Четвер, 21.11.2024, 18:21:07

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
 
Архів новин
Головна » 2018 » Лютий » 25 » Легенди Станиславова. Брати Майданські
16:17:21
Легенди Станиславова. Брати Майданські

Деякі райони Франківська мають народні назви, у походженні яких без пляшки чи краєзнавчої довідки не розібратись. Наприклад мікрорайон – Брати, що попри вулицю Хоткевича.

Колись чув, як у маршрутці один підліток розповідав іншому, що то назвали на честь кримінальних авторитетів, які «тримали район, а потім їх постріляли на стрєлкє».

Старші люди посміхнуться. Отже, за Польщі жили в селі Опришівці брати Петро, Василь, Дмит­ро і Степан Майданські. Усі четверо мали стійкі більшовицькі переконання, були комсомольцями та членами забороненої КПЗУ – компартії Західної України. Коли прийшли перші совіти, братани стали активно насаджувати на Прикарпатті радянську владу.

Старшим у них був Петро. Він зробив непогану кар’єру: інструктор ЦК КПЗУ, депутат народних зборів Західної України, інспектор станіславського облвно у 1939-1940 роках. Комуністичні путівники пишуть, що за політичні переконання поляки кинули його до концтабору в Березі-Картузькій. Втім, у біографії «борця за світле майбутнє» був ще один арешт, про який радянські історики воліли не згадувати.

Відкриємо газету «Кур’єр Станиславівський» за 24 травня 1925 року. На п’ятій сторінці є невеличка замітка «Молокосос-виродок». Далі по текс­ту: «Постерунок поліції в Радчі арештував тими днями 15-річного Петра Майданського з Опришівців, який у диявольський спосіб зганьбив 6-річну донечку сусідів». Без коментарів.

Іван Бондарєв


Переглядів: 342 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024