В історії нашого міста були випадки, коли знаряддям злочину була… звичайнісінька вода.
Так, у серпні 1888 року у Нижневі під Станиславовом місцеві селяни трохи дивним чином застосували лікування водою до свого односельчанина, який страждав від болів шлунку. Вони прив’язали його на ринковій площі голого до стовпа і поливали холодною водою з криниці.
Жертва лікування голосно кричала, тож на крики прибігли жандарми, і на їхню вимогу «спеціалісти» з водолікування нарешті припинили екзекуцію. Виявилося, що вони хотіли вигнати з хворого «тумана», який і спричинив хворобу. Горе-лікарів притягли до відповідальності за знущання над односельцем.
А от у серпні 1937 року жителька Станиславова Марія Ковба прагнула, щоб її чоловік перестав пити. Він би, може, й перестав і навіть неодноразово обіцяв це своїй другій половині, але потім приходив його друг Броніслав Дідух, запрошував його до пиварні чи ресторації, і все починалося знову.
З посиденьок із приятелем пан Ковба завжди повертався дуже п’яним. Врешті-решт у Марії Ковби ввірвався терпець. Одного дня вона сама запросила приятеля чоловіка в гості і щойно він переступив поріг, вилила на нього каструлю кип’ятку, щоб більше не ходив і не споював її чоловіка. Броніслав Дідух отримав важкі опіки обличчя, шиї та рук. За свій «водний» злочин пані Ковба була засуджена на три місяці тюрми.
Підготувала Олена БУЧИК |