Субота, 21.12.2024, 17:43:41

 
Меню сторінки
 
Анонси подій
 
Нові світлини

 
Важливі події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 
Календар новин
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 
Архів новин
Головна » 2021 » Квітень » 18 » Легенди Станиславова. Ненормальні казарми
20:47:11
Легенди Станиславова. Ненормальні казарми

В останній третині ХІХ століття Станиславів переживав справжній будівельно-мілітарний бум. Тоді активно забудовували південно-західну частину міста, де було багато військових частин. Першою ластівкою стали артилерійські казарми, споруджені у 1886 році на перехресті теперішніх вулиць Коновальця та Сахарова.

У переписці магістрату споруди фігурують як «нормальні казарми», адже вони мали відповідати суворим будівельним нормам військового відомства, а саме воно орендувало ці приміщення у міста, пише Репортер.

Через три роки на вулиці Третього Мая (Грушевського, навпроти Білої хати) звели казарми інфантерії, тобто піхоти. Там мав розташуватися 58 полк, який комплектували з мешканців повіту. Нові казарми теж мали бути «нормальними» – за аналогією з артилерійськими. Але зі здачею об’єкта виникли проблеми. Військова комісія відмовлялася приймати містечко, мотивуючи це якраз суттєвим відхиленням від норм.

Річ у тім, що у корпусі, який виходив на вулицю Камінського (Франка) виявили підвищену вологість. Аби не втрачати важливого орендаря, міська управа провела напружені дипломатичні переговори з командуванням львівського корпусу, зменшила ренту та пообіцяла все висушити.

Військові в’їхали, але вологість нікуди не поділася. У 1960-х мій дід ще служив у полку зв’язку, що дислокувався у цих казармах. Він розповідав, що корпус з боку Франка використовували тільки в якості навчального, адже через грибок на стінах розташовувати там спальні приміщення було не можна. Ця вологість потім зіграла свою фатальну роль, коли через неї цілий комплекс визнали аварійним і знесли у 2001 році.

Натомість, артилерійські казарми щасливо дожили до наших часів і нині там військова кафедра університету нафти і газу. А тепер – невеличкий парадокс. В австрійські часи активно випускались пош­тівки з військовими об’єктами. Але чомусь видів «нормальних» казарм артилерії нема жодних, натомість «ненормальних» піхотних – завались.

Іван Бондарев


Переглядів: 202 | Додав: Dnister









Пошук на сторінці
Статистика

Locations of visitors to this page
 
Кнопка сторінки

Івано-Франківська обласна організація НСКУ

 


Наші друзі





Відлуння віків Вишивка Оксани Чемеринської
 
©2010 - 24. Ідея, автор, збір і систематизація матеріалів - 
Почесний краєзнавець
України 
Андрій Чемеринський. 


Матеріали авторів розміщені виключно для популяризації та зацікавлення історією рідного краю. 
Висловлюємо подяку авторам за їхню нелегку працю! 
Через технічні можливості сторінки ми не можемо подати посилання (гіперлінк), проте вкажемо прізвище автора (або ресурс походження). 
Нашим завданням є збір масиву інформації з різних джерел - щоб зацікавлені особи мали можливість з нею працювати. Ряд інтернет - сторінок з часом втрачають свої попередні публікації, ми старатимемося їх зберегти на цьому ресурсі. 

Подання власних дописів та досліджень для розміщення на сторінці вітається.

Спілка та веб - сторінка не є власником авторських матеріалів, тільки популяризує їх для загальної обізнаності.

Офіційна позиція Спілки може бути відмінною від думки поданої в авторських матеріалах. 

Copyright MyCorp © 2024