П`ятниця, 19.04.2024, 12:59:11

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 237 238 239 240 241 ... 275 276 »
29 лютого 2012 року в приміщенні народного дому с. Вовчинці відбувся семінар на тему «Використання географічного положення міста для організації туристсько - краєзнавчої роботи з учнівською молоддю».
Мета семінару - поглибити знання учасників семінару про форми та методи організації туристично-краєзнавчої роботи з учнівською молоддю, реалізація фізичної, соціальної та пізнавальної активності учнівської молоді для організації туристсько-краєзнавчої роботи.
Переглядів: 479 | Долучив: Dnister | Дата: 01.03.2012

У середу, 29 лютого, у село Хотимир Тлумацького району до обійстя 115-річної Катерини Козак завітав регіональний представник національного проекту "Книга рекордів України", депутат обласної ради Микола Зелінський для офіційного підтвердження рекорду України.
Привітати Катерину Іванівну з цієї нагоди завітали начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ярослав Лаган, голова райдержадміністрації Василь Сенів, заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) району Петро Сулима, сільський голова с. Хотимир Дмитро Капуляк, депутат районної ради Віталій Максимʼюк. 
Регіональний представник національного проекту "Книга рекордів України" Микола Зелінс ... Читати далі »
Переглядів: 799 | Долучив: Dnister | Дата: 01.03.2012

В Івано-Франківську увіковічнять пам’ять про першу Українську церкву. Для цього влада має намір реконструювати сквер поблизу площі Ринок та вулиці Страчених.
Зокрема, там буде встановлений символічний знак – металевий образ храму.
Також, для туристичної привабливості, тут планують облаштувати і освятити прісне джерело, розповідає головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар.
Відтак нині занедбаний сквер в самому центрі міста має перетворитися на одне з найпривабливіших для туристів місць в Івано-Франківську. Реконструкцію мають намір провести ще до святкування 350 річчя Івано-Франківська, пише Вежа.
До проекту мають намір долучитися і організатори «Фестивалю Кова ... Читати далі »
Переглядів: 553 | Долучив: Dnister | Дата: 01.03.2012

З моменту руйнування перекриттів у двоповерховому будинку в центрі Івано-Франківська минуло вже більше двох тижнів. Однак надзвичайна ситуація все ще може повторитися знову, причому з більш жахливими наслідками. Нагадаємо, що тоді дивом людських жертв вдалося уникнути, але будинок залишається небезпечним, незважаючи на ряд заходів, які реалізували рятувальники та міська влада.
Територію біля фасаду огороджено, щоправда, це не завадило «сміливцям» відсунути її в бік і звільнити прохід по тротуару. Комунальні служби підперли частину перекриття і укріпили несучі стіни будинку. Прогнозувати долю будівлі не беруться ні будівельники, ні міські чиновники. Щоправда, на чергове засідання міськвиконкому це питання все ж було винесено. В процесі обговорення з’ясувалося декілька цікавих нюансів.
Почнемо ... Читати далі »
Переглядів: 482 | Долучив: Dnister | Дата: 29.02.2012

Як вже повідомляла "Фіртка", вчора на черговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати прийняли заяву до керівництва області та О. Бахматюка з вимогою повернути памятку архітектури у власність міської громади.
Секретар Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків наголосив на необхідності повернути в’їзну браму палацу Потоцьких у власність міста задля здійснення реставраційних робіт. Раніше, ще в грудні минулого року, секретар запропонував міським обранцям та мешканцям міста виділити кошти на проведення відновлюваних робіт брами. Ця пропозиція радо сприйнялася депутатами, але, як свідчать факти, не всі, хто зголосився переказати кошти, добросовісно виконали свою обіцянку. Серед «забудькуватих» п’ятеро міських депутатів: Ю.Соловей («Удар») 15000 грн., Р.Тимків («Удар»), 35000 грн., Р.Василюк («Удар») 10000 грн., Б.Федьків («Партія Регіонів») ... Читати далі »
Переглядів: 495 | Долучив: Dnister | Дата: 29.02.2012

