Неділя, 06.07.2025, 00:23:20

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » Архів новин
« 1 2 ... 252 253 254 255 256 ... 299 300 »
У рамках підготовки до відзначення 800-річчя м. Тлумача у 2013 році, у вівторок, 29 травня, за участю голови райдержадміністрації Василя Сеніва та голови районної ради Михайла Вишневського відбулося засідання робочої групи з питань геральдики міста Тлумача.
За її підсумками вирішено звернутися до краєзнавців міста з листами про подання пропозицій щодо потреби внесення змін до герба та прапора міста Тлумача, які розглянути на наступному засіданні робочої групи.
Переглядів: 623 | Додав: Dnister | Дата: 31.05.2012

На Городенківщині  свято  бережуть пам’ять славного Героя України, головного  командира  УПА – Романа Шухевича.  Тишківці є родинним селом Шухевичів і сьогодні, за активної підтримки  районної державної адміністрації та районної ради готується до 105-х роковин  славного  земляка.
Головою районної державної адміністрації  Івана Мороза та головою районної ради Богданом Кобилянським прийняте спільне  розпорядження „Про відзначення 105-ї річниці від дня народження Романа Шухевича”. Під головуванням керівника району  цим днями проведено засідання оргкомітету з гідного  відзначення  цієї  дати на  Городенківщині,  за участю великого  кола керівників  різних рангів, влади села Тишківці. Окрім господарських питань, наведення ідеального благоустрою, як в районі, так і в с. ... Читати далі »
Переглядів: 611 | Додав: Dnister | Дата: 31.05.2012

Під час перевірки прокуратурою із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції, виявлено факт незаконного виділення землі для сміттєзвалища та худобо могильника на території одного із сіл Надвірнянського району. Як з’ясувалось в ході перевірки, засмічена ділянка в урочищі «Дубовий» відноситься до земель історико-культурної спадщини Івано-Франківської області. На ній розташована пам’ятка археології місцевого значення - городище часів бронзової доби. Прокуратурою з’ясовано, що утворення сміттєзвалища на даній території відбулось без необхідної документації та дозволів контролюючих органів.
Сміття на історичних землях мешканцями села скидалось доволі таки тривалий час та ніким не вивозилось. На щастя, могильник худоби не функціонував. Проте це не завадило районному управлінню ветеринарної медицини щорічно проводити перевірки з питань його впоря ... Читати далі »
Переглядів: 624 | Додав: Dnister | Дата: 31.05.2012

Після того, як у школах міста Івано-Франківська пролунав останній дзвоник, енергетики запросили дітей в гості до ПАТ «Прикарпаттяобленерго».
Зокрема, під час літніх пришкільних таборів та проходження навчально-виробничої практики школярі відвідують музей історії електрифікації Прикарпаття та оглядають територію підприємства.
Мета таких візитів – просвітно-історична та профорієнтаційна, це також спосіб нагадати дітям на початку літніх канікул про основні правила електробезпеки.
"Під час візиту на підприємство діти більше дізнаються про перші електричні вогні рідного Станіславова, історію електрифікації краю та діяльність першої муніципальної Станиславівської електростанції, яка стала до ладу у 1930 році", - кажуть прикарпатські енерг ... Читати далі »
Переглядів: 634 | Додав: Dnister | Дата: 31.05.2012

27 травня 2012 року відбулося урочисте вшанування пам'яті поетеси, багаторічного в'язня сталінських концтаборів, зв’язкової Української Повстанської Армії -Катерини Мандрик-Куйбіди. Урочистості пройшли з ініціативи сина, члена Національної спілки письменників України, доктора наук з державного управління, професора НАДУ при Президентові України - Василя Куйбіди у селі Козаківка (школа ім. Катерини Мандрик-Куйбіди) та в Болехівському Народному домі. 
Слово пам'яті тримали: Народний депутат України, голова Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, Народний депутат України Зіновій Шкутяк, депутати Івано-Франківської облради Ігор Шумега та Богдан Борович, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран, влада та депутати Болехівської міської ради.
Переглядів: 730 | Додав: Dnister | Дата: 29.05.2012

