Неділя, 2019-09-22, 11:36 PM

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2012 » Жовтень » 13 » Сенс живописної філософії Михайла Фіголя
0:43 AM
Сенс живописної філософії Михайла Фіголя
Вшановуючи пам’ять живописця і мистецтвознавця, заслуженого художника України Михайла Фіголя, відділ літератури і мистецтва обласної універсальної бібліотеки ім. І.Франка організував книжкову виставку-експозицію „Сенс живописної філософії Михайла Фіголя”.
Ім'я Михайла Фіголя добре знане не тільки у мистецькому світі Прикарпаття та України, але й далеко за її межами. 18 жовтня йому виповнилося б 85 років.
Народився художник у селі Крилос, що неподалік Галича і все своє життя ніс в душі любов до рідної землі, до своєї батьківщини. Потяг до мистецького ремесла проявляв ще з раннього дитинства, малярство і Галич стали для нього двома потужними творчими крилами. 
Необхідність і потребу в постійній роботі з олівцем, вуглем, пензлем заклала, очевидно, найкраща на той час, мистецька освіта, здобута ним в інституті живопису, скульптури і архітектури ім. І. Рєпіна Академії мистецтв в Ленінграді. Саме там майбутній художник збагнув і утвердився в переконанні, що мистецтво для нього є способом мислення, формою світосприймання і самовираження. Глибокі історичні знання, патріотизм, ідейність, широчінь та оригінальність, чітке розуміння кожного завдання, вміння реалізувати творчий задум, висока професійна майстерність - такими є складові феномену Фіголя-художника. 
Гідною подвигу масштабністю відзначалася науково-педагогічна діяльність Михайла Павловича, адже виховав не одне покоління художників, викладаючи рисунок, живопис, керуючи дипломними роботами.  Саме він був засновником художньо-графічного факультету і завідувачем кафедри образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, та єдиним свого часу на Прикарпатті кандидатом мистецтвознавства, а згодом - доктором мистецтвознавства, професором Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, лауреатом премії ім. В. Стефаника в галузі мистецтва.
Твори Михайла Фіголя „Сон" (1964), "Роксолана" (1970), „Галич 1221 р. Данило Галицький і Новгородський князь Мстислав Удатний" (1977), „Олекса Довбуш" (1979), „Епос Карпат (Захар Беркут)" (1981), „Галицька трагедія (Настася)" (1987), „Посли візантійською імператора Емануїла II в Галичі. 1165 р." (1998) та ін. стали виразною ознакою творчою зростання художника, показали прагнення до новаторських змін і пошуків нових виражальних засобів мистецтва.
Життя художника - неперевний ланцюг спостережень та вражень. Водночас, цікавою та досі маловідомою сторінкою творчості майстра є його рисунки, зарисовки, ескізи, начерки.
Роботи Михайла Фіголя експонувалися на численних міжнародних, всеукраїнських та обласних виставках, є також чимало мистецьких альбомів, каталогів, буклетів, де представлені твори митця. Постійно відкрита для бажаючих картинна галерея художника в Івано-Франківську по вулиці ім. Михайла Фіґоля в помешканні, де він жив. Там зібрано  найбільше історичних сюжетів, відтворених талантом п. Михайла, які ілюструють життя столиці Галицько-Волинського князівства.
Тож запрошуємо у багатий і яскравий творчий світ Михайла Фіголя, виразно відчути дихання мистецької традиції майстра, краще пізнати свій час, свого сучасника і навіть самого себе, переглянувши книжкову виставку-експозицію „Сенс живописної філософії Михайла Фіголя", яку пропонує відділ літератури з мистецтва обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
На виставці представлені книги, альбоми та листівки Михайла Фіголя, а також література про життя і творчість художника.

Переглядів: 264 | Додав: DnisterПошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі

Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 19. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Copyright MyCorp © 2019