1 липня – День архітектури України. Це свято було засновано президентом країни 17 червня 1995 року. З того часу воно відзначається щорічно.
У Франківську з нагоди свята у Палаці Потоцьких відбулася зустріч міського голови Руслана Марцінківа зі студентами та молодими архітекторами.
«Побажав їм творчих експериментів. Щоби будинки, які будуються в нашому місті, мали не тільки архітектурний смак, але й столітню витримку. А задуми щоби були реалізовані й не боялися експериментів, а ми будемо сприяти», – підсумував зустріч мер.
У рамках урочистостей підписали Меморандум про співпрацю у сфері архітектури, містобудування та збереження культурної спадщини між Івано-Франківською міською радою та Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки архітекторів України.
Чи важлива архітектурна спадщина для мешканців Франківська? Чи достатньо робиться для її збереження? Що потрібно, щоби врятувати архітектурне обличчя нашого міста? КУРС запитав франківців.
«Щоби спадщину зберегти, треба її любити і відчувати до неї причетність», – вважає архітектор Володимир Гайдар.
Спеціально для колег архітектор порадив таке: «Не боятися замовників, не боятися забудовників, творити свою спільноту».
«Завдання самих мешканців цього міста – зберегти його архітектурне обличчя. Щоб допомогти своїм майбутнім нащадкам побачити його», – каже журналістка Василина Бантуш.
«Впевнений, що архітектурна спадщина міста є дуже важлива його складова, – поділився громадський діяч Володимир Кушніренко. – І в нашому місті на сьогодні є симбіоз міської влади та громадських активістів, які разом намагаються зробити якнайбільше для того, щоби архітектурна спадщина була збережена».
|