Літо – це час подорожей і всіляких пригод, які, на жаль, інколи мають кримінальний присмак. Про це переконливо свідчить кримінальна хроніка Станиславова міжвоєнного періоду.
Так, у серпні 1936 року преса повідомила про пригоду на ріці Прут під Делятином. Двоє гуцулів сплавляли рікою дерев’яні колоди і випадково зачепили каяк, у якому знаходився поручник Козловський із Варшави. Каяк перевернувся, поручник випав із нього, вдарився головою, втратив притомність і почав тонути.
Гуцулів так налякав цей випадок, що вони мерщій втекли з місця пригоди замість того, щоб допомогти постраждалому. Добре, що один із відпочивальників помітив із берега, що поручник тоне, кинувся на допомогу і врятував його. Винуватців пригоди незабаром знайшли, і вони мусили відповідати перед судом за провокування випадку на воді та ненадання допомоги потерпілому.
У червні 1937 року двоє синів станиславівського урядника напали на пана Ріде – працівника фабрики «VIS», яка виробляла сільськогосподарську техніку. Як виявилося потім, хлопці дуже мріяли поїхати на відпочинок до Іспанії, але їм катастрофічно бракувало грошей.
Влітку того ж року перед місцевим судом постали два станиславівські поштарі – панове Бесяда і Бялас. Вони попалися на тому, що крали гроші, призначені для поштових переказів. Отримані нечесним шляхом гроші поштарі банально пропили. Видно, їх дуже мучила спрага через літню спеку.
Підготувала Олена БУЧИК |