Субота, 12.10.2024, 12:30:04

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Архів новин
Головна » 2011 » Липень » 17 » Грані великого таланту
22:26:27
Грані великого таланту
Відділ краєзнавчої літератури пропонує вашій увазі книжкову виставку-пам’ять „Богдан Лепкий. Кілька слів спомину”, приурочену до 70-х роковин з дня смерті видатного українського письменника й літературознавця, художника, видавця і педагога, що зробив вагомий внесок у рідну культуру.
Богдан Сильвестрович Лепкий народився 9 листопада 1872 р. в с. Крегулець на Тернопільщині. Навчався у Бережанській гімназії,  потім - у Віденському, а згодом  Львівському університетах. На ці роки припадає активна літературна діяльність Б. Лепкого: він пише поезії, оповідання, робить переклади, які з 1895 р.  публікує в часописах „Діло" та „Буковина".
Після закінчення університету працює викладачем німецької та української мови й літератури у гімназії в Бережанах, а в 1899-1914 рр. - у Кракові. Тут він розгортає широку літературну діяльність, стає членом літературної організації „Молода Польща".
Під час першої світової війни письменник проводив культурно-освітню роботу в таборах полонених українців у Німеччині.
З 1926 р. Б. Лепкий - викладач, а згодом і професор української літератури у Краківському університеті. Він є автором багатьох поетичних збірок („Стрічки", „Листки падуть", „Осінь", „На чужині" та ін.), зокрема й пісні „Чуєш, брате мій...", що стала реквіємом  полеглому у боротьбі за волю України січовому стрілецтву. Перу письменника належить чимало збірок оповідань та повістей: „Під тихий вечір", „Сотниківна", „Зірка", „Вадим", „Крутіж", велика історична повість „Мазепа", книги спогадів: „Казка мойого життя", „Крегулець", „До Зарваниці", „Бережани"  „Три портрети. Франко - Стефаник - Оркан".
У ділянці літературознавства Лепкий пише ряд критичних праць, мистецтвознавчих, історико-літературних досліджень, зокрема „Нарис історії української літератури". Письменник підготував до видання повне зібрання творів Т. Шевченка та Марка Вовчка, а також переклав „Слово о полку Ігоревім" на українську і польську мови.
І хоча багато років автор прожив у Кракові, його життя і творчість  тісно пов'язані  і з нашим краєм. Він неодноразово  відпочивав на Гуцульщині: був у Розтоках, Ворохті, Яремчі, Нижньому Березові, жив і Черчі Рогатинського району, відвідував Станиславів, де вчителював у 2-й Станіславській гімназії його брат  Микола Лепкий.
Тож усіх шанувальників літератури Прикарпаття запрошуємо до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для  ближчого ознайомлення із життєвим шляхом, літературним доробком та характеристикою творчості письменника, представленими на  виставці-пам'яті „Богдан Лепкий. Кілька слів спомину" у виданнях: Ф. Погребенник „Богдан Лепкий", П. Арсенич „Карпатськими шляхами Богдана Лепкого", Р. Горак „Трагедія Богдана Лепкого", „Лепкіана Уляни Скальської", „Журавлі повертаються... З епістолярної спадщини Богдана Лепкого" та ін.
ОУНБ

Переглядів: 774 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі







Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. 
Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024