Початки діяльності Інтерполу сягають 1914 року, проте ще раніше, на початку ХХ століття, поліція Станиславова успішно співпрацювала з колегами з інших країн і навіть континентів.
Причому ця співпраця відбувалася на дивовижу швидко і злагоджено. Давня міська преса рясніє повідомленнями про співпрацю станиславівських поліцейських з американськими, англійськими, угорськими колегами та представниками правосуддя багатьох інших країн, пише Західний кур’єр.
Так, у березні 1905 року до Станиславова прибули поліцейські з Будапешта, які разом з місцевою поліцією розслідували велику крадіжку в угорському містечку Зілах. В результаті спільних дій було затримано такого собі Фурмана і братів Ріттерманів, які були спільниками відомого станиславівського «злодія в законі» Маркуса Нісена Талесмана. Сам ватажок спробував утекти, але безуспішно.
Станиславівські поліцейські «привітали» цього злодія з виходом на міжнародну арену, передавши його угорським колегам разом з інформацією про всі його «подвиги». Раніше Талесман та його банда «прославилися» нападом на маєток графа Войцеха Дідушицького – відомого громадського, культурного і політичного діяча.
В ніч на 16 березня 1898 року до маєтку Дідушицького в Єзуполі проникли спільники Талесмана, зламали сейф і викрали ощадну книжку на суму 8 тис. злотих ринських і 400 злотих готівкою. Банду Талесмана в Станиславові називали «злодіями-чарівниками», тому що діяли ці бандити дуже обережно і практично безшумно. Одного разу вони проникли до помешкання заможного купця Ґольдштайна і витягнули в нього з-під подушки гаманець, у якому було 1600 корон. При цьому непрохані «гості» не розбудили ні господаря, ні його слуг.
Підготувала Олена БУЧИК |