Понеділок, 2019-09-16, 1:09 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 4 » Краєзнавець Петро Боднарчук – кандидат на присудження щорічної літературно-мистецької премії Тлумаччини імені Григора Крука
2:18 PM
Краєзнавець Петро Боднарчук – кандидат на присудження щорічної літературно-мистецької премії Тлумаччини імені Григора Крука
Боднарчук Петро Миколайович народився 7 червня 1958 року у селі Петрилів Тлумацького району Івано-Франківської області. Закінчив у 1984 році з відзнакою філологічний факультет Івано-Франківського педінституту, під час навчання в якому почав займатися краєзнавчою та науковою роботою під керівництвом викладача В.Т.Полєка. Напрацював ґрунтовне дослідження про педагога М.С. Кондрат та її родину із села Петрилів.
Перебуваючи на посаді директора Братишівської ЗОШ І-ІІ ст., активно поєднував педагогічну діяльність з краєзнавчо-пошуковою роботою: записав спогади від односельчан про вчительську діяльність дитячої поетеси Марійки Підгірянки та її чоловіка у селах Братишів та Антонівка, розпочав краєзнавчі розвідки про уродженців села підприємця і мецената Северина Снігуровича, професора Уманського с/г інституту Шкварука М.М., викладача Станіславської української гімназії, професора славістики І.Рибчина. Як результат трьохрічних досліджень, при сприянні краєзнавця М.Буджака у 1991 році на сторінках районної газети «Злагода» з’являється ґрунтовне розлоге краєзнавче дослідження з історії Братишева «Село з легенди».
З метою всестороннього висвітлення життя і творчості Г.Крука налагоджує тісну співпрацю з Вільним Українським Університетом у Мюнхені, Науковою бібліотекою ім. Т.Шевченка у Лондоні, культурно-просвітніми товариствами та мистецькими центрах Львова та Івано-Франківська. Протягом 1991-1994 років Петро Миколайович друкує ряд статей у газетах «Галичина», «Просвіта», ініціює встановлення пам’ятного знака на подвір’ї Г.Крука і меморіальної дошки поетесі Марійці Підгірянці на фасаді школи, урочисте відзначення 80-річчя від дня народження Г.Крука, проведення Міжнародної наукової конференції «Григорій Крук і європейська пластика середини XX ст.».
Між 1994-1998 роками краєзнавець плідно працює над висвітленням у періодиці подій періоду ЗУНР, історичною долею делегатів від Тлумаччини на Трудовому конгресі у січні 1919 року, історією встановлення перших пам’ятників Т. Шевченку у селі Петрилів та Братишів, спільно з журналістом обласного телебачення «Галичина» В.Лесівим, мистецтвознавцем М.Аронцем виходить вперше на екран програма про життя і творчість скульптора Г.Крука «Повернутий із забуття».
Як голова місцевого осередку товариства «Просвіта» активно вивчає в архівах Львова та Івано-Франківська історичні джерела виникнення та діяльності цього товариства та «Січі», громадсько-політичних партій та рухів на території села у 1920-1939 роках, друкує публікації з історії «Просвіти» на Тлумаччині.
Важливою подією у краєзнавчо-пошуковій роботі вчителя стало відкриття у жовтні 2011 року сільського історичного музею, в залах якого розмістилися експонати з життя і творчості Г.Крука, історії села, проводяться різноманітні виставки, приурочені Дню слов’янської писемності, 120-річчю від дня народження І.Рибчина,125-річчю заснування товариства «Просвіта» у селі Братишів.
На запрошення Львівської картинної галереї П.Боднарчук бере участь у відкритті виставки скульптурних робіт Г.Крука.
З нагоди святкування 100-річчя від дня народження всесвітньо визнаного митця П.Боднарчук, як краєзнавець і дослідник, виступає з доповіддю перед учасниками Міжнародної конференції у Центрі патріотичного виховання молоді ім. С.Бандери, бере участь у пленарних засіданнях та секціях в Інституті мистецтв Прикарпатського університету, залучається до відкриття скульптурної виставки в обласному Музеї мистецтв Прикарпаття, друкує публікації на сторінках районної газети «Злагода».

Переглядів: 429 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019