний клуб "Вежа" спільно із громадською ініціативою "Загальна мобілізація", школою бойового гопака ім. Олекси Довбуша проводять благодійний вечір (дискотеку) на спорудження в м. Калуші пам’ятника Р.Шухевичу.
Організатори просять усіх, хто живе сьогодні і пам’ятає наше вчора, приєднатись і допомоггти збудувати пам’ятник Головнокомандуквачу УПА Роману Шухевичу. Нагадаємо, що пам’ятник Степанові Бандері у Львові стоїть "замороженим” вже декілька років. Замість того, у Запоріжжі чинна влада встановлює пам’ятники Сталіну.
Дискотека відбудеться у суботу, 24 березня у нічному клубі "Вежа”. Початок о 22.00.
Замовлення столиків: 095-498-15-50, 067-737-68-71 (Віктор). 
Переглядів: 515 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

Експозиція містить твори учнів Новаківського та «Автопортрет» майстра, який належить фондам музею. Зокрема, вперше представлено близько 30 робіт маловідомого Михайла Мороза, які перебувають в приватній колекції.
Заступник директора Музею мистецтв Прикарпаття Володимир Доскалюк зауважив, що Олекса Новаківський довгі роки дружив з Андреєм Шептицьким, на площі якого Музей мистецтв Прикарпаття. Саме Митрополит викупив будинок у Львові для художника, який відкрив там мистецьку школу. Через неї пройшли понад 90 українських митців. У цій школі студіювали живопис Іван Кейван, Михайло Мороз та Ольга Плешкан, твори яких вперше експонує музей. «Автопортрет» Олекси Новаківського — це графічна робота, яка до фондів Івано-Франківського музею потрапила в 80-х роках і нині залишається його неоціненим скарбом.
Переглядів: 535 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

На вулиці Теодора Цьоклера, 9 сьогодні розташована Івано-Франківська торгово-промислова палата. Наступного року цей будинок відзначатиме віковий ювілей. Своєю побудовою він завдячує нафті.
Пан Кауфман був директором великої нафтової компанії, яка 100 років тому працювала в Солотвині. Нафтовики, як тоді, так і тепер, були людьми далеко не бідними, гроші в них водились завжди. Саме тому до Кауфмана звернувся пастор Цьоклер – тодішній голова німецької громади Станиславова. Він просив олігарха допомогти із побудовою притулку для хворих дітей. Проте відповідь отримав дещо несподівану. Виявилося, що справи у Кауфмана йшли погано, на пошук нафти вже потрачено величезні кошти, результату й досі нема, а власники компанії вимагали звіту. «Ось, якщо нафта піде, то я одразу вам допоможу!» – запевнив директор священика.
Переглядів: 601 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

Нині правила дорожнього руху – це складний документ із десятків пунктів і сотень підпунктів, які водії вивчають роками та щоразу відкривають для себе щось нове. А колись правила були значно простіші, проте не менш цікаві. Отож, як мали їздити перші автомобілісти сто років тому?
До 1918 року Прикарпаття належало до Австро-Угорщини. Здавалося б, які могли бути правила дорожнього руху у таку сиву давнину? Проте вони були. Більше того, ще в кінці XIX століття віденські чиновники зрозуміли, що з появою «пекельних машин» – автомобілів – необхідне державне втручання у дорожній рух.
Вже у 1891 році імперське міністерство торгівлі постановило, що водія перед тим, як він сяде за кермо, має перевірити спеціальна комісія місцевого департаменту поліції. Вона складалась із двох членів австрійського автомоб ... Читати далі »
Переглядів: 599 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

Минулого тижня в культурно-мистецькому центрі «Є» відбулася презентація першого тому тетралогії (чотирикнижжя) Станіслава Вінценза «На високій полонині». Одна з небагатьох найзначніших книжок про Гуцульщину вийшла у видавництві «Лілея НВ» за підтримки Посольства Польщі в Україні й Польського інституту в Києві з ініціативи радника з питань науки та культури Польського Посольства пані Олі Гнатюк. Переклад здійснив Тарас Прохасько.
Ця книжка подарувала мені багато неймовірних відчуттів і щемко нагадала втрачене дитяче уявлення про світ. Центр світу був тоді у Верховині, Косів видавався неймовірною далеччю. За буковинською Путилою шумів океан, з-під обірваного краю Землі можна було побачити хвіст одного з китів, на яких вона трималася. Хвіст другого іноді вигулькував десь біля Ворохти, а третього – за Коломиєю. Сам Господь уявлявся одягнутим у крисаню й са ... Читати далі »
Переглядів: 564 | Долучив: Dnister | Дата: 24.03.2012

Сьогодні питання реконструкції в'ізної брами Палацу Потоцьких розглядалося й на сесії Івано-Франківської обласної ради.
Зокрема, депутати висловили думку, що потрібно вже нарешті поставити крапку в цьому питанні.
В свою чергу губернатор Прикарпаття Михайло Вишиванюк підтримав цю точку зору. «Я особисто вітаю позицію міського голови Віктора Анушкевичуса стосовно того, щоб Браму передали на баланст міста», - зазначив Вишиванюк.
За його словами, відповідна згода є й зі сторони нинішнього власника – бізнесмена Олега Бахматюка, з яким він особисто теж мав перемовини.
Переглядів: 521 | Долучив: Dnister | Дата: 23.03.2012

18 березня у с. Зелена вшанували полеглих повстанців. Минуло 62 роки, як у хаті Миколи Ференчука загинуло шестеро вояків УПА. Священики УГКЦ відправили на місці загибелі панахиду за невинно убитими українцями та тисячами тих, котрі віддали своє життя за вільну Україну. Згадали всіх, хто в часи комуністичної неволі своїм чином давав свідоцтво віри та відданості Богові, Церкві та своєму народові.
Голова Богородчанського районного проводу Братства ОУН-УПА Дмитро Верхоляк («Дуб») розповів про історію загибелі цих молодих хлопців: – 20 березня 1950-го загинуло шестеро повстанців, які волею долі зупинилися на нічліг у хаті Миколи Ференчука. На ранок, дізнавшись про партизанів від зрадника, енкаведисти оточили хату. В обмін на життя повстанцям пропонували здатися. Партизани УПА не здалися ворогові живими. Перед смертю голосно крикнули: «Слава Україні!». І про ... Читати далі »
Переглядів: 550 | Долучив: Dnister | Дата: 23.03.2012

21 березня в Народному домі м. Тлумач відбулася нарада на тему: «Про стан та перспективи розвитку музейної справи в районі», в якій взяли участь керівники громадських музеїв, клубні та бібліотечні працівники.
Розпочинаючи нараду, начальник відділу культури РДА Галина Петрунько поінформувала про стан та розвиток музейної справи району.
Заступник голови РДА Олександра Чаплінська висловила пропозиції щодо підготовки Концепції розвитку музейної справи, створення табору відпочинку для обдарованих дітей в с. Кутище, залучення учнівської молоді під час літніх шкільних таборів до збору експонатів для громадських музеїв району, проведення заходів у населених пунктах із вшанування творчих людей краю та написання літописів сіл Тлумаччини за активної участі клубних та бібліотечних працівників. ... Читати далі »
Переглядів: 555 | Долучив: Dnister | Дата: 23.03.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024