Четвер, 21.11.2024, 22:59:14

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Червень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 
Архів новин
Головна » 2022 » Червень » 12 » Кримінальні історії: афера адвоката Лякса
18:08:43
Кримінальні історії: афера адвоката Лякса

Кондитер Владислав Кровіцький (1872-1938) увійшов в історію Станиславова як заможна і дуже шанована особа. Він був співзасновником, а потім і одноосібним власником легендарної цукерні, а також володів двома кам’яницями і кондитерською фабрикою. Останні роки його життя були затьмарені аферою, через яку він втратив значну частину своїх статків.

Кондитерська фабрика стрімко розвивалася, і підприємцеві знадобився додатковий капітал для розширення виробництва.

У 1928 році до Кровіцького звернувся місцевий адвокат Іґнацій Лякс, який запропонував йому свої послуги. За словами Лякса, його брат був відомим фінансистом і колишнім працівником Австро-Угорського банку у Відні. Лякс переконував кондитера, що для того, аби залучити до фабрики капітали віденських фінансистів, яких добре знав його брат, підприємство Кровіцького потрібно перетворити в акціонерне товариство.

Саме цим він і зайнявся як адвокат, а також за дорученням Кровіцького мусив налагоджувати контакти з віденськими фінансистами з допомогою свого брата. За ці послуги адвокат узяв з Кровіцького величезний гонорар – 9 тис. злотих.

Проте час ішов, а інвестиції з Відня все так і не надходили. Крім того, на вимогу Лякса, Кровіцький прийняв його до складу правління фабрики і виплачував йому величезну зарплатню – тисячу злотих щомісяця. Стільки ж грошей отримували щомісячно й сам Кровіцький та його тогочасний партнер Теодор Олесницький.

Коли справа дійшла до суду, Олесницький стверджував, що Лякс усіляко переконував його і Кровіцького не забирати ці гроші з обігу, бо, мовляв, це зашкодить фабриці. Свої ж гроші він регулярно отримував. Крім того, Лякс усіляко намагався посварити Олесницького з Кровіцьким і усунути його від справ підприємства.

Під час ведення процесу, який розпочався у березні 1936 року, виявилося також, що хитрий адвокат за допомогою різних махінацій фактично сам став власником фабрики. Подейкували, що ця афера суттєво підірвала здоров’я Кровіцького і значною мірою стала причиною його смерті.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 210 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024