П`ятниця, 27.12.2024, 01:24:34

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Серпень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Архів новин
Головна » 2023 » Серпень » 30 » Кримінальні історії: жіноча злочинність
10:09:50
Кримінальні історії: жіноча злочинність

На зламі ХІХ і ХХ століть у Галичині діяли три тюрми для чоловіків – у Львові, Висничах, Станиславові й одна жіноча у Львові.

Статистика зазначає, що в жіночій тюрмі у Львові, куди забирали і злочинниць зі Станиславівського повіту, була катастрофічна ситуація з туберкульозом. Аж 85,7 % смертей серед ув’язнених були спричинені цією грізною недугою.

Жінок, ув’язнених на короткий строк, також тримали на першому поверсі будівлі Станиславівського карного суду (тепер вул. Старозамкова, 2). В 1920-х роках запрацювала карно-слідча тюрма (тепер Івано-Франківський слідчий ізолятор), де сиділи всі – жінки, чоловіки, малолітні злочинці.

Жінок-злочинниць було значно менше, ніж чоловіків. За статистикою, жіночі злочини складали у міжвоєнний період 17–21% від загальної кількості правопорушень. До найбільш поширених жіночих злочинів належали проституція і вбивство новонародженої дитини. Аборти тоді також були поза законом і вважалися «злочином проти материнського обов’язку».

Крім того, жінки частіше, ніж чоловіки виступали звідницями, досить значний відсоток жінок був серед кишенькових злодіїв. Небагато, але все ж зустрічалися жінки й серед фальшивомонетників. Ще менше жінок було серед злочинців, які «мотали» більш-менш тривалий тюремний строк. У 1926 році їх було лише 11% від усіх ув’язнених, а в 1939 році вони складали 9,4%.

Зважаючи на невелику кількість ув’язнених жінок, правила їхнього утримання мало чим відрізнялися від утримання в’язнів-чоловіків за винятком того, що жінок утримували в окремих від чоловіків камерах. Щоправда, в 1919 році на території Другої Речі Посполитої заборонили заковування жінок у кайданки. Проте решта покарань були однакові для всіх в’язнів, старших 17 років: утримування в усамітненій камері строком до шести тижнів, перебування в темноті до двох днів, кара «твердим ложем» та інші.

Підготувала Олена БУЧИК


Переглядів: 95 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024