950-річчя Тисмениці відзначатиметься на державному рівні — постанову про це 22 березня ухвалила Верховна Рада України.
Як тисменицька громада готується до відзначення ювілейної дати свого міста? Про це наш кореспондент розмовляв із міським головою Тисмениці Богданом ДАРЧИНИМ.
— Коли ми з Ігорем Зваричем, народним депутатом України, і вже покійним, на превеликий жаль, доктором історичних наук Iгорем Андрухівим стали міркувати над тим, як відзначати 950-річний ювілей Тисмениці і що слід було б зробити для цього, то насамперед зійшлися на думці, що святкувати таку поважну дату неодмінно потрібно, — розповідає Богдан Дарчин. — По-перше, аби самим собі нагадати про те, що живемо в одному з найстаріших міст нашої держави. Згадати і розповісти дітям про тих, хто першим прийшов сюди, засновував посел ... Читати далі »
Переглядів: 1032 | Додав: Dnister | Дата: 29.05.2012

30 травня виповнюється 140 р. від дня народження письменниці. В Україні вже здавна так повелося: що більше людина варта вдячної пам'яті, то менше її ім'я відоме. Чомусь саме таке спадає на думку, коли замислюєшся над долею Костянтини Малицької. Цей традиційний для нас парадокс пояснюється просто: занадто сильно вона любила Батьківщину, щоб у підрадянській Україні її можна було якось підлаштувати під стереотипний образ українського культурного діяча.
Зацькована владою, К. Малицька померла самотньою 17 березня 1947 року – і її ім'я пішло в непам'ять... Лише 1981 р. Ф. Погребенник у короткій енциклопедичній статті нагадав нащадкам про авторку популярної пісні «Чом, чом, чом, земле моя...», яку й досі, до речі, на різних концертах оголошують як народну. В 90-х роках з'явилося кілька публікацій, що висвітлюють життєвий шлях і багатогранну діяльність цієї ви ... Читати далі »
Переглядів: 713 | Додав: Dnister | Дата: 28.05.2012

Нещодавно у Бистрицькій ЗОШ І-ІІІ ст. за участі працівників природного заповідника «Горгани» відкрили еколого-етнографічну кімнату-музей.
Експонати зібрали вчителі та учні, упорядкувала їх Наталія Максімко. Оформлення експозиції доповнено банерами: «Історія села Бистриця», «Історія розвитку освіти в селі Бистриця», «Юрій Володимирович Юркевич», «Природний заповідник «Горгани», під якими встановили навісні стелажі для додаткової інформації. Друк банерів та стелажів профінансував Всесвітній фонд природи та уряд Норвегії в рамках проекту «Збереження та стале використання природніх ресурсів Українських Карпат» і фонд «Вітлі» у рамках проекту «Підтримка розвитку громадянського суспільства та місцевих громад на природоохоронних територіях Українських Карпат».
Символічне перерізання стрічки доручили ... Читати далі »
Переглядів: 579 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

Як повідомив Вікна online ініціатор встановлення у Калуші пам’ятника Головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу — Роман Король, Калуська міська рада повністю виконує свої фінансові зобов’язання.
Зокрема, на бронзовий пам’ятник Роману Шухевичу вже перераховано 70 тис. гривень, на гранітний постамент і гранітні плити — 62 тис. гривень.
Цього тижня до збору коштів на пам’ятник Роману Шухевичу долучилися: Центр поштового зв’язку — 110 грн., Калуська ЦРЛ — 1850 грн., церковна громада с. Мединя Галицького району — 300 грн., голова Калуської районної ради Василь Дзундза — 1000 грн. (загалом 3500 грн.), депутати Калуської міської ради Василь Питлик («Наша Україна») — 100 грн., Ігор Москалик («Громадянська позиція») — 100 грн., начальник Калуської НГРЕГБ Богдан Кузьмич — 500 грн. та інші калушани.< ... Читати далі »
Переглядів: 660 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

Публікується за редакцією Ігоря Андруняка, депутата районної ради на основі матеріалів для Книги пам`яті Січового Стрілецтва, зібраних працівниками виконавчого апарату Надвірнянської районної ради, сільських і селищних голів, працівників відділів культури і туризму та освіти РДА.