Внеском Івано-Франківщини в історичний літопис героїки національно-визвольної боротьби українського народу за утворення самостійної соборної Української держави стане мартиролог вояків ОУН—УПА.
На цьому було закцентовано особливу увагу під час першого засідання організаційного комітету з питань проведення пошуково-дослідницької роботи для підготовки мартирологу ОУН—УПА Верховинського району.
Спільне розпорядження про це в контексті відновлення історичної правди про національно-визвольні змагання патріотів-українців, в тому числі й повстанців гуцульського краю, та високо оцінюючи патріотичний чин обласної ради, яка проголосила 2012-й роком Української Повстанської Армії, ухвалили голови районної ради Ярослав Кікінчук і райдержадміністрації Василь Гондурак, пише галичина.
Переглядів: 603 | Долучив: Dnister | Дата: 29.02.2012

У Будинку культури села Криворівня відбулося вшанування пам'яті Леся Курбаса, з нагоди 125-річчя від дня народження видатного драматурга та режисера. Вступним словом розпочав вечір Володимир Сінітович - керівник народного аматорського Гуцульського театру імені Гната Хоткевича села Красноїлля. 
Продовжив доповідь про життєвий шлях Леся Курбаса Микола Дзурак - завідувач музею Івана Франка в селі Криворівня. Глядачам було поставлено фрагменти з вистав «Верховинці» та «Гуцульський рік» за творами Йозифа Коженовського та Гната Хоткевича. На заході були присутні працівники відділу культури і мистецтв райдержадміністрації та методисти районного організаційно-методичного центру при відділі культури.
Переглядів: 555 | Долучив: Dnister | Дата: 28.02.2012

У неділю, 26 лютого, у селі Прибилів відбувся другий районний фестиваль "Пущення в Прибилові".
Громаду села та гостей фестивалю вітали голова райдержадміністрації Василь Сенів, заступник голови райдержадміністрації Олександра Чаплінська, сільський голова Прибилова Володимир Босечко, міський голова Володимир Корженьовський.
Після урочистої ходи учасників та гостей фестивалю за участю народних музик біля місцевої школи відбулося святкове відкриття фестивалю. Усіх присутніх забавляв гурт "Пишнолиці молодиці", а кожен бажаючий міг посмакувати наїдки біля "ґаздівських" столів. Опісля громада села та гості взяли участь у запальному "пущенському танці".
Після оглядин "воза достатку" з домашньою живністю та ігор на господарському дворі відб ... Читати далі »
Переглядів: 673 | Долучив: Dnister | Дата: 28.02.2012

З травня обласна влада Прикарпаття має намір запровадити серію безкоштовних екскурсій по визначних місцях Івано-Франківська. 
Триватиме такий проект до вересня 2012 року.
За словами організаторів, щонеділі о 12.00 буде організована безкоштовна екскурсія в якій зможе взяти участь кожен бажаючий.
Усі деталі вже узгоджено з екскурсоводами, як погодились надати такі послуги на безоплатній основі.
Така практика, на переконання чиновників, не тільки допоможе популяризувати красу обласного центру, але й залучить більшу кількість туристів на Прикарпаття.
Переглядів: 438 | Долучив: Dnister | Дата: 28.02.2012

Питання реконструкції Брами Потоцьких знову у підвішеному стані.
Ще в грудні минулого року депутати Івано-Франківської міської ради пообіцяли виділити з власних заощаджень кошти на ремонт пам’ятки архітектури. Проте, не всі поспішали виконувати привселюдно дані зобов’язання.
Тому, сьогодні секретар міської ради Руслан Марцінків оголосив список депутатів, які й досі так і не внесли кошти у відповідний фонд. Серед порушників – Ю.Соловей (15000 грн.), Р.Тимків (35000 грн.), Р.Василюк (10000 грн.), Б.Федьків (15000 грн.), Р.Кукурудз (10000 грн.).
Решта народних обранців обіцянку виконали. Наразі, зібрано 113 тисяч 100 гривень.
Депутати-порушники, як стало відомо зі слів Ростис ... Читати далі »
Переглядів: 624 | Долучив: Dnister | Дата: 28.02.2012

