Четвер, 23.05.2024, 10:31:51

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 21 » Цього року створять реєстр прикарпатських пам’яток з паспортами
21:52:00
Цього року створять реєстр прикарпатських пам’яток з паспортами

У відкритий доступ до кінця року викладуть паспорти пам’яток архітектури та містобудування Івано-Франківської області національного та місцевого значення.

План цьогорічних заходів "Регіональної цільової програми паспортизації пам'яток містобудування та архітектури місцевого значення Івано-Франківської області" представили на сьогоднішній депутатській комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва та інфраструктури.

Паспортизація пам’яток національного та місцевого значення розпочалася на Івано-Франківщині у 2008 році. Теперішня програма, що розрахована на 2016-2020 роки, вже третя, в межах якої обстежують пам’ятки і виготовляють їм охоронні паспорти, фіксуючи стан і особливості розміщення та потреби у збереженні споруд. Фінансування програми – 1 млн 752,6 тис. грн. За них мають паспортизувати 353 пам’ятки містобудування та архітектури.

За інформацією управління містобудування та архітектури департаменту будівництва ОДА, з обласного бюджету мають виділити 772,4 тис. грн для виготовлення охоронної документації пам’яток у 2018 році. Відтак паспорти отримають 75 пам’яток. По стільки ж виготовляли у минулі два роки. Загалом на Прикарпатті паспортизували на сьогодні 792 пам’ятки архітектури.

На теренах області під охороною держави, як зазначено в держреєстрах, перебуває 1460 пам’яток містобудування та архітектури (з них 133 національного значення) – всі вони відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" підлягають реєстрації.

У реєстрі ОДА на отримання паспортів є 1379 пам’яток архітектури і містобудування, повідомили представники управління. Решта були втрачені.

"Зараз запускаємо геопортал містобудівного кадастру. З розробником – з київською фірмою SoftPro – домовилися, що в порталі буде рубрика "містобудівна пам’яткоохоронна документація". Плануємо всі паспорти викласти там. Уже відскановані паспорти пам’яток, що були виготовлені з 2008 до 2016 року. В роботі 2017 рік. І вся ця інформація буде розміщена на геопорталі містобудівного кадастру Івано-Франківської області у відкритому доступі", – поінформувала представниця управління.

Електронна форма збереження інформації про пам’ятки відповідає вимогам міжнародних конвенцій про охорону культурної спадщини щодо доступності інформації про пам’ятку містобудування та архітектури.


Переглядів: 339 | Додав: Dnister

Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзіВідлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024