З грецької слово «парадокс» перекладається як «незвичайний», «дивний». Енциклопедія тлумачить це явище як ситуацію, що може існувати у реальності, але не мати логічного пояснення. Тепер по суті.
У листопаді 1895 року в міській раді Станиславова точилися запеклі суперечки. Лікар Георгій Конкольняк активно просував ідею закладання міського парку та вибивав під це гроші. Йому не менш активно заперечував радний, тобто депутат, Владислав Луцький. Цей добродій казав, що на проект не варто витрачати і крейцера, оскільки місце під парк обрали нездорове і дерева там будуть всихати. Авторитет лікаря все ж переміг і 9 грудня магістрат заклав 5000 ринських злотих на створення зеленої зони. Це теперішній парк Шевченка, і кожен може переконатись, що дерева там ростуть прекрасно.
А де парадокс? Річ у тім, що протягом 1896-1897 років цей Луцький спорудив біля парку розкішний особняк, який журналісти охрестили «чудова вілла у липах». І його чомусь зовсім не хвилювало, що місце «нездорове». Звідки така метаморфоза? Можливо, Луцький давно запримітив ділянку за містом, де планував будуватись. А тут на тобі — закладають парк! Ціна землі тоді одразу зросла б, і хитрий депутат доклав усіх зусиль, аби парк зробили в іншому місті. Не вдалося.
Іван Бондарев |