Фракція ВО «Свобода» в Надвірнянській районній раді на попередній Х сесії, звернулася зі зверненням до голови Надвірнянської районної ради та депутатів про створення тимчасової депутатської комісії, яка б вивчила та виробила рекомендації з  ліквідації більшовицьких символів та україно-ненависницьких написів на пам’ятниках на території району.
Постійна  депутатська комісія з питань культури та освіти в Надвірнянській районній раді рекомендувала включити це питання в порядок денний сесії. Та на засідання президії голова районної адміністрації, депутат від Партії регіонів Володимир Калічко та голова районної ради, депутат від «Фронту змін» Василь Попович запропонували не включати це питання в порядок денний сесії.
Після того як на президії районної ради це питання  не набрало потр ... Читати далі »
Переглядів: 502 | Долучив: Dnister | Дата: 27.02.2012

У неділю калушанам презентували книжку Михайла Мулика «Дух, що тіло рве до бою». Книга містить спогади автора, одного з небагатьох вояків Першої української дивізії Української національної армії (дивізія «Галичина»).
Книга об’єднує кілька прозових творів, зокрема, п’єс, які автор написав за власними спогадами, а також спогадами дружини, яка пережила Голодомор.
Михайло Мулик встиг побувати у лавах ОУН, а також — у дивізії «Галичина», звідки потрапив у комуністичний полон. Відсидів у тюрмі 10 років. Потім 5 років був позбавлений права проживати в Україні. За спогадами Михайла Мулика, найважче було знайти роботу. Його відмовлялися приймати навіть санітаром у психлікарню. Однак, роботу вдалося знайти і навіть — пізніше отримати фах бухгалтера, повідомляють Вікна.
Переглядів: 575 | Долучив: Dnister | Дата: 27.02.2012

24 лютого 2012 року виповнюється 175 років з дня народження відомого в Австро-Угорській імперії громадського діяча та політика Юліана Романчука. Його 90-літній життєвий шлях був досить тернистим, але впродовж багатьох років своїми діями він ствердив себе, як провідник українців Східної Галичини. Постать Ю.Романчука є невід’ємною від змагань галичан за людські права та політичні свободи в другій половині ХІХ – початку ХХ століть. Сучасники Романчука давали йому нерідко полярні оцінки, але при цьому надавали його особі визнання. Василь Стефаник відгукувався про нього, як про «…найчеснішого і найпрацьовитішого провідника українського народу…». У вірші з нагоди 80 – ліття Романчука, який був написаний Климом Поліщуком, про ювіляра говорилося «Постать Твоя нам як мур!». Він зустрічався з цісарями Австро-Угорської імперії Францом – Йосифом І та Карлом І, був знайомим з митрополитом Андреєм Шептицьким, Михайлом Грушевс ... Читати далі »
Переглядів: 1734 | Долучив: Dnister | Дата: 26.02.2012

Давнє минуле є незвіданим і таємничим. Воно притягує і манить до себе. Кожен хоче відчути свій нерозривний зв’язок з попередніми поколіннями, прагне діткнутися до скарбниці культурної спадщини. Для багатьох пошуки минулого є виявом своїх історичних коренів, спробою власного самоствердження у сучасному світі. Особливою популярністю в останньому десятилітті користується вивчення давньої європейської культури – Трипілля.
24 лютого 2012 року в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрито археологічно-мистецьку виставку під назвою «Сакральний птах Трипілля. Ретроспектива духовності мистецтва у вісім тисячоліть». Організаторами виставки виступили управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації та Фонд досліджень стародавніх цивілізацій (США). Виставка є одним з етапів фестивалю трипільської культури, який включатиме ще кілька цікавих заходів: ... Читати далі »
Переглядів: 1641 | Долучив: Dnister | Дата: 25.02.2012

