Як відомо, цього року Галич відзначив 1120-ту річницю з часу першої писемної згадки про місто. З цієї нагоди у Галицькій центральній районній бібліотеці пройшов день краєзнавства під промовистою назвою «Місто моє – ти моя споконвічна колиска».
Організувала захід бібліотекар Богдана Кривоніс. На зустріч із краєзнавцями були запрошені учні 9-тих класів Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла. Цікаві та змістовні виступи для юних галичан підготували відомі краєзнавці, співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик та Іван Драбчук.
Зокрема, завідувач науково-дослідного відділу установи М. Костик зупинилася на першій писемній згадці, яка відноситься до 898 року і пов’язана з переходом угрів із Поволжя до Паннонії. Також вона торкнулася ролі та значення у нашій історії галицьких князів, представників двох династій Ростиславичів та Романовичів, за правління яких Галич став відомим у Європі.
Провідний редактор інформаційно-видавничого відділу заповідника, член НСКУ І.Драбчук розкрив у своєму виступі долю Галича у часи австрійського, польського та радянського панування. Він зазначив, що жодна з перелічених чужинських влад не була зацікавлена у розвої Галича, а тому він із рангу столиці Галицько-Волинської держави скотився до рівня звичайного районного центру.
Дуже сподіваємось, що незабаром ситуація зміниться і Галич закріпить за собою статус історичного міста та стане привабливим для туристів, які їхатимуть до цього міста звідусіль. Але для цього ми повинні багато зробити і, насамперед, подбати про його розбудову та спорудження чи відновлення цікавих історичних об’єктів. Адже попередні часи показали, що на минулому, хоч би яким воно славним не було, далеко у майбутнє не заїдеш.
Іван ДРАБЧУК |