смт. Делятин
БРАЙЛЯК М. Стрілець УСС з 1914 р.
ГРУДЗЕВИЧ Тимко. Стрілець УГА. Загинув у бою.
ЗІНИЧ С. Стрілець УСС.
ЛАГОДИНСЬКИЙ Микола Гнатович. 28.10.1866 р. н., с. Доброводи Тернопільської обл., проживав у смт. Делятині з 1900 р. Адвокат, доктор права. Організатор товар ... Читати далі »
Переглядів: 924 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

Вважаю варті уваги такі припущення:
- уточнення місця виїзду з Галича на Північний тракт: на Перемишль, Холм, Київ та Львів;
- уточнення місця існування села Угольники;
- походження назви села Поплавники;
- уточнення назви селища Більшівці;
- походження назви урочища Винна (в. с. Бовшів);
- походження назви урочища Дварош (в с. Бовшів), а, можливо, і інші цікаві для краєзнавців питання.
Храм Святого Пантелеймона дослідники Галича вважають північно-західним форпостом древнього Галича (згідно з ... Читати далі »
Переглядів: 1027 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

Одним із найвеличніших свят, яке в Галичині урочисто відзначали до середини ХX століття, було свято «Знесення панщини з дня 15 мая 1848 року». В газеті «Діло» за 1892 рік цю подію в Тишківцях було описано мовою оригіналу так: «День 3 (15) мая обходять селяни в Городенківщині кожного року величаво як пам’ятне свято знесення панщини. Сего року можна було цю пам‘ятку обходити ще святковіше, бо вона припала на неділю. Того дня з полудня вибрались до Тишковець, щоби побачити бодай полуднєшну частину празника. Все,  що жило в  селі,  старі і діти, парубки й дівчата, повистроювані (святково одягнені — К. Б.) згромадились довкруги хреста, поставленого на пам’ятку знесення панщини. Хрест стоїть на горбку, на хресті навішано свіжих квітів. Довкола хреста позасідали старші люди та матері з діточками.
Молодші поодалеки забавлялися при музиці танцями. Велике ... Читати далі »
Переглядів: 751 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

Якщо люди не йдуть у музей, музей повинен сам затягнути їх туди. За таким принципом діє
акція "Ніч музеїв", яка є однією з найочікуваніших подій для туристів у цілому світі. Щороку 18 травня, у міжнародний День музеїв, тисячі європейських музеїв та галерей дозволяють вночі оглянути свої експозиції. Відвідувачі буквально атакують найцікавіші музеї, вистоюючи перед ними у довжелезних кількагодинних чергах, адже лише в цей день заклади працюють безкоштовно й до самого ранку, пропонуючи різноманітні акції й атракції.
В Івано-Франківську акція "Ніч музеїв" цього року відбулася вперше. Точніше, "Ніч у музеї" - Музей мистецтв Прикарпаття став єдиним серед франківських закладів культури, який ризикнув відчинити двері нічним відвідувачам. Чи допоможе одна "Ніч" підвищити популярність музею і якою могл ... Читати далі »
Переглядів: 817 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

За Австрії гімназії та школи Станиславова випускали звіти. Там друкувалися списки вчителів, кількість викладених годин, найважливіші події закладу та успішність учнів. Ці звіти робили наприкінці кожного навчального року. Але у 1915 році цього не сталося. Причина поважна — Перша світова війна.
Пропонуємо увазі читачів трохи адаптований для газети звіт станиславівської вищої реальної школи за 1914-1916 роки. Про навчання там небагато — більше про війну.

Реальні пацани
Будинок на Незалежності, 19 нині займає стоматологічний факультет медуніверситету. Його збудували у 1871 році, невдовзі після «мармулядової» пожежі. Проектував будинок Владислав Мюльн — перший керівник міс ... Читати далі »
Переглядів: 795 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