Торік у жовтні Верховна Рада України ухвалила постанову про урочисте відзначення 600-річчя села Космач Косівського району, ініціатором якої виступив народний депутат України Василь Чуднов.
І ось минулого тижня, 9 лютого, Верховна Рада України прийняла ще один схожий нормативний документ – Постанову «Про відзначення 600-річчя заснування села Микуличин», яку на розгляд десятої сесії ВРУ також вніс народний депутат України Василь Чуднов. Згідно із цим документом Кабінет Міністрів України у місячний термін з дня прийняття Постанови має утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 600-річчя заснування села Микуличин, а у двотижневий термін з дня утворення зазначеного оргкомітету розробити та затвердити відповідний план заходів. У рамках відзначення цієї ювілейної дати Українське державне підприємство поштового зв’язку ... Читати далі »
Переглядів: 505 | Долучив: Dnister | Дата: 25.02.2012

Від старих поштівок Станиславова виникає враження, що наше місто завжди було затишне, провінційне. Як сонні мухи, пленталися ним містяни. Лише зрідка порушить вуличний спокій цокіт копит коняки, яка тягне фіакр, або спаскудить повітря екзотичне авто. Проте цей спокій – оманливий. 
Збереглися кадри, де грізно коливається людське море, якому затісно серед площ і вулиць Станиславова. Тисячі, десятки тисяч людей зібралися разом, щось скандують, чогось вимагають, когось вітають. Які ж сили здатні відірвати обивателя від дивана та вивести його на вулиці?

Шанувальники мармурового поета
Найдавніше фото з натовпом у Станиславові датоване 20 листопада 1898 року. Це урочист ... Читати далі »
Переглядів: 714 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

Саме під такою назвою, у вівторок, 21 лютого, у приміщенні Краєзнавчого музею (Ратуша) відбулося відкриття фотовиставки Володимира Оглобліна, Володимира Минькути та Андрія Ларіонова. Моторошні фото напівзруйнованих таборів Колими, жорстокість радянської влади та мільйони замордованих в’язнів – такою є тема виставки.
От уже 30 років Володимир Оглоблін зі своєю камерою мандрує по світу у пошуках неймовірних кадрів. Але подорож до Магадану перевернула його світ з ніг на голову.
«У пошуках концтаборів, я забрів на зеківське кладовище, – розповідає Оглоблін. – Багато безіменних могил, дощечки з номерами, лише на одній розібрав напис: Станіславська область і якесь прізвище. Тут я розумію, що це нинішня Івано-Франківська область…».
Так фот ... Читати далі »
Переглядів: 538 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

23 лютого в приміщенні читального залу Центральної бібліотеки м. Івано-Франківська, що по вул. П.Орлика,5 працівниками краєзнавчого відділу був проведений день краєзнавства «Це Божий Посланець ... Глава і Патріярх».
"Блажен той муж, воістину блажен,
котрий не був ні блазнем, ні вужем,
котрий вовік ні в празники, ні в будні,
не піде на збіговиська облудні".
Такими словами Л.Костенко розпочався день краєзнавства, приурочений 120-річчю від дня народження Йосифа Сліпого. Гостем даного дійства був о.Григорій Анастасин ЧСВВ храму Царя Христа, який у доступній формі ... Читати далі »
Переглядів: 475 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

Пропонуємо вашій увазі нове видання професора, доктора філософії, Заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Богдана Тимківа „Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова”.
Ця книга є оглядом еволюції дереворізьблення, як в Україні, так і поза її межами, адже автор навчався в докторантурі Українського Вільного Університету у м. Мюнхені, де й виконав свою докторську дисертацію.
Дослідник проводить аналіз художніх особливостей творів літургійного, обрядового, ужиткового та монументально-декоративного характеру, що утворюють цілісний інтер'єр, як храмів, так і житлових та громадських споруд.
Іконостаси в українських хра ... Читати далі »
Переглядів: 637 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

