У відкритий доступ до кінця року викладуть паспорти пам’яток архітектури та містобудування Івано-Франківської області національного та місцевого значення.
План цьогорічних заходів "Регіональної цільової програми паспортизації пам'яток містобудування та архітектури місцевого значення Івано-Франківської області" представили на сьогоднішній депутатській комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва та інфраструктури.
Паспортизація пам’яток національного та місцевого значення розпочалася на Івано-Франківщині у 2008 році. Теперішня програма, що розрахована на 2016-2020 роки, вже третя, в межах якої обстежують пам’ятки і виготовляють їм охоронні паспорти, фіксуючи стан і особливості розміщення та потреби у збереженні споруд. Фінансування програми – 1 млн 752,6 тис. грн. За них мають паспортизувати 353 пам’ятки містобудування та архітектури.
За інформацією управління містобудування та архітектури департаменту будівництва ОДА, з обласного бюджету мають виділити 772,4 тис. грн для виготовлення охоронної документації пам’яток у 2018 році. Відтак паспорти отримають 75 пам’яток. По стільки ж виготовляли у минулі два роки. Загалом на Прикарпатті паспортизували на сьогодні 792 пам’ятки архітектури.
На теренах області під охороною держави, як зазначено в держреєстрах, перебуває 1460 пам’яток містобудування та архітектури (з них 133 національного значення) – всі вони відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" підлягають реєстрації.
У реєстрі ОДА на отримання паспортів є 1379 пам’яток архітектури і містобудування, повідомили представники управління. Решта були втрачені.
"Зараз запускаємо геопортал містобудівного кадастру. З розробником – з київською фірмою SoftPro – домовилися, що в порталі буде рубрика "містобудівна пам’яткоохоронна документація". Плануємо всі паспорти викласти там. Уже відскановані паспорти пам’яток, що були виготовлені з 2008 до 2016 року. В роботі 2017 рік. І вся ця інформація буде розміщена на геопорталі містобудівного кадастру Івано-Франківської області у відкритому доступі", – поінформувала представниця управління.
Електронна форма збереження інформації про пам’ятки відповідає вимогам міжнародних конвенцій про охорону культурної спадщини щодо доступності інформації про пам’ятку містобудування та архітектури. |