На Валах є цікавий будинок — Шопена, 1. Він збудований понад 100 років тому та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Раніше там була жіноча семирічна школа при монастирі, пізніше — військова кафедра нафти і газу. Але справа не в будинку. Нас тут більше цікавить кований паркан навколо споруди. Бо його орнамент нагадує траєкторію польоту балістичної ракети. І з цим пов’язана одна місцева легенда, а точніше — міф.
Нібито під час війни у підвалах кам’яниці німці створили секретну лабораторію, де кипіла робота над ракетами Фау. Керував вченими не хто інший, як сам Вернер фон Браун — найвідоміший німецький ракетник, а пізніше «батько» американської ракетної програми. Через те на паркані виклали ймовірну траєкторію «зброї-помсти». Чого фон Браун приперся саме до Станіслава? Елементарно! У Карпатах є поклади уранової руди, й саме при німцях була проведен ... Читати далі »
Переглядів: 653 | Додав: Dnister | Дата: 25.05.2012

У середу, 23 травня ц.р., у Малій залі адмінбудинку органів районної влади під головуванням голови райдержадміністрації Василя Сеніва та голови районної ради Михайла Вишневського відбулося засідання оргкомітету з підготовки до відзначення в районі 800-річчя міста Тлумача.
"Хоча відзначення цієї ювілейної дати заплановане на наступний рік, але організаційну роботу потрібно починати вже сьогодні", - зазначив голова райдержадміністрації Василь Сенів, починаючи засідання оргкомітету.
За підсумками наради було визначено основні напрямки реалізації вже прийнятих нормативно-правових документів з відзначення 800-річчя міста Тлумача, заплановано створення та діяльність робочих груп, які мають зайнятися реалізацією окремих ділянок роботи, дано відповідні дорученням іншим членам оргкомітету.
... Читати далі »
Переглядів: 595 | Додав: Dnister | Дата: 24.05.2012

Науково-популярні альбоми цієї серії представлять у Національному музеї.
У  багато ілюстрованих альбомах («Гуцульські художні вироби з металу», «Народна ікона на склі», «Дерев’яна скульптура Галичини», «Гуцульські та покутські свічники-трійці») представлено фото найкращих зразків предметів народної творчості з музеїв та приватних збірок, а також світлини предметів з колекції нашого Музею. Фото багатьох  експонатів опубліковані вперше.
Серія, видана Львівським інститутом колекціонерства мистецьких пам’яток при НТШ, нещодавно поповнилася черговим томом під назвою «Мальована кераміка Косова і Пістиня ХІХ – початку ХХ століть», який також презентуватимуть цього дня у Музеї.
Представлення відбудеться 25 травня о 15-ій годині. ... Читати далі »
Переглядів: 1045 | Додав: Dnister | Дата: 24.05.2012

Археологічні розкопки тривають в Меморіальному сквері. Тут ексгумацію німецьких та угорських солдатів, полеглих під час Другої світової війни, проводить Представництво Німецької Народної Спілки.
Догляд за військовими похованнями здійснюється згідно з міжнародними угодами між Німеччиною та Україною. На разі вже знайдені рештки понад півсотні воїнів. Про військової поховання археологи дізналися із архівних документів.
Археологи припускають, що у Меморіальному сквері були могили загиблих солдатів окупаційних військ. Після визволення Івано-Франківська від фашизму могили зрівняли з землею. Знайдені рештки тіл збирають в поліетиленові пакети. Особу солдата визначають за зростом, пораненням та армійськими жетонами. Щоправда, через підвищену кислотність грунту залишки погано збереглися.
< ... Читати далі »
Переглядів: 624 | Додав: Dnister | Дата: 23.05.2012

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Рогатині, 800-річчя заснування якої відзначатимуть невдовзі — 21 вересня, в останні місяці проводять ремонтно-реставраційні роботи. Внаслідок цього згодом внутрішня частина храму: вівтар, нава, притвор, місце для церковного хору докорінно змінить свій вигляд. Ремонтники не обходять і підвали й тунелі. Як повідомив рогатинський краєзнавець Михайло Воробець, у підземеллі церкви працівники виявили надмогильну кам'яну плиту, на якій зберігся старослов'янський текст. Її вік  — 407 років. Дослівний переклад тексту на плиті українською мово ... Читати далі »
Переглядів: 798 | Додав: Dnister | Дата: 23.05.2012

