Чи важко бути істориком в такий складний історичний для України час? Це перше питання, відповідь на яке Ви почуєте в інтервʼю з Іваном Монолатієм, краєзнавцем, доктором політичних наук, доктором філософії, почесним громадянином міста Коломиї, професором Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника.
Іван Монолатій дуже добре відчуває потреби нашого часу: якщо ти не воюєш на фронті, ти робиш все, щоб зупинити війну тут, в тилу. Науковець дивиться далеко вперед і чітко усвідомлює відповідальність за виховання молодого покоління українців, котрим, дасть Бог, прийдеться будувати й відновлювати нашу державу.
Для коломиян особливо цінними є праці пана Монолатія, що досліджують історію рідного міста. «Коломия назавжди в моєму серці», - говорить Іван. І це відчувається.
Повномасштабна війна підсилила важливість вивчення локальної історії, знання якої великою мірою впливає на формування ідентичности українця. Всі наші прогалини, так звані «діри памʼяті» обертаються нам страшними бідами, неодноразовою втратою державности впродовж віків.
І щоб змінити це - треба читати, вивчати історію, навчатись політичній грамотності, а не вмивати руки після виборів.
Ми записуємо це інтервʼю, щоб нагадати Вам - маємо ким пишатися, маємо в кого вчитися, і навіть маємо звідки вчитися. Існує ціла галузь, яка вивчає історію, культуру та особливості розвитку Коломиї - «коломиєзнавство» Є три науково-популярні видання авторства Івана Монолатія, котрі можемо щиро Вам радити: «Винайдення Коломиї», «Творення Коломиї» та «Відкриття Коломиї».
Щиро дякуємо Івану Монолатію за розмову, а Музею історії міста Коломиї за надану локацію для зйомки. Приємного перегляду!
Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю.
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю!
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження).
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі.
Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.
Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.
Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах.