Четвер, 03.07.2025, 11:30:35

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Березень 2025  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 
Архів новин
Головна » 2025 » Березень » 20 » Галич давній і сучасний: відновлення історичної пам’яті
14:09:59
Галич давній і сучасний: відновлення історичної пам’яті

13 березня 2025 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася конференція «Галич давній і сучасний: відновлення історичної пам’яті» за участі знаних істориків, краєзнавців, письменників, мистецтвознавців та науковців.

Галич - це одне з найдавніших і найвизначніших міст України, яке має багату історію та унікальну культуру. Розташоване на мальовничих берегах Дністра, воно було центром політичного, економічного та духовного життя давніх часів. Сьогодні це місто продовжує зберігати свою спадщину, поєднуючи її з сучасними реаліями. На його території розташований Національний заповідник «Давній Галич», де можна побачити залишки фортифікацій, старовинні храми та музеї.

Окрім історичних пам'яток, сучасний Галич - це місто, що динамічно розвивається. Тут проводяться фестивалі, відбуваються культурні заходи, а місцеві жителі активно підтримують відродження народних традицій. Туристи можуть насолодитися краєвидами Дністра, прогулятися старовинними вуличками та відчути дух давньої княжої столиці.

Тема сучасного Галича та його захопливої історії стала центровою для учасників наукової конференції, яку організував Івано-Франківський осередок Наукового товариства ім. Шевченка (голова Василь Мойсишин) за сприяння Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України (голова Євген Баран), Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова Михайло Косило), Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка (директор Людмила Бабій), Товариства письменників і журналістів ім. Івана Франка (заступник Василь Бабій), Науково-просвітницького товариства «Просвіта-Світовид» (голова Олег Полівчак).

Відкрив наукову зустріч голова обласного осередку НТШ, доктор технічних наук, завідувач кафедри Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Василь Мойсишин, який проінформував присутніх про регламент і структуру роботи конференції.

До наукової та продуктивної дискусії долучилися відомі українські історики, дослідники, мистецтвознавці, письменники та культурно-громадські діячі, зокрема: Микола Кугутяк, Іван Монолатій, Андрій Стасюк, Василь Іваночко, Володимир Боцюрко, Олег Полівчак, Михайло Косило, Ганна Карась, Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Василь Бабій, Євстахій Крижанівський, Надія Руско та інші.

Із фондів ІФОУНБ ім. І. Франка було розгорнуто тематичну книжкову виставку «Галич давній і сучасний», яка стала гармонійним доповненням до наукової конференції. Книжкова експозиція репрезентувала собою унікальні видання, рідкісні книги та архівні матеріали, що розповідають про величне минуле міста. Присутні мали можливість ознайомитися з дослідженнями видатних істориків, переглянути стародавні літописи та художні твори, які оспівують Галич. Також на виставці представлені сучасні видання, що досліджують нові аспекти історії міста та його роль у формуванні української державності.

Місцеве видавництво «Лілея-НВ» (директор Василь Іваночко) представило книжки з унікальної серії про Галич, які дозволили усім зацікавленим зануритися в атмосферу давньої княжої столиці, дізнатися більше про її спадщину та відчути зв'язок між минулим і сьогоденням.

Учасники конференції емоційно обговорили питання відновлення статусу Галицького району у складі Івано-Франківської області задля збереження славної історичної пам'яті та вирішили прийняти відповідне звернення до влади.

Вагомою подією у науковому житті краю стало поповнення лав Наукового товариства імені Шевченка новими членкинями. Ними стали працівниці Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка Ірина Фотуйма та Ганна Паска. Власне, цей факт свідчить про неперервність традицій цього унікального товариства і про те, що на сучасному етапі в епіцентрі інтелектуальної думки стоїть розвиток української науки.

На завершення усі присутні мали можливість насолодитись вокальними номерами, які виконали професійні артисти, зокрема Любов Литвинчук, Віта Захарія, Віра Калитка-Хом'як, Андрій Галавай і Тарас Гроссберг.


Переглядів: 17 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 25. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2025