Дізнайтеся про найважливіші події в історії Івано-Франківська/Станіслава/Станиславова, які трапилися у 1989 році.
1989 У Центральному Народному домі створили чоловічий вокальний ансамбль «Черемош». Засновник і керівник – Богдан Юрків.
1989 На вулиці Пушкіна, 49 (нині – Чорновола) збудували гінекологічний корпус пологового будинку.
1989 Завод «Агромаш» був переорієнтований на виготовлення малогабаритного трактора «Прикарпатець».
1989 Вийшла друком книга Володимира Грабовецького «Нариси історії Івано-Франківська. З найдавніших часів до початку ХХ століття».
1989 На вулиці Набережній імені Стефаника, 32 збудували першу та поки що єдину в місті 14-поверхівку.
1989 Вулиця Енгельса (нині – Левка Бачинського) увійшла до складу центральної пішохідної зони.
1989 У Торонто (Канада) вийшла книга спогадів Василя Яшана «Під брунатним чоботом». Мемуари присвячені періоду окупації міста й області під час Другої світової війни – 1941-1944 роки.
1989 У жовтні в Івано-Франківську створили молодіжну організацію «Студентське братство».
1989 У жовтні у Пасічній на вулиці Нечуя-Левицького, 6 перед церквою Святого Дмитрія, отець Іван Чав’як вперше відслужив Службу Божу в греко-католицькому обряді. Цей храм закрили ще у 1946 році – у зв’язку із насильницькою ліквідацією УГКЦ – та перетворили його у склад реквізитів міського театру.
1989 У листопаді провели розкопки останків жертв сталінських репресій у Театральному сквері. Їхнє перепоховання відбулося на початку грудня цього ж року.
1989 У листопаді в Івано-Франківську культурно-наукове товариство «Рух» випустило у світ перший номер своєї газети «Крок».
1989 14 грудня на теперішній вулиці Грушевського, 18, на будинку Народного дому «Просвіта», відновили барельєф Тараса Шевченка. Меморіальна дошка з барельєфом вперше були там встановлені у 1914 році – до 100-річчя з дня народження Кобзаря. Дошка збереглася, а от погруддя російські солдати знищили під час Першої світової війни.
Новий барельєф встановили з ініціативи історика Богдана Гавриліва на кошти обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Автор – скульптор Микола Тимків.
Роман Діда |