В Івано-Франківську затвердили проект пам'ятника полковнику армії Української народної республіки, голові Проводу Організації українських націоналістів Євгену Коновальцю.
Відповідне рішення в четвер прийняла конкурсна комісія з визначення кращого проекту пам'ятника Коновальцю.
Пам'ятник буде у вигляді бюста Коновальця, зображеного у військовій формі в зрілому віці, на високій колоні. Бюст планують виготовити з бронзи, колону - з чорного і червоного граніту. На колоні також буде геральдичний знак ОУН з бронзи.
Попередня вартість пам'ятника 150 тис. грн. У міському бюджеті на цей проект закладено 115 тис. грн. Відсутні кошти розраховують зібрати за рахунок внесків громадськості, депутатів, політичних організацій націоналістичного спря ... Читати далі »
Переглядів: 551 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

Нині мало хто з нинішніх любителів хокею знає, що раніше на Прикарпатті ця гра називалася гаківкою. Незважаючи на те, що то були перші десятиліття розвитку хокею, у нас тоді він був значно популярніший, ніж тепер.

Починали з правил
Відправною точкою розвит­ку хокею в Галичині вважають 1910 рік. Саме тоді у львівському спортивному часописі «Вісті з Запорожа» вперше українською мовою опублікували правила гри в гаківку. На той час вже два роки існувала Міжнародна федерація хокею на льоді, яка спочатку об’єднувала чотири країни: Бельгію, Францію, Велику Британію та Швейцарію. Цікаво, що Канадська хокейна асоціація виникла на шість років пізніше, у 1914-му. Але повернімось на Прикарпаття.
Переглядів: 684 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

У часи окупації німці твердо вирішили звільнити Станілав від євреїв. Вони загнали їх у гетто, після чого частину розстріляли, а решту вивезли у табір смерті Белжец. 23 лютого 1943 року Станіслав був офіційно проголошений «юденфрай» – вільним від євреїв. Але на практиці це було не зовсім так.
Багато єврейських родин переховувалися. Вони влаштовували собі схрони у підвалах, на стріхах, у могильних склепах. Люди ховались від смерті, місяцями не бачачи сонячного світла.
Один із таких схронів (їх ще називали бункерами) був на подвір’ї будинку №28 по вулиці Мазепи. Там, у підвалі дерев’яної господарської будівлі, влаштувала собі захоронку сім’я отинійського рабина. Їм удалося пережити ліквідацію гетто. Проте ненадовго. Хтось із місцевих повідомив гестапо, що по ночах із сараю вилазять діти (вони пр ... Читати далі »
Переглядів: 774 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

26 лютого о 13.30 в урочищі Хубена біля села Дзвиняч, що на Богородчанщині, відбудуться поминальні заходи біля криївки, де загинув Марко Боєслав.
Присутні разом із Братством вояків ОУН-УПА вшанують пам’ять героїв на місці, де загинув Марко Боєслав та шестеро його побратимів. Серед загиблих була надвірнянська повстанка Свідрук Марта Іванівна (псевдо «Марійка»).
Виїзд  учасників заходу з Надвірни об 11.00 з майдану Шевченка.
Запрошуємо всіх небайдужих взяти участь у заході та вшанувати пам’ять героїв.

Довідка. Михайло Васильович Дяченко народився 25 березня 1910 року в селі Боднарові Калуського рай ... Читати далі »
Переглядів: 486 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

Сьогодні депутати Калуської міської ради одноголосно проголосували за виділення на пам’ятник Генерал-хорунжому УПА Роману Шухевичу 200 тис. гривень із міського бюджету.
Зі звітом про збір коштів, за пропозиціє міського голови Ігоря Насалика, від громадської ініціативи «Загальна мобілізація» виступила редактор і засновник газети «Вікна», шеф-редактор сайту vikna.if.ua Оксана Гузинець-Мудрик. Усього до збору коштів долучилися вже понад 2000 людей.
Кошти офірували, міський голова і тільки 1 його заступник — Оксана Табачук. З усіх членів виконкому, крім міського голови, кошти перерахував тільки 1 член виконкому Ігор Очкур. З 50 депутатів міської ради — тільки 17. І це при тому, що листи з прохання посприяти отримали особисто понад 30 депутатів міської ... Читати далі »
Переглядів: 528 | Долучив: Dnister | Дата: 24.02.2012

