Четвер, 21.11.2024, 18:56:39

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
 
Архів новин
Головна » 2020 » Лютий » 27 » Гуцульський гердан хочуть внести до спадщини ЮНЕСКО
10:27:19
Гуцульський гердан хочуть внести до спадщини ЮНЕСКО

На базі Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв відбулася науково-практична конференція про гуцульські рукотвори «Ґердан – спадщина віків».
Модератор та голова мистецької організації «Роса Карпат», членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії імені Ярослава Лукавецького Марія Чулак ознайомила присутніх з мистецтвом бісероплетіння, розповіла про його походження, витоки бісероплетіння у другій половині XIX – початку XX ст.
Вона також представила відеофільм та мапу «Золоте кільце бісероплетіння на Прикарпатті».
Серед учасників заходу були директор Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв Галина Юрчишин, директор Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв Роман Стеф’юк, науковці та краєзнавці краю.
Всі учасники конференції мали змогу побачити ґердан, якому понад 200 років, із особистих фондів Ганни Богдан, голови «Союзу Українок» косівського осередку, яка у свої 80 ще займається цим мистецтвом. Пані Ганна розповіла багато цікавих легенд та історій про жіночу прикрасу з пацьорок.
Показ моделей жіночого українського вишиваного вбрання представили студенти Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.
На конференції було вирішено підготувати необхідну документацію для внесення елемента нематеріальної культурної спадщини «Традиція виготовлення жіночої народної прикраси – Ґердану» до обласного та Національного переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а також у рамках XXVII Міжнародного Гуцульського фестивалю, який відбудеться у Косові у вересні 2020 року, провести рекорд на найбільшу кількість учасників у ґерданах.
Крім того, митці планують створити телевізійну програму про цю унікальну жіночу прикрасу, розробити карту «Золоте кільце пацьоркоплетіння Прикарпаття» та створити світлицю пацьоркоплетіння у Косові.


Переглядів: 297 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024