30 січня о 16 годині в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбудеться презентація нової двотомної праці академіка Володимира Качкана „Постаті: студії, есеї, сильвети, рефлексії”. У програмі: - виступ Володимира Качкана; - слово вчених-літераторів; - музикування. Ведучий зустрічі-презентації заслужений журналіст України Богдан Кучер. Знаний в Україні та поза її межами Івано-Франківський письменник і вчений Володимир Канкан завершив 2012-й і зустрів 2013-й роки унікальним двотомним подарункового типу виданням „Постаті: Студії, есеї, сильвети, рефлексії", що його явило читачам видавництво „Місто НВ". Видання вдалося розкішним: добра поліграфія, великий формат, тверда палітурка, суперобкладинка, ляссе-закладки, каптали. Все це робить книжку естетично привабливою. Разом з тим, звісно, важливіше не те, який вигляд має книжка, а що в ній написано. І тут слід сказати, що автор проробив справді велетенську роботу: сумарний обсяг двотомника - понад тисячу триста сторінок; представлено у виданні матеріали про більш ніж сто двадцять осіб, приналежних до національної культури. Кожна з постатей - неповторна, тому й Володимир Качкан виробив для їх портретування відповідні підходи. Підзаголовок „Постатей" демонструє широту отих підходів: студії, есеї, сильвети, рефлексії. У Володимира Качкана великий життєвий, журналістський, літературний, науковий багаж. За цей час він інколи по декілька разів повертався до тієї чи іншої постаті, стикаючись з нею у повсякденні, пишучи чи говорячи як радіожурналіст, осмислюючи як документаліст чи як науковець. Деякі з матеріалів, які оприлюднено давніше, автор позначив приміткою „ретроспективне". Книга задумана як єдине ціле, тому в першому томі маємо „Заспів", який розпочинає видання, а наприкінці другого тому - „Виспів", який надає двотомникові логічного завершення. Та й структурно і перший, і другий томи „Постатей" поділено на розділи „Ті, що за обрієм..." і „Ті, що під Сонцем...", себто ті, що вже відійшли, і ті, що сущі. Крім цього, обсяг першого тому розширено: у розділі „Між крісом і пером" автор веде розповідь про митців, причетних до січового чину, а саме видання присвячено 100-літтю українського січового стрілецтва. Ця книжка засвідчує не лише розмах творчих інтересів Володимира Качкана, а й розкриває коло його спілкування. Адже більшість тих, про кого тут написано, є частиною його життєвої долі: з багатьма з цих людей він знайомий особисто. Це ті, хто творить літературу, музику, образотворче мистецтво... Люди, які в своїй творчості переросли мірки містечковості і стали на рівень загальноукраїнський. Доктор філологічних наук, професор, академік Володимир Качкан з Івано-Франківська, автор більш ніж вісімдесяти книг, поспішає самореалізуватися у творчій праці і цією працею прислужитися людям. Гостинно запрошуємо на творчу зустріч-презентацію двотомної праці доктора філологічних наук, професора, академіка Володимира Качкана „Постаті: студії, есеї, сильвети, рефлексії" до мистецької зали обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка 30 січня о 16 год., за адресою: Чорновола, 22. |