Субота, 23.11.2024, 02:47:30

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 
Архів новин
Головна » 2023 » Жовтень » 3 » Франківські депутати вимагають визнати дивізію «Галичина» учасниками національно-визвольної боротьби
20:45:54
Франківські депутати вимагають визнати дивізію «Галичина» учасниками національно-визвольної боротьби

Івано-Франківська міська рада звернулася до Верховної Ради України щодо визнання Дивізії "Галичина" учасниками національно-визвольної боротьби.

Текст звернення:

Події довкола майже сторічного ветерана Дивізії "Галичина" Ярослава Гунька, якого було запрошено у канадський парламент і вшановано як "того, хто воював проти росіян", а згодом ганебно зацьковано, вимагають від нас українців чіткої та рішучої реакції.

Ганебне цькування пана Гунька у Канаді свідчить, що історична правда про українців у світі програє й досі.

На наш погляд - українське закордонне відомство, Міністерство закордонних справ України, у своїй млявій реакції на ці події проявляє слабкість та поступливість антиукраїнським наративам, коріння яких явно йдуть від рашистської пропаганди.

За знаковим посилом історії саме в Канаді 1985 року розпочала роботу комісія Жуля Дешена, яка повторно розглядала справу Дивізії "Галичина". Причина створення комісії – звинувачення, кинуті на адресу українських дивізійників, які начебто під час Другої світової війни знищували юдеїв. Це попри те, що Нюрнберзький процес не визнав Дивізію "Галичина" співучасником нацистських злочинів, як і інші дивізії, що були сформовані з хорватів, латвійців, естонців та інших націй.

12 вересня 1987 року комісія Дешена завершила свою грандіозну роботу, відображену у звіті на 966-х сторінках. Від так звинувачення на адресу Дивізії "Галичина" не були підтверджені проти жодного з ветеранів Дивізії.

Чому ж зі здобуттям незалежності країн Балтії, їм вдалось визнати свої частини дивізій учасниками національно-визвольних змагань, а Україна до сьогоднішнього дня цього зробити ще не спромоглася? Ми вважаємо, що Дивізія "Галичина" – це складник українського національно-визвольного руху під час Другої світової війни.

Звертаємось до українського парламенту, адже вважаємо, що саме сьогодні настав час коли дивізію «Галичина» слід визнати протиборчою стороною з московським ворогом, як і Українську повстанську армію, на тій підставі, що основний мотив дивізійників – це боротьба з Червоною Армією під час окупації Західної України – наслідку нацистсько-радянського пакту Молотова-Ріббентропа.

Дивізія "Галичина" невідʼємна героїчна частина нашої боротьби з тим самим нашим відвічним ворогом – московською імперією зла. Інститут національної пам`яті як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу повинен активніше доносити історичну правду як до українського народу так і до світу.

Дивізія, як доведено Комісією Дешена, не вчиняла жодного злочину проти людяности, її члени категорично не поділяли нацистської ідеології, саме дивізійники стали основним джерелом офіцерських кадрів для УПА – і це були люди вийнятково самостійницького і державницького світогляду. Вони заслуговують на виняткову шану, славу, пам'ять і правду про них. Це борці за волю України!

Вважаємо, що Міністерство закордонних справ України повинно рішучіше давати ідеологічну відсіч на основі історичних фактів та матеріалів тим підступним брехунам, що й сьогодні стають спільниками москви.

Хто не вміє пошанувати своєї історії і захистити своїх героїв, той не збудує для нації вільного майбутнього.

Звернення схвалено на пленарному засіданні позачергової 37/1-ї сесії міської ради 02 жовтня 2023 року


Переглядів: 89 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024