Поліцейським міжвоєнного Станиславова не раз доводилося проявляти твердість і непохитність у щоденній службі та своїми темно-синіми мундирами наводити страх на порушників закону. Водночас вони охоче допомагали голодним та знедоленим і були готові їм співпереживати.
У 1930-х роках за ініціативи підінспектора Конопки, коменданта станиславівської поліції, серед стражів порядку було започатковано зворушливу традицію підтримувати голодних дітей.
При благодійному закладі братів-альбертинців на вул. Довгій поліцейські відкрили кухню, де для дітей готували теплу їжу. Відкриття благодійної кухні відбулося 1 лютого 1936 року за участі Чеслава Кубарського, повітового коменданта поліції. Його дружина пані Кубарська особисто видала дітям перші обіди.
Поліцейські не лише жертвували кошти, а й у вільний від служби час охоче працювали на благодійній кухні і видавали обіди дітям із бідних сімей чи позбавлених батьківської опіки.
Саме в цей час у Станиславові також почали з’являтися жінки-поліцейські, в чиї обов’язки входило опікуватися дітьми, які не мали належного нагляду батьків чи опікунів, та слідкувати, щоб вони не вешталися містом без діла та не піддавалися небезпеці.
Місцева преса закликала мешканців Станиславова підтримати благодійну ініціативу поліцейських і долучатися до підтримки знедолених дітей.
Підготувала Олена БУЧИК |