У ХІХ ст. у Західній Європі були дуже популярними мандрівні зоопарки, які тоді називалися менажеріями. У великих містах також набували все більшої популярності стаціонарні менажерії.
Нерідко мандрівні зоопарки гостювали й у провінційному Станиславові, чому особливо раділи маленькі мешканці міста. Так, у 1880 році в Станиславові перебував зоопарк із жирафом, верблюдами, мавпами, слонами та іншими тваринами, а керували ним кілька темношкірих нубійців.
Зоопарк розмістився біля готелю «Під золотою зіркою» на вул. Тисменицькій (нині вул. Незалежності). На жаль, у липні 1896 року гастролі мандрівного зоопарку закінчилися сумно. Тоді з менажерії, що якраз перебувала у Станиславові, втекли два вовки і гієна. Працівники зоопарку кинулися на пошуки звірів, але ті неначе в воду впали. Ніхто їх не бачив, і жодного їхнього сліду знайти не вдалося.
Лише через деякий час із Бобрецького повіту почали доходити тривожні вісті (Бібрка зараз знаходиться у Львівській обл.). Мало не щодня в тамтешніх селян гинула худоба, яка випасалася біля лісу. А одного нещасливого дня пропали троє малих дітей. Згодом селяни поблизу лісу знайшли три пари дитячих черевичків, що навело їх на підозру, що й діти могли стати жертвами хижаків, що втекли з менажерії у Станиславові.
Втім, у кінці ХІХ століття в галицьких лісах було чимало вовків та інших хижих звірів, тож зовсім не факт, що винуватцями цих випадків були саме «гості» з зоопарку.
Підготувала Олена БУЧИК |