19 травня 2012 року на терені Музею архітектури та народного Прикарпаття у с. Крилос Галицького району було досить людно. Подібно, як у старі часи, періоду княжої держави, до мальовничого музею просто неба, як до давньої столиці, поспішали люди. Святкове народне вбрання та його різноманіття, засвідчувало подорожнім, що поруч чепурненьких будівель привезених з Покуття, Опілля, Бойківщини та Гуцульщини відбувається щось незвичайне. І дійсно – тут відбувався ІІ обласний музейно-етнографічний фестиваль «Галицька брама». Організаторами дійства виступили Національний заповідник «Давній Галич» та Галицька районна державна адміністрація.
Всіх гостей фестивалю зустрічали чудові мелодії троїстих музик. Кожен ще до офіційного відкриття дійства мав можливість посмакувати приготованими майстринями пампушками, солоними овочами та солодкими фруктами, шматочками сала ... Читати далі »
Переглядів: 783 | Додав: Dnister | Дата: 23.05.2012

У Бортниках відкрито меморіальну дошку братам Громадюкам
У День вшанування пам'яті жертв політичних репресій, у неділю, 20 травня ц.р., у с. Бортники Тлумацького району було відкрито меморіальну дошку Миколі та Василю Громадюкам, які трагічно загинули у 1944 році. Перший був сотенним УПА, а другий – провідником ОУН Отинійської округи. Ініціатором її відкриття є уродженець села Бортники Василь Тимів.
Після поминальної панахиди, яку відправили отці Василь (УАПЦ) та Петро (УГКЦ), до присутніх звернувся очевидець тих подій Василь Горбак, який поділився спогадами про ті буремні часи.
Завершився пам'ятний захід літературною композицією "Крок у безсмертя", підготовленої директором Народного дому с. Бортники Марією Бородайкевич.
... Читати далі »
Переглядів: 657 | Додав: Dnister | Дата: 22.05.2012

На одному з наукових краєзнавчих сайтів є така ремарка щодо бойків: «В інформаційному полі України цей найчисельніший карпатський субетнос є найменш присутнім». Ця твердження, на превеликий жаль, є правдою. І це написано про той народ, що про нього перша згадка відноситься до сивих часів візантійського імператора Костянтина Багрянородного (913-959 рр.), про той народ, який дав Україні таких світочів як Степан Бандера, Іван Франко, Петро Сагайдачний, Іван Вагилевич, Юрій Дрогобич, Августин Волошин, Михайло Вербицький. Перелік за бажання можна продовжити, але й цих імен достатньо, щоби прославити Бойківщину на весь світ.
Чому ж тоді щодо бойків існує згаданий вище інформаційний «заколот мовчання»? Напевне, відповідь не є простою і легкою. Треба згадати і певні історичні факти і політичну історію України останніх десятиліть.
Переглядів: 703 | Додав: Dnister | Дата: 22.05.2012

23 травня 2012 року о 16 годині в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка (вул. Чорновола, 22) відбудеться презентація книги „Медицина в Івано-Франківську: від лікарні графа д’Есте до Центральної міської клінічної лікарні”. Запрошуємо всіх бажаючих.
Переглядів: 698 | Додав: Dnister | Дата: 22.05.2012

3-4 червня 2012 року на Ватряному полі (територія відпочинкового комплексу «Михайлова колиба») в селі Рівня Рожнятівського району на Івано-Франківщині відбудеться VI Прикарпатський фольклорно-етнографічний фестиваль лемківської культури «Кличе Зелена Неділя», який є провідним фестивалем унікального українського субетносу – лемків та західних бойків Івано-Франківської області та України.
В програмі - вшанування пам’яті жертв депортації.
На гостей фестивалю чекають: автентична пісня унікального українського субетносу – лемків та західних бойків, насильницьки виселених з території Польщі на Україну, приємні хвилини насолоди етнічною музикою та танцем. Потішать ексклюзивні вироби декоративно-прикладного, народно-вжиткового мистецтва і ремесел.
Переглядів: 630 | Додав: Dnister | Дата: 22.05.2012