У районній державній адміністрації під головуванням її голови Івана Мороза відбулося засідання оргкомітету з відзначення 105 –річниці від дня народження Романа Шухевича. Пропозиції членів оргкомітету ляжуть в основу спільного розпорядження районної державної адміністрації та районної ради, яким передбачено низку заходів з вшанування Героя України. Головне дійство пройде у родинному селі Шухевичів  с. Тишківцях. За пропозицією І. Мороза з настанням весни буде проведено благоустрій і впорядкування усіх пам’ятних христів, пам’ятників, братських могил, могил Січових стрільців, пам’ятних місць пов’язаних з вшануванням Борців за волю України, учасників боїв у Другій Світовій війні, сільських кладовищ. Ця робота має бути завершена до Великодніх свят.
Переглядів: 468 | Долучив: Dnister | Дата: 23.02.2012

22 лютого в м. Бурштині на подвір’ї загальноосвітньої школи №2 відбулося пам’ятне віче з нагоди 88 роковин загибелі української національної героїні Ольги Басараб. В урочистостях взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ірина Чернега, заступник міського голови Марія Козар, голова районної станиці Братства вояків ОУН-УПА Микола Яцків, ветерани, учнівська та студентська молодь м. Бурштина.
Виступаючі, говорили про те, що ім’я Ольги Басараб стало прообразом мужності, стійкості, героїзму української жінки, життя якої спалахнуло яскравою зіркою на небосхилі відновлення української державності.
По завершенні пам’ятних заходів присутні відвідали музей О.Басараб у Бурштинській ЗОШ №2.
Переглядів: 556 | Долучив: Dnister | Дата: 23.02.2012

У неділю, 26 лютого, у селі Прибилів відбудеться районний фестиваль народних традицій "Пущення в Прибилові".
У програмі святкувань:
з 14.30 год. – Урочиста хода за участю народних музик (від сільського клубу).
14.40 год. – Зустріч учасників та гостей фестивалю (біля місцевої школи).
14.45 год. – Святкове відкриття фестивалю. Вітання від районної влади та вручення нагород від сільського голови. Благословення духовенства.
15.00 год. – Веселі забави від гурту "Пишнолиці молодиці" та смакування наїдків біля "ґаздівських" столів.
15.30 год. – Запальний "пуще ... Читати далі »
Переглядів: 668 | Долучив: Dnister | Дата: 23.02.2012

Шановні колеги!
Інформуємо Вас, що до закінчення терміну прийому матеріалів на конференцію «Християнські міжконфесійні взаємини: загальноєвропейський та український досвід», яка відбудеться 11-12 травня 2012 року в м. Галичі у Національному заповіднику «Давній Галич» залишився тиждень.
На розгляд конференції виносяться проблемні питання : 
1. Історія становлення католицизму, православ'я і протестантизму в Європі та в Україні. 
2. Філософсько-богословські і релігійно-світоглядні засади і особливості європейського християнства І - ІІ тисячоліття.
Переглядів: 620 | Долучив: Dnister | Дата: 22.02.2012

21 лютого у центральній районній бібліотеці Долини проведено годину-спомин "Став відомим під чужим іменем”, присвячену 85-річчю з нагоди дня народження місцевого краєзнавця, лауреата премії І.Вагилевича Романа Скворія.
Бібліотекарі Ірина Кульчицька, Валентина Любенко, Ганна Юсип розповіли про нелегку долю бібліотекаря, засновника краєзнавчого музею Наталії Кобринської у Болехові у часи тоталітаризму. Ділилися спогадами та відгуками про співпрацю з Романом Скворієм директор центральної районної бібліотеки Людмила Фреїв та гості свята.
Учасники години-спомину запалили свічку пам’яті, вшанували пам'ять видатної особистості хвилиною мовчання, ознайомилися з творчим доробком Романа Скворія, представленого на творчому столі та стенді бібліотеки.
Переглядів: 688 | Долучив: Dnister | Дата: 22.02.2012

