14 березня 2025 року у відділі краєзнавчої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка розгорнуто тематичну книжкову експозицію «Краєзнавча і літературна мозаїка Романа Коритка», присвячена 90-літтю від дня народження відомого львівського краєзнавця і письменника, уродженця Івано-Франківщини Романа Коритка (1935–2024).
Народився Роман Коритко у с. Черче Рогатинського району, де й здобув початкову освіту. Згодом навчався у педагогічному училищі та на історико-філологічному факультеті Івано-Франківського педінституту. Деякий час працював вчителем, згодом директором школи, служив у органах внутрішніх справ та був інспектором відділу у справах неповнолітніх.
Роман Коритко був членом Національної Спілки письменників України, автором багатьох художніх творів - історичних романів, повістей, детективів («Спалах незгасаючої блискавки», «Втеча і повернення», «У кігтях чужого орла», «Брати-рогатинці», «Корона Данила Галицького» та ін.).
Як член львівського краєзнавчого товариства «Брати-рогатинці», ґрунтовно займався краєзнавчими дослідженнями історії його рідного села Черче, а також інших сіл Рогатинщини. У його краєзнавчому доробку - видання «Букачівці - Опільське містечко на берегах Свіржа», «Данильче - село Опільської землі», «Історія санаторію „Черче"», «Липівка, Кривня, Воронів - Опільські села над Гнилою Липою», «Чесники - давнє село Опільського краю» та ін.
За значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини краю Роману Коритку було присвоєно звання Почесного члена Спілки краєзнавців Прикарпаття.
Щоб детальніше ознайомитися із науково-літературним доробком Романа Коритка, щиро запрошуємо до перегляду тематичної книжкової виставки «Краєзнавча і літературна мозаїка Романа Коритка». |