10 червня 2012 року у селі Верхній Ясенів (урочище «Запідок») Верховинського району відбудеться традиційне гуцульське народне свято «Полонинське літо – 2012», організаторами якого виступають Верховинська районна державна адміністрація, Верховинська районна рада та управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації.
У програмі свята: урочисте вшанування трудівників полонин, запалення полонинської ватри, приготування та частування справжньої полонинської кулеші, святкові полонинські дійства, конкурсний огляд виставкових територій сільських рад та гуцульських дійств, виставка-ярмарок продукції, виробленої на полонинах, святковий концерт за участю мистецьких колективів Верховинщини, гуцульські розваги, розіграш святкової лотереї, народні гуляння.
Це щорічне свято демонструє пріоритети ра ... Читати далі »
Переглядів: 609 | Додав: Dnister | Дата: 22.05.2012

Триває програма безкоштовного екскурсійного обслуговування мешканців та гостей обласного центру.
20 травня 2012 р. відбулася третя екскурсія Івано-Франківськом, у якій взяло участь 20 осіб. Висловлюємо подяку екскурсоводу Анні Гаранжі за пізнавальну мандрівку містом.
Наступну екскурсію проведе Любов Лапчук. Вона розпочнеться у неділю о 12.00 годині 27 травня.
Збір групи - біля Регіонального туристично-інформаційного центру (приміщення Ратуші). Головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв»язків та інвестицій облдержадміністрації запрошує всіх бажаючих до пізнання історико-культурної минувшини та сьогодення міста Івано-Франківська.
Переглядів: 663 | Додав: Dnister | Дата: 21.05.2012

18 травня 2012 року відбулася науково-краєзнавча конференція, присвячена 950-річчю м. Тисмениці «Тисмениця в минулому та сучасному: історія, економіка і культура». Співорганізаторами конференції виступили Тисменицька районна державна адміністрація, Тисменицька районна рада, Тисменицька міська рада, Івано-Франківська обласна організація Національної спілки краєзнавців України та Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Пленарне засідання розпочалося з вітання та пастирського благословення, яке здійснили Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир (Війтишин), Митрополит Галицький й Івано-Франківський УАПЦ Кир Андрій (Абрамчук), єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ Софрон (Мудрий).
З вітальним словом до учасників зібрання звернувся голова район ... Читати далі »
Переглядів: 648 | Додав: Dnister | Дата: 20.05.2012

18-19 травня 2012 року в Івано-Франківську відбулася конференція головних архітекторів міст-обласних центрів Західної України «Шляхи гармонізації процесів адміністрування в сфері містобудування». У конференції приймали участь очільники управлінь/департаментів архітектури та містобудування зі Львова, Луцька, Рівного, Хмельницького, Чернівців, Тернополя, Вінниці, Житомира, Києва, Івано-Франківська. Також, у заході приймали активну участь представники органів охорони культурної спадщини, які діють на теренах Прикарпаття.
Національний заповідник «Давній Галич» представляв генеральний директор – науковий керівник Олександр Береговський. Саме ним свого часу було розроблено проект відтворення історичного середовища Галича та його околиць, запропоновано програму формування єдиної системи, що органічно пов'язує пам'ятки історії та культури Галича з історичним л ... Читати далі »
Переглядів: 575 | Додав: Dnister | Дата: 19.05.2012

Унікальні пам'ятки фортифікації часів Австро-Угорщини залишилися без опіки держави, і тепер їх руйнують вандали.
За півтора десятка кілометрів від Івано-Франківська, між селами Єзупіль та Дубівці, обабіч залізничного моста через Дністер, розташовані єдині на території України фортифікаційні укріплення часів Першої світової війни - так звані оборонні блокгаузи. На жаль, досі ці унікальні об'єкти, призначені для оборони підступів до мосту, не набули статусу пам'яток історії. Ба більше, відколи з моста зняли воєнізовану охорону, про історичні блокгаузи зовсім забули, і тепер неможливо навіть встановити, кому саме належать ці будівлі і хто повинен ними опікуватися.
Такою безгосподарністю не могли не скористатися "мисливці" за металом - нещодавно якісь в ... Читати далі »
Переглядів: 2193 | Додав: Dnister | Дата: 19.05.2012