Рідна мова — це і місцеві діалекти та говірки. Прикладом може бути гуцульська. Науковці Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника готують словник гуцульського діалекту. У наступному році хочуть презентувати його на 12 Міжнародному з’їзді славістів у Мінську.
У деяких школах Косівщини, Верховинщини факультативно вивчають рідну говірку. Видані твори Шикерика-Доникового, який писав гуцульською мовою. Та й дехто з сучасних письменників послуговується нею, інформує обласне радіо.
Голова Всеукраїнського товариства "Гуцульщина” Дмитро Ватаманюк переконує, що гуцульська таки мова, а не діалект.
Переглядів: 561 | Долучив: Dnister | Дата: 22.02.2012

В Івано-Франківському краєзнавчому музеї 24 лютого 2012 року о 15.00 год. відбудеться відкриття археологічно-мистецької виставки «Сакральний птах Трипілля. Ретроспектива духовності мистецтва у вісім тисячоліть». Відомі етно-гурти «КОРАЛЛІ» та «ОБЕРІГ» з трипільськими троїстими музиками у театралізованому дійстві відкриватимуть виставку.
На виставці вперше представлено безцінні знахідки доби неоліту. Це експонати з колекцій Інституту археології Академії наук України, Івано-Франківського та Борщівського краєзнавчих музеїв, Львівського історичного музею, Національного заповідника «Давній Галич».
Також, буде показано музейні реконструкції трипільської кераміки народної майстрині Людмили Смолякової (м. Київ), учасниці багатьох національних та міжнародних виставок.
Переглядів: 563 | Долучив: Dnister | Дата: 22.02.2012

Серед переможців першого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування той, що подала Делятинська селищна рада, по-своєму унікальний. Делятинців наразі стурбувала доля об’єкта, сказати б, не утилітарного, а культурного призначення — Музею визначного українського письменника Марка Черемшини в будинку, де він жив у 1906—1912 роках. Свій проект «Пам‘ять про минуле — досвід для майбутнього» вони вже реалізували: у капітальний ремонт приміщення музею вкладено загалом близько 81 тис. грн., з яких 50 тис. асигновано з обласного бюджету, а решту — із селищного, певний грошовий внесок зробила і місцева громада.
Як використано кошти на цьому об’єкті, днями цікавились голова обласної ради Олександр Сич, його заступники Василь Гладій та Остап Дзеса, голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій Волод ... Читати далі »
Переглядів: 530 | Долучив: Dnister | Дата: 21.02.2012

Одним з центрів християнського релігійного життя у давні часи та добу середньовіччя був славний Галич. Його терени були осідком єпископату та митрополії, тут проживали і працювали діячі церкви, тут було споруджено близько чотирьох десятків храмів.  У всі часи – тяжкі і буремні, щасливі і радісні, наші краяни знаходили підтримку у вірі. Тому не випадково, що проголошення Синодом УГКЦ Року Патріарха Йосифа Сліпого знайшло відгук у серцях галичан і спонукало їх прийняти участь у ювілейних пропам’ятних заходах. Ініціатором святкувань виступила відома академічна установа – Національний заповідник «Давній Галич».
17 лютого 2012 року у давній галицькій церкві Різдва Христового (опікуном якої був попередник Йосифа Сліпого, львівський митрополит Андрей Шептицький) зібралося духовенство навколишніх сіл, представники галицької громади, співробітники НЗ «Давн ... Читати далі »
Переглядів: 585 | Долучив: Dnister | Дата: 21.02.2012

Сьогодні (21 лютого) виповнюється 80 років Юрію Боберському з Микуличина. Це унікальна людина: за фахом лісівник, за покликанням — краєзнавець.
Він був першим мером Яремче в незалежній Україні, очолював місцеву "Просвіту". На власному подвір’ї в Микуличині створив музей старожитностей. Є справжнім знавцем гуцульських звичаїв, традицій та обрядів, причому дає своє пояснення символіці орнаментів на виробах народних майстрів. Підготував книжку «Арійська сучасність Гуцульщини». Неодноразово ми зустрічалися з Юрієм Боберським, записували його розповіді про музей, звичаї гуцулів, українську історію.
Переглядів: 571 | Долучив: Dnister | Дата: 21.02.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024