Поважну річницю Городенка почала відзначати у вівторок, 13 лютого, зі збору підписів щодо карбування монети «350 років Магдебурзького права міста Городенка».
Крім того, у приміщенні школи №2 відбудеться міський інтелектуальний турнір «Своя гра». Усі запитання там стосуються винятково історії й сьогодення Городенки. Також з нагоди 350-річного ювілею тематичний конкурс оголосила районна газета «Край».
Саме 13 лютого 1668 року польський король Ян Казимир визнав міський статус Городенки і надав їй Магдебурзьке право. Юридично цьому посприяло подання брацлавського воєводи Яна Потоцького з Бучача , тодішнього власника міста.
Городенка на той час входила до Руського воєводства з центром у Львові й належала до Коломийського повіту. Магдебурзьке право надало їй статус самоврядування, а це сприяло розвиткові ремесел і торгівлі. Містом керував магістрат, вибори до якого відбувалися щороку.
Чимало краєзнавчих матеріалів про місто вийшли на сторінках історико-краєзнавчого альманаху «Ямгорів», який з 1992 року випускає Володимир Никифорук. Вийшов і фотолітопис Городенки «Квадранси на плитах» (автори: Володимир Никифорук, Олександр Каглян, Іван Миронюк). І це лише частина дослідницької праці цих краєзнавців про покутське містечко.
Городенківська громадська організація «Асоціація Розвитку Територій» ініціювала збір підписів щодо звернення до департаменту грошового обігу Національного банку України з метою увіковічнити ювілей у карбуванні монети «350 років Магдебурзького права міста Городенка».
На думку громадських активістів, випуск такої монети сприятиме потраплянню Городенки у поле зору поціновувачів історії міст та містечок — як в Україні, так і за її межами. Крім того, це створить додаткові можливості у сфері туризму. Адже така монета — чудовий сувенір на згадку про Городенку.
Людмила Стражник |