Культ Богоматері започатковується в Русі-Україні з прийняттям християнства в 988 р. за князювання Володимира Великого. Дослідник чудотворних ікон отець Николай Вояковський пише: «Пресвята Богородиця виявила над нашим народом свою опіку  в такий спосіб, що в різних місцях на наших землях Вона об’являла чудотворну поміч у різних іконах, і таким чином творила по всьому краю не тільки твердині віри, але водночас чудотворні ікони Божої Матері ставали вогнищами милосердя й любові Божої». Всього мистецтвознавці нараховують щонайменше 350 чудотворних українських ікон, які мали загальнонаціональне, регіональне і суто місцеве значення. Такої ласки від Небесної Цариці не удостоївся жоден інший народ у світі.
Про чудотворні ікони розповідають давньоруські літописи. За свідченнями очевидців, ікона Богородиці з літописного Звенигорода врятувала у 1235 р. місто ... Читати далі »
Переглядів: 849 | Додав: Dnister | Дата: 18.05.2012

В рамках круглого столу «Шевченко і сучасніть», який проходив з ініціативи директора Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Валерія Ковтуна відбулася репрезентація сьомого випуску альбому із серії «Україньке мистецтво у старій листівці» «Тарас Шевченко і Прикарпаття». Передмову до альбому написав краєзнавець, заслужений артист України Микола Савчук, а в своєму виступі перед учасниками круглого столу він поділився планами на майбутнє. 
В передмові він зазначив, що «навіть у комп’ютерну добу,  коли  постать Тарасову тимчасово заслонили різні псевдоборці, його слово не перестає бути актуальним, живим, насущним. Він кличе нас співчувати простій людині, кличе любити й боротися за Україну, пам’ятати хто ми. Тому знову й знову виходять «Кобзарі».
Переглядів: 711 | Додав: Dnister | Дата: 18.05.2012

Понад півтори сотні літ на Прикарпатті здійснюють промисловий видобуток нафти та її переробку. Перші виробництва цього профілю тут виникли на початку 60-х років ХІХ століття. Серед них найвідоміші Слобода-Рунгурський, Пасічнянський та Битківський нафтопромисли. З часом вони склали мережу виробництв та отримали спільну назву – Надвірнянський нафтопромисловий район, котрий належить до найдавніших промислів Європи з видобутку вуглеводнів. Тут працювали ряд поколінь фахівців, багато з них належать до професійних династій нафтовиків. У Надвірнянському нафтопромисловому районі починали свою трудову діяльність працівники, котрі згодом брали участь в освоєнні нафтових та газових родовищ Східної України, Західного Сибіру та в багатьох країнах світу, де поширювали та популяризували трудові традиції та досвід нафтовиків Прикарпаття.
Роки спливають, змінюються пок ... Читати далі »
Переглядів: 621 | Додав: Dnister | Дата: 18.05.2012

Проїздом під залізничним мостом на вулиці Вовчинецькій щодня користуються десятки тисяч франківчан. Минаючи його в розкішній іномарці чи у переповненому автобусі, вони й гадки не мають, що понад століття тому тунель під залізницею спорудили для... дерев’яних возів, якими їздили ярмаркувати (чи в інших справах) мешканці приміських сіл. Щасливо оминувши руйнувань під час двох світових воєн, він дійшов до нас у своєму первозданному вигляді. 

Колійовий бум
У середині ХІХ століття людство нарешті віднайшло спосіб швидкого пересування на великі відстані – залізниці. Стартувавши в Англії, «сталеві коні» за якийсь час заполонили всю Європу. У 1861 році перший потяг прибув до Львова. Через п’ять років залізнична колія з міста Лева ... Читати далі »
Переглядів: 620 | Додав: Dnister | Дата: 18.05.2012

Вельмишановні краяни!
Щиро вітаю Вас і Ваші родини із Днем Героїв!
Подаю попередній список Українських січових стрільців і вояків Української Галицької Армії – вихідців із Надвірнянського району, які боролись за побудову Української Народної Республіки у 1917-1921 роках.
Прошу рідних, духовенство, краєзнавців і вчителів ознайомитись зі списком та уточнити дані. Якщо маєте світлини, то надішліть, будь ласка, їх до редакції газети «Народна Воля».
Вдячний за допомогу у підготовці матеріалів для Книги пам’яті січового стрілецтва працівникам виконавчого апарату Надвірнянської районної ради, сільським і селищним головам району, працівникам відділів культури і туризму та освіти Р ... Читати далі »
Переглядів: 1256 | Додав: Dnister | Дата: 18.